1920

تور استانبول

Istanbul Tour
تاریخ‌های برگزاری:
کد تور: SEPIS
شروع: چهارشنبه - ۲۳ شهریور ۱۴۰۱
پایان: شنبه - ۲۶ شهریور ۱۴۰۱
مدت سفر: ۳ شب
تاریخ اعتبار: شنبه - ۲۶ شهریور ۱۴۰۱
هتل(ها) دوتخته تک تخته کودک با تخت کودک بدون تخت انتخاب
۱۲,۳۳۰,۰۰۰ تومان۱۳,۶۳۰,۰۰۰ تومان۱۱,۹۶۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۲,۵۲۰,۰۰۰ تومان۱۳,۸۲۰,۰۰۰ تومان۱۱,۹۶۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۲,۹۸۰,۰۰۰ تومان۱۴,۹۴۰,۰۰۰ تومان۱۲,۴۳۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۴,۱۵۰,۰۰۰ تومان۱۷,۲۷۰,۰۰۰ تومان۱۱,۹۹۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۴,۱۹۰,۰۰۰ تومان۱۷,۳۵۰,۰۰۰ تومان۱۱,۹۶۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۳,۹۱۰,۰۰۰ تومان۱۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان۱۲,۰۵۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۲,۵۲۰,۰۰۰ تومان۱۴,۰۱۰,۰۰۰ تومان۱۲,۴۳۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۴,۳۸۰,۰۰۰ تومان۱۷,۷۳۰,۰۰۰ تومان۱۲,۵۲۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۵,۶۴۰,۰۰۰ تومان۲۰,۲۵۰,۰۰۰ تومان۱۲,۴۷۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۶,۰۲۰,۰۰۰ تومان۲۱,۰۱۰,۰۰۰ تومان۱۲,۷۶۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۵,۶۸۰,۰۰۰ تومان۱۹,۴۰۰,۰۰۰ تومان۱۲,۴۳۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۶,۱۲۰,۰۰۰ تومان۲۱,۲۱۰,۰۰۰ تومان۱۲,۴۷۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۶,۶۱۰,۰۰۰ تومان۲۲,۱۹۰,۰۰۰ تومان۱۲,۹۸۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۷,۲۷۰,۰۰۰ تومان۲۲,۵۵۰,۰۰۰ تومان۱۳,۹۱۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۲۱,۹۷۰,۰۰۰ تومان۳۲,۹۲۰,۰۰۰ تومان۱۲,۵۷۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۳,۴۵۰,۰۰۰ تومان۱۵,۸۷۰,۰۰۰ تومان۱۲,۰۵۰,۰۰۰ تومان۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

* به دلیل نوسانات ارزی، جهت کسب اطلاعات دقیق از قیمتها با آژانس هواپیمایی قصر شیرین تماس حاصل فرمائید.

جزییات تور

شهر مبدأ: تهران
محل حرکت تور: تهران
درجه سختی: سبک

شرح

 

استانبول  شهری ست منحصر به فرد که زیبایی های شرق و غرب در آن بهم پیوند خورده است. ایستاده میان شرق و غرب و بزرگ ترین شهر ترکیه است. شهری میان آسیا و اروپا پر از جاذبه ها و خوشی‌های رنگارنگ؛ از قصرها و مسجدهای عثمانی گرفته تا کلیساهای رومی و از جنگل و جزیره و دریا گرفته تا حمام‌های تاریخی. مسجد ایاصوفیه، مسجد کبود و قصر توپکاپی و … همه و همه در این شهر پویا و زنده قرار دارند و بسیاری از گردشگران تور استانبول را از اقصی نقاط جهان به این نقطه می کشاند.
 خیابان استقلال استانبول پر از خانه ها و مغازه های رنگی و پویا است . با وجود دریای سیاه در شمال، دریای مرمره در جنوب و تنگه استانبول که با شکوه تمام خود از میان شهرمی گذرد، اوقاتی فوق العاده را در استانبول تجربه کرده و شاهد ترکیبی منحصر به فرد از آب و هوای مدیترانه ای و دریای سیاه خواهید بود.
 ممکن است با آب و هوای گرم و مرطوبی در تابستان و هوای سرد و برفی در زمستان روبرو شوید.
به هنگام تماشای مرغان دریایی در امنیو زمانی که برآمدن خورشید شهر را روشن می کند ، قایق های لنگر انداخته را می بینید که به آرامی در نوسان هستند گویی که به شما خوش آمد می گویند. گذشته از این نمی توانید در برابر عطر و بوی تازه شهر  ،هنگامی که اولین انوار روشنایی ،ماهی های اطراف حوزه ماهیگیری را روشن می کند، مقاومت کنید.
خورشید در حال غروب، هر شب شهر را به مانند یک نقاشی چراغانی می کند. سایه های شمع گونه مساجد از شبه جزیره تاریخی برافراشته اند تا به شهر خوش آمد گویند . درست در این لحظه است که احساس میکنید در گهواره تمدن ها ایستاده اید.
این شهر منحصر به فرد که دو قاره را به هم می پیوندد ، جایگاه دیدارمردمانی از کشورهای مختلف و شاهد ادغام فرهنگ های مختلف بطور هماهنگ است که احساسات کاملا متفاوتی را در شما بیدار می کند. در استانبول موارد فعالیت های بسیاری برای تجربه و کار گروهی وجود دارد. آیا شما آماده کشف این شهر جادویی هستید؟

