ایتالیا یکی از مقاصد توریستی جذاب برای ایرانیان است و شهرهای دیدنی این کشور لحظاتی بیادماندنی را برای شما رقم می زند. این سرزمین غذاهای لذیذ و آثار معماری خیره کننده ای دارد که هر بینند را مجذوب خود می کند. از طرفی جاذبه های طبیعی آن و مناطق کوهستانی بی نظیر، چشم انداز فوق العاده ای به ایتالیا بخشیده است. اگر شما جز افرادی هستید که مشتاق سفر به ایتالیا هستید نیاز به اخذ ویزا و دریافت وقت سفارت ایتالیا دارید. کشور ایتالیا جز کشورهایی است که شما با دریافت ویزای شینگن به راحتی می توانید به آن سفر کنید. اولین قدم در اخذ ویزای هر کشوری دریافت وقت سفارت است. 

چرا باید وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

از آنجایی که ایتالیا یکی از مقاصد توریستی پر طرفدار است متقاضیان زیادی خواهان سفر به این کشور هستند. برای سفر به ایتالیا باید وقت سفارت  دریافت کنید. در واقع اولین گام در اخذ ویزای ایتالیا دریافت وقت سفارت این کشور است. در روزی که برای شما تعیین میشود با در دست داشتن مدارک درخواست شده که با هدف شما از سفر متناسب است باید در سفارت حضور داشته باشید. البته اقدامات لازم جهت دریافت ویزای ایتالیا اخیرا به کارگزاری ویزامتریک برون سپاری شده است. بنابراین دریافت وقت سفارت ایتالیا از کارگزاری ویزامتریک انجام می شود. 

 

وقت سفارت ایتالیا

 

انواع وقت سفارت ایتالیا

 با توجه به نیاز  و درخواست شما وقت سفارت ایتالیا را به سه صورت به متقاضیان ارائه می شود؛ که شما برای سفر به ایتالیا و اخد وقت با توجه به فرصت زمانی می توانید از این طریق اقدام کنید.

وقت سفارت فوری

اگر جز افردی هستید که برای سفر به ایتالیا زمان کافی ندارید وقت سفارت ایتالیا فوری کمک می کند تا هرچه سریعتر مدارک خود را به سفارت تحویل دهید. در این نوع وقت می توانید از سفارت ایتالیا سریعترین زمان ممکن را دریافت کنید. گفتنیست دریافت وقت فوری هزینه بیشتر ی را شامل می شود. بهتر است دریافت این نوع وقت را به کارشناسان اخذ ویزا بسپارید. 

وقت سفارت عادی

این نوع وقت سفارت ایتالیا برای افرادی است که وقت کافی برای انجام اقدامات قبل از سفر به ایتالیا دارند. برای این منظور وارد سایت ویزامتریک شده و پس از انجام اقدامات لازم و ثبت نام کردن سایت در روزی که برای شما تعیین می شود با در دست داشتن مدارک در کارگزاری حاضر شوید. 

وقت سفارت آنلاین

طبق اطلاعیه های سفارت ایتالیا از تاریخ 16 جولای 2023 کارگزاری ckgs وظیفه تعیین وقت سفارت ایتالیا را در ایران برعهده ندارد و متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا از طریق شرکت ویزامتریک ایران ایتالیا اقدام به رزرو وقت سفارت می کنند. تا قبل از این شما برای اقداما مربوط به اخذ ویزا به سایت ckgs مراجعه می کردید؛ اما در حال حاضر فقط از طریق ویزامتریک باید اقدام کنید. تعیین وقت آنلاین با این کارگزاری به راحتی انجام می شود.البته بسته شلوغی  سفارت و میزان درخواست ها این روند ممکن است کوتاهتر یا طولانی تر شود. 

 

وقت سفارت ایتالیا

 

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا

تا این قسمت از مقاله با انواع وقت سفارت ایتالیا آشنا شدیم. اکنون برای تعیین وقت سفارت ایتالیا در مرحله اول لازم است نوع ویزای خود را مشخص کنید. برای دریافت وقت سفارت ایتالیا مراحل زیر را باید طی کنید:

 • ابتدا وارد سایت ویزا متریک شوید و حساب کاربری خود را ایجاد می کنید.
 • هزینه اعلام شده  برای گرفتن وقت توسط سایت ویزامتریک را پرداخت می کنید.
 • سپس تعداد افراد خانواده که برای اخذ ویزا اقدام می کنند را مشخص می کنید
 • هدف از سفر به ایتالیا را مشخص می کنید
 •  در مرحله بعدی اطلاعات هویتی را از پاسپورت وارد می کنید.
 • و در مرحله آخر طبق زمان مشخص شده وقت سفارت تنظیم می شود.

