آلمان کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از کشورهای مهم در اروپا و منطقه شینگن است. بزرگترین و مهم ترین شهر این کشور برلین است که مرکز تجاری و مبادلات مهم اروپا به حساب می آید. برای سفر به برلین و یا هر شهر دیگری در آلمان ایرانیان باید ویزا دریافت کنند و اولین قدم در اخذ ویزا دریافت وقت سفارت آلمان است.

در سالهای اخیر آلمان شرایط پذیرش مهاجران به کشورش را هموارتر از گذشته کرده است و سالانه افراد بسیاری به قصد مهاجرت تحصیلی و یا کاری به این کشور سفر می کنند.

به علاوه دریافت ویزای توریستی آلمان نیز طرفداران زیادی دارد. از آنجایی که این کشور در منطقه شینگن واقع شده است متقاضیان سفر به این کشور به هر منظوری می بایست ویزای شینگن آلمان دریافت کنند.

دریافت وقت سفارت آلمان

به منظور تسهیل در روند صدور ویزای آلمان، سفارت این کشور اقدامات مربوط به صدور ویزا را به کارگزاری ویزامتریک محول کرده است.

در واقع کارگزاری ویزامتریک به عنوان واسطی میان متقاضیان دریافت ویزا و سفارت عمل می کند. جهت اخذ ویزاهای توریستی، کاری و تحصیلی آلمان باید از طریق این کارگزاری عمل نمایید. دریافت وقت از ویزامتریک به صورت آنلاین و طبق مراحلی است که در بخش بعد اشاره می کنیم.

وقت سفارت آلمان

مراحل دریافت وقت سفارت آلمان

پیش از هر اقدامی برای دریافت ویزا باید از سفارت وقت دریافت کنید. کارگزاری ویزامتریک وظیفه تحویل مدارک و درخواست متقاضیان دریافت ویزا را بر عهده دارد.

برای این منظور باید وارد سایت ویزامتریک آلمان شوید. وارد بخش دریافت وقت سفارت شده و مراحل را گام به گام تکمیل نمایید. بعد از وارد کردن اطلاعات درخواست شده مانند شماره پاسپورت و اطلاعات هویتی، هزینه دریافت وقت را پرداخت کنید.

نوع ویزای خود اعم از تحصیلی، کاری یا توریستی را انتخاب کرده و ثبت نام انجام دهید و منتظر دریافت ایمیل تاییدیه باشید.

قرار ملاقات به ترتیب ثبت نام به هر فرد تخصیص داده شده و  روزی که برایتان تعیین می شود از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود.

مدارک لازم برای تعییین وقت سفارت آلمان

برای دریافت وقت سفارت آلمان نیاز به مدارک خاصی ندارید، فقط باید پاسپورت معتبری داشته باشید و شماره آن را وارد نمایید. به علاوه اینکه هزینه های مربوطه را پرداخت کنید و رسید آن را نیز همراه داشته باشید.

اخذ وقت فوری سفارت آلمان

اگر هدف شما از سفر به آلمان تحصیلی و یا توریستی است باید بگوییم دریافت وقت فقط به صورت عادی انجام می شود و باید منتظر باشید تا سفارت برای شما زمانی را مشخص کند و  وقت سفارت دریافت کنید. اگر به قصد درمان یا دلایلی فورس ماژور باید به آلمان سفر کنید می توانید وقت فوری یا VIP آلمان دریافت کنید. البته و در هر صورت سایت سفارت باید برای شما وقت خالی داشته باشد!

دریافت وقت فوری سفارت آلمان هزینه بیشتری از وقت عادی دارد، اما در دریافت وقت تفاوتی با عادی ندارد!

مدت زمان دریافت وقت سفارت آلمان

همانطور که پیش تر اشاره شد متقاضیان سفر به آلمان و دریافت ویزای این کشور می بایست از کارگزاری ویزامتریک وقت سفارت دریافت کنند.

بسته به فصل سفر و میزان درخواست ها مدت زمان انتظار متفاوت است. برای مثال افرادی که برای دریافت ویزای  کاری اقدام می کنند و یا دارای دعوتنامه هستند در طی ۳ تا ۴ هفته از زمان درخواست وقت سفارت به آنها داده می شود. متقاضیان دریافت ویزای توریستی شینگن حدودا ۴ هفته زمان نیاز دارند تا وارد سفارت شوند.

هزینه وقت سفارت آلمان چقدر است؟

پیش تر اشاره کردیم که دریافت وقت فوری از عادی بیشتر است. هزینه دریافت وقت باید به حساب کارگزاری ویزامتریک  واریز شده و رسید پرداخت نیز ذخیره شود.

هزینه دریافت وقت باید از طریق کارت بانکی واریز شود. اگر به صورت خانوادگی سفر می کنید باید تمام هزینه ها در یک فیش و به صورت یکجا واریز شود.

وقت سفارت آلمان

آدرس سفارت آلمان در تهران

سفارت آلمان در تهران در آدرس خیابان فردوسی، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۷ واقع شده است. البته همانطور که اشاره شد خدمات کنسولی توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می شود. ساعات کاری سفارت آلمان یک شنبه تا پنج شنبه، از ساعت ۶:۴۵ تا ۱۴:۳۰ است.

نکات دریافت وقت سفارت آلمان

در روز و ساعتی که برای شما تعیین شده و سر وقت حاضر شوید

خوردنی و آشامیدنی همراه نداشته باشید

تلفن همراه خود را خاموش کنید یا همراه خود نداشته باشید

اشیای تیز و غیرمجاز همراه خود نداشته باشید

اگر به صورت گروهی و خانوادگی برای دریافت ویزای آلمان اقدام می کنید، حداکثر تعداد نفرات ۶ نفر است

در صورتی که در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه نکنید هزینه ای به شما بازگردانده نمی شود

در وارد کردن اطلاعات خود قبل از تعیین وقت دقت داشته باشید، چرا که امکان ویرایش وجود ندارد

۳۰ تا ۴۰ روز قبل از آغاز سفر خود برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایید

به خاطر داشته باشید که روز ورود به سفارت تا آغاز سفرتان باید کمتر از ۹۰ روز باشد.