استانبول توسط دریا احاطه شده  و در بیشتر روزهای سال هوای آن سرد است.

آب و هوای استانبول

بهترین زمان برای سفر به ترکیه ، بهار, تابستان وپاییز است . در این فصول هوا نه زیاد گرم و نه زیاد سرد است . مناطق جنوبی ترکیه مانند آنتالیا بیشتر در فصل تابستان و مناطق مرکزی و شمالی ترکیه بیشتر در فصل زمستان مورد توجه گردشگران است.بهترین زمان برای سفر به استانبول بهار و پاییز است اما در فصل تابستان هم انواع جشنواره‌های هنری و کنسرت‌های بزرگ جهانی در این شهر بر پا می شود.

مسجد ایاصوفیه

استانبول تنها شهر جهان است که در میان دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است.

غذا در فرهنگ مردم استانبول

اگر از خوردن غذاهای متنوع لذت می‌ برید، ممکن است استانبول را شبیه معدن طلا ببینید. غذاهای ترکی بسیار خوش طعم و خوش عطر هستند.اگر بودجه‌ ی کافی برای رفتن به یک رستوران مجلل را ندارید، خیلی نگران نباشید، غذاهای ترکی خیابان‌های استانبول چیزی کمتر از رستوران‌های شهر ندارند.از جمله غذاهای معروف و لذیذ این کشور اسکندرکباب , تانتونی, سیب‌ زمینی شکم پر, بورِک, سیمیت و هزاران نوع غذاهای لذیذ دیگر می باشند.
 
در استانبول هر وعده غذایی معمولا بین 5 تا 15 لیر هزینه بر میدارد و شما با این مقدار پول میتوانید یک غذای مناسب سفارش دهید . در هتل ها معمولا فقط وعده صبحانه سرو می شود. نکته دیگر اینکه هنگام ورود به هتل مواد غذایی رایگان و غیر رایگان را سوال کنید . چون در بعضی موارد مواد غیر رایگان که در اتاق شما قرار داده شده است چند برابر قیمت معمول محاسبه می شود

بازار بزرگ که بزرگ ترین و قدیمی ترین بازار استانبول می باشد بیش از 3000 مغازه دارد

 

فرهنگ و رسوم مردم ترکیه

ترکیه دارای ترکیبی از فرهنگ شرق و غرب می باشد. آنها افرادی خانواده دوست و بسیار خونگرم هستند.در ترکیه قانونی وجود دارد که زن بعد از ازدواج با نام فامیل شوهرش صدا زده می شود و در محافل قانونی و رسمی نیز او را با نام خانوادگی شوهرش می شناسند.
مردم ترکیه هر کسی را به راحتی به خانه خود دعوت نمی کنند. البته اگر دعوت هم کنند برای سرو صبحانه و یا یک شام رسمی است. به یاد داشته باشید زمانی که ترک ها به شما خوش آمد می گویند در پاسخ به آنها Hos bulduk که به معنای قابلی ندارد , را بگویید. با کفش وارد خانه شدن به طور کلی در ترکیه ممنوع است اما در عوض به شما یک جفت دمپایی داده می شود تا راحت باشید.
اگر برای صرف شام به خانه ی یک ترک می روید حتما با معده خالی بروید چرا که وعده های آنها پر و زیاد است و بعد از غذا ذرت بو داده ,آجیل , میوه , کیک و چای ترک میل می کنند.
 

