برزیل

قاره: آمریکا
پایتخت: برزیل
زبان رسمی: زبان پرتغالی برزیل
جمعیت: ۲۱۷۷۳۹۸۱۰ نفر
واحد پول: رئال
ولتاژ: ۱۲۷/۲۲۰ ولت

اطلاعات

دین رسمی: کاتولیک کلیسای رم
مساحت: ۸۵۱۵۷۶۷ کیلومتر مربع

شهرهای مهم

شرح

مشخصات کلی

برزیل، یکی از بزرگترین کشورهای قاره آمریکاست که بخش وسیعی از این کشور از مرکز تا جنوب آن را در بر می‌گیرد. این کشور زیبا دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی از طبیعت بی‌نظیر گرفته تا بناهای کهن و کارناوال‌های تماشایی است. برزیل به دلیل زیبایی‌ها و جذابیت‌های منحصربفرد، یکی از کشورهای محبوب توریست‌هاست و هر ساله میلیون‌ها گردشگر به آن سفر می‌کنند.

کشور برزیل

جاذبه‌های گردشگری برزیل

تورهای برزیل معمولا در 10 تا 15 روز برگزار می‌شوند و بازدید از شهرهای مختلف آن از جمله سائوپائولو و ریودوژانیرو را در برنامه سفر خود می‌گنجانند. گردشگران در تور برزیل بازدید از جاذبه‌های گردشگری زیر را از دست نمی‌دهند:

  • رودخانه و جنگل‌های آمازون

بخش وسیعی از جنگل‌های اسرارآمیز آمازون در کشور برزیل قرار دارند و رودخانه عظیم آمازون از میان آن‌ها می‌گذرد. این جنگل‌های زیبا و رودخانه عظیم جزو زیباترین مناظر طبیعی در دنیا هستند که هر گردشگری در تور آمازون به دیدن آن‌ها می‌رود. در تور برزیل می‌توانید با کشتی کروز بر روی رودخانه آمازون سفر کنید و از تماشای مناظر طبیعی فوق‌العاده لذت ببرید.

  • تماشاخانه آمازوناس

تماشاخانه آمازوناس یا آمازون، یک خانه اپرا با معماری بی‌نظیر است که در شهر مانوس برزیل در قلب جنگل‌های آمازون واقع شده است. مصالح ساخت این بنای زیبا از نقاط مختلف آورده شده است؛

برای مثال مبلمان‌های تماشاخانه آمازوناس از پاریس و سنگ‌های مرمرش از ایتالیا آورده شده است. بخش بیرونی گنبد این تماشاخانه نیز با کاشی‌های سرامیکی به رنگ پرچم این کشور تزیین شده است.

  • ساحل بوا ویاگم

ساحل بوا ویاگم، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این کشور است که محبوبیت زیادی بین توریست‌ها در تور برزیل دارد. یکی از جذابیت‌های ساحل بوا ویاگم، کوسه‌هایی هستند که در شیارهای نزدیک آن زندگی می‌کنند. به دلیل وجود کوسه‌ها در این ساحل فقط امکان شنا در قسمت‌های محدودی از آن وجود دارد.

  • مجمع‌الجزایر فرناندو دو نورونا

مجمع‌الجرایر فرناندو دو نورونا، جزیره‌ای 10 کیلومتری با 20 جزیره کوچک‌تر است. در سفر به این جزایر زیبا می‌توانید مناظر طبیعی بی‌نظیری را ببینید و از انواع ورزش‌های آبی مانند غواصی و موج‌سواری لذت ببرید.

در مجمع‌الجزایر فرناندو دو نورونا، تعداد زیادی رستوران وجود دارند که می‌توانید ضمن استراحت در آن‌ها، غذاهای لذیذ محلی و بین‌المللی را میل کنید.

  • پانتانال

پانتانال، بزرگترین تالاب دنیاست که بخشی از آن در برزیل و بخش‌هایی از آن نیز در کشورهای بولیوی و پاراگوئه قرار دارد. در این تالاب زیبا می‌توانید گونه‌های نادری از حیوانات مانند کاپی بارا(بزرگترین جوندگان جهان) و یاکار سایمن(نوعی تمساح) را ببینید.

فرهنگ کشور برزیل

مردم این کشور ترکیبی از نژادها و قومیت‌های مختلف هستند و به همین دلیل فرهنگ مردم از خرده‌فرهنگ‌های مختلف است. در این کشور نژادهای مختلفی شامل سرخ‌پوستان، سفیدپوستان و سیاه‌پوستان زندگی می‌کنند و البته اقلیتی از آسیایی تبارها در آن وجود دارند.

کشور برزیل برای مدت‌ها مستعمره پرتغال بوده است و به همین دلیل فرهنگی پرتغالی نفوذ زیادی در آن دارد. زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی است و دین اکثریت مردم برزیل مانند دین ملت پرتغال، مسیحیت کاتولیک است.

هزینه سفر به برزیل

هزینه سفر به این کشور به پارامترهای مختلفی مانند قیمت پرواز رفت و برگشت، کیفیت هتل محل اقامت، مدت اقامت و زمان مسافرت بستگی دارد. اگر قصد دارید با توری ارزان به برزیل بروید می‌توانید در هتل‌ها و مهمانخانه‌های ارزان اقامت کنید و وعده‌های غذایی خود را به جای رستوران‌های لوکس در رستوران‌های متوسط میل نمایید.

ناگفته نماند قیمت تورهای برزیل از اواسط مهر تا اواسط آبان به کمترین میزان می‌رسد و برای داشتن سفری ارزان، می‌توانید برنامه مسافرت خود را در این بازه زمانی بگنجانید.

02183348