لازم به ذکر است؛ زمان بازگشایی درگاه ویزامتریک برای تعیین وقت مشخص نیست چرا که کارگزاری زمان مشخصی را اعلام نمی کند؛ از طرفی از آنجایی که متقاضی زیاد است پس از اینکه درگاه ویزامتریک برای تعیین وقت باز می شود به دلیل ترافیک زیاد ممکن است در چند دقیقه ظرفیت نوبت های سفارت تمام شود. بنابراین گوش به زنگ بمانید تا هنگام باز شدن درگاه ویزامتریک بتوانید سریع  ثبت نام کنید.

پس  از اینکه موفق به تعیین وقت از طریق سایت شدید سفارت ایتالیا طی 2 یا  3 هفته بعد جواب متقاضی را می دهد. وقت سفارت معمولی نهایت 45 روز طول می کشد و زمان سفارت فوری  7 روز کاری زمان می برد.

مدارک لازم گرفتن وقت سفارت ایتالیا

برای گرفتن وقت سفارت شما فقط به اطلاعات پاسپورت نیاز دارید که این اطلاعات را وارد سایت ویزامتریک کنید. سپس در روز تعیین شده  باید اصل تمامی مدارک را به همراه نسخه ترجمه شده برای درخواست ویزای ایتالیا به همراه داشته باشید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایتالیا که در روز ورود به سفارت باید همراه داشه باشید :

 • تحویل فرم تکمیل و پرینت شده درخواست ویزای ایتالیا 
 • پاسپورت با 6 ماه اعتبار و کپی صفحه اول  و صفحات دارای مهر ویزا
 • دو قطعه عکس با سایز 3.4
 • شناسنامه به همراه ترجمه رسمی همه صفحات
 • فرم دعوت نامه از سوی دعوت کننده و کپی کارت اقامت ( نداشتن دعوت نامه رزو هتل)
 • اسناد وضعیت شغل متقاضی به ایتالیا
 • پرینت گردش حساب 3 ماهه اخیر
 • بیمه مسافرتی با توجه  به مدت اقامت
 • هزینه لازم برای پرداخت وقت سفارت که  به نوع وقت عادی یا وی آی پی متفاوت است  و تقریبا 200  یورو می باشد
 • رزرو  بلیط هواپیما و واچر هتل
 • ترجمه اصل و ترجمه کلیه مدارک شخصی که این مدارک  برای هر ویزا متفاوت است.

وقت سفارت ایتالیا

برای افرادی که متقاضی ویزای شغلی هستند لازم است قرار داد استخدام، گردش حساب بانکی سه ماهه اخیر، گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی نیز ارائه شود و اگر تصمیم به خود اشتغالی دارید کپی گواهی جواز کسب، کسرمالیات و بیمه وگردش حساب سه ماهه اخیر نیاز است.

همچنین پیشنهاد میکنیم به برنامه سفر خود مسلط باشید تا اگر افسر ویزا از شما سوال پرسید؛ پاسخ شما تناقضی با برنامه سفر ارائه شده به سفارت نداشته باشد.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

بسته به نوع وقت سفارت هزینه های متفاوتی از متقاضی درخواست می شود. طبیعتا کارشناسان اخذ ویزا جهت دریافت وقت فوری سفارت هزینه بیشتری مطالبه می کنند. به علاوه در روز حضور در کارگزاری هزینه عکس برداری و بیومتریک را نیز باید پرداخت کنید. به خاطر داشته باشید که مقدار ی یورو همراه خود داشته باشید چرا که پرداخت هزینه هاه به صورت نقدی مطالبه می شود. 

آدرس سفارت ایتالیا در تهران

کارگزاری ویزامتریک در تهران در آدرس زیر واقع شده است. در روزی که برای شما تعیین می شود با در دست داشتن مدارک اخذ ویزای ایتالیا به موقع در کارگزاری حضور داشته باشید. 

خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی ( خیابان وزرا )، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز، شماره 137 طبقه اول.

 سفارت ایتالیا در تهران در آدرس زیر واقع شده است: 

خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 68/79 

در ضمن سفارت در روزهای تعطیل رسمی ایتالیا مانند روز جمهوری و ۴ و ۵ دی روز کریسمس تعطیل می باشد.