پرواز تهران مسقط

عمان، یکی از کشورهای آرام و زیبای خاورمیانه است که به دلیل جاذبه‌های گردشگری متنوع به یکی از مقاصد محبوب بین گردشگرانی ایرانی تبدیل شده است. گردشگران ایرانی تور عمان اغلب از مبدا تهران وارد مسقط، پایتخت عمان می‌شوند و تقاضا برای پرواز تهران به مسقط در سال‌های اخیر، افزایش یافته است.

مسیر هوایی تهران به مسقط حدود 1481 کیلومتر است و پرواز از مبدا تهران به مقصد مسقط حدود دو ساعت و 14 دقیقه طول می‌کشد. پرواز تهران مسقط نیز توسط ایرلاین‌های داخلی و خارجی مانند کی ال ام، عمان ایر، سلام ایر، کویت ایرویز، تابان و ماهان انجام می‌شود.

میزان بار مجاز در پرواز تهران مسقط به عوامل مختلفی مانند ایرلاین، کلاس پروازی و نوع هواپیما بستگی دارد. البته به طور کلی میزان بار مجاز در پروازهای کلاس اکونومی برای مسیرهای نزدیک حدود 25 تا 35 کیلوگرم است.

قیمت بلیط پرواز تهران به مسقط

پرواز تهران مسقط

قیمت بلیط پرواز تهران به مسقط به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ یکی از پارامترهای مهم در قیمت بلیط پرواز تهران به مسقط، زمان سفر شماست. قیمت بلیط این مسیر پروازی در ایام غیر تعطیل، روزهای وسط هفته و فصل تابستان کاهش می‌یابد.

از طرف دیگر اگر می‌خواهید بلیط تهران مسقط را با قیمت کمتری بخرید، پیشنهاد می‌کنیم بلیط دو طرفه این مسیر پروازی را تهیه کنید. معمولا خرید بلیط رفت و برگشت در هر مسیر پروازی باعث می‌شود تا قیمت بلیط کمتر شود.

شرایط آب و هوایی مسقط

مسقط مانند بیشتر شهرهای خاورمیانه دارای آب و هوایی گرم و خشک است. آب و هوای مسقط در تابستان‌ها، گرم و خشک است و دمای هوای این شهر به 49 درجه سانتیگراد می‌رسد.

آب و هوای مسقط در زمستان‌ها نسبتا معتدل است و این فصل، بهترین زمان برای سفر به مسقط است. البته قیمت بلیط پرواز تهران مسقط و هزینه اقامت در آن در فصل زمستان افزایش می‌یابد.

رستوران‌های معروف مسقط

شهر مسقط، پایتخت عمان علاوه بر مکان‌های دیدنی و بناهای زیبا دارای تعداد زیادی رستوران و کافی‌شاپ عالی است که انواع غذاها و میان‌وعده‌های محلی و بین‌المللی را سرو می‌کنند. در سفر به مسقط حتما باید طعم غذاها و نوشیدنی‌های کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های خوب آن را امتحان کنید. تعدادی از معروف‌ترین و بهترین رستوران‌های شهر مسقط عبارتند از:

  • رستوران بیچ

قیمت پرواز تهران مسقط

رستوران بیچ، یکی از بهترین رستوران‌های شهر مسقط است که در کنار ساحل قرار دارد. منوی این رستوران شامل غذاهای دریایی است که با بهترین کیفیت سرو می‌شوند. غذاهای دریایی لذیذ این رستوران از جمله ماهی، صدف‌های توپر، خرچنگ و جلبک‌های دریایی در وعده‌های ناهار و شام ارائه می‌شوند. البته این رستوران در ماه‌های سپتامبر تا می، فقط در وعده شام به مشتریان خدمات می‌دهد.

  • رستوران اوبهار

رستوران اوبهار، یکی دیگر از رستوران‌های معروف مسقط است که دکوراسیون سنتی عمانی دارد. همچنین این رستوران انواع غذاهای سنتی عمان مانند بریانی گوشت شتر، سوپ هریس، مشوی و مجبوس را سرو می‌کند. البته اگر در سفر به مسقط سری به این رستوران زدید، باید دسرها و حلواهای آن را نیز امتحان کنید.

  • رستوران باباسالم

اگر در مسقط به دنبال رستورانی با غذاهای لذیذ اما ارزان می‌گردید، حتما به رستوران باباسالم بروید. در این رستوران می‌توانید انواع غذاهای محلی عمانی را در فضایی سنتی میل کنید.

  • رستوران ممتاز محل

رستوران ممتاز محل، رستورانی هندی در شهر مسقط است که فضایی دلنشین با یک تراس دلباز دارد. این رستوران هندی در عمان بارها موفق به دریافت جایزه بهترین رستوران هندی شده است.

  • رستوران بن عتیق

اگر می‌خواهید بهترین غذاهای محلی عمان در فضای سنتی عمانی را میل کنید حتما در تور عمان به رستوران بن عتیق بروید. این رستوران دکوری سنتی دارد که با بالشتک‌های رنگی تزیین شده است. غذاهای و سوپ‌های محلی رستوران بن عتیق از مواد اولیه باکیفیت تهیه می‌شوند و طعمی عالی دارند.

  • رستوران الترکی القدیم

رستوران ترکی قدیم، یکی دیگر از رستوران‌های معروف شهر مسقط است که به صورت 24 ساعته فعالیت می‌کند. کباب ترکی‌های این رستوران بسیار معروف است؛ البته بقیه غذاهای آن نیز کیفیت بالایی دارند.

  • فلافلی آراکس

فلافل، یکی از غذاهای عربی محبوب است و فلافل‌فروشی‌های بسیاری را در شهر مسقط می‌توانید پیدا کنید. یکی از معروف‌ترین فلافل‌فروشی‌های شهر مسقط، فلافلی آراکس است. این فلافلی در ساحل قرومِ مسقط قرار دارد و در کنار فلافل، گل کلم کبابی لذیذی را سرو می‌کند.

 

 

پرواز مسقط به تهران

02183348