چه ارزی با خود به استانبول ببریم؟

برای سفر به ترکیه و عمدتا استانبول بهترین ارز ،دلار است. چندین دلیل برای این انتخاب وجود دارد . مهمترین انها این است که دلار ارز بین المللی است که به سادگی قابل تبدیل است و نسبت به ارز های دیگر از سقوط قیمت کمتری برخوردار است ..بهتر است هر زمان نسبت به نیازتان تغییر واحد پول را انجام دهید به یکباره کل پولتان را به لیر تبدیل نکنید. اخر هر روز میتواند بهترین زمان برای تبدیل واحد پول باشد

استانبول سومین خط متروی دنیا را از نظر قدمت دارد

دارو های غیر مجاز در سفر به استانبول

هزینه درمان در استانبول بالاست برای همین حتما خودتان را بیمه کنید .همراه داشتن دارو با نسخه ترجمه شده پزشک معالج مانعی ندارد.به شرطی که به اندازه مصرف شخصی باشد. حمل هرگونه داروی آرامبخش مثل آمپول شربت و قرص های اعصاب و خواب آور و مسکن و کدئین ممنوع می باشدو اگر بنا به دلایلی ،یک بیمار نیاز به استفاده از دارو های آرامبخش دارد،باید قبل از سفر نسخه مربوطه ترجمه شود و به تایید وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه برسد.
 

حمل و نقل در استانبول

استانبول دارای دو فرودگاه بین المللی میباشد که بزرگترین فرودگاه آن به فرودگاه بین المللی آتاتورک معروف است که واقع در 24 کیلومتری شهر میباشد .
فرودگاه جدیدی نیز به نام فرودگاه سابیها جوکین در 20 کیلومتری شرقی بنا شده است حمل و نقل عمومی داخل شهر توسط تاکسی های زرد رنگ انجام میگیرد که محاسبه ی نرخ آن ها با تاکسی نیز انجام میشود.
با این وجود کرایه نسبتا گران به حساب می آید .
متروی استانبول
تاکسی های ون به نام “دل موش” هستند که ظرفیت آن ها 10 نفر و مقصد آن نیز به خواسته مسافر است. مینی بوس های فعال دارای 15 نفر ظرفیت هستند و در مسیرهای مشخصی حرکت می کنند .
همچنین امکان استفاده از اتوبوس ها در سراسر شهر فراهم است که کرایه آن را می توان به صورت نقدی یاالکترونیکی پرداخت کرد. به شما توصیه می شود در سفر به استانبول با وسایل نقلیه عمومی تردد کنید و ماشین اجاره نکنید ،چون به دلیل ترافیک و عدم دقت کافی رانندگان در آنجا به مشکل بر خواهید خورد .نرخ تردد در ساعات شب 50 درصد افزایش نرخ خواهد داشت. هر زمانی که سوار تاکسی می شوید یا خرید میکنید اول سر قیمت توافق کنید.

استانبول همواره پایتخت تاریخی بسیاری از امپراطوری ها بوده , از روم تا دوران عثمانی , این شهر مانند آنکارا پایتخت مدرن ترکیه نمی باشد.

 

مراکز دیدنی استانبول

مسجد ایاصوفیه استانبول

مسجد ایاصوفیه سابقا خانه عبادت بود که در طول قرون به مذاهب مختلف خدمت کرده است. به عنوان یک کلیسای یونانی ارتودوکس شرقی است که در زمان آغاز ساخت یعنی سال 537 خانه اسقف قسطنطنیه بود. برای تقریبا شش دهه در قرن دوازدهم یک کلیسای کاتولیک بود. در سال 1453به مسجد تبدیل شد، و تا سال 1931 که بسته شد مسجد باقی مانده بود. زمانی که آن را بسته بود. این مسجد در سال 1935 به عنوان یک موزه بازگشایی شد. در یک زمان، بزرگ-ترین کلیسای جامع در جهان، و الهام بخش مساجد دیگر، از جمله مسجد کبود، و همین طور مثال خوبی از معماری روم شرقی بود. این مسجد به علت موزاییک هایش که صحنه های مختلف مذهبی را تصویر می کشد مشهور است.

خیابان استقلال استانبول

خیابانی همیشه بیدار که از میدان پر‌جنب‌ و جوش تقسیم، قلب تپنده‌ی استانبول شروع می‌شود و دو طرف آن مملو از مراکز خرید ، مغازه‌های رنگی و پر زرق و برق، سینما‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های دنج می باشد.

مسجد آبی استانبول 

تحفه بزرگ معماری سلطان احمد به پایتخت تحت حکمرانی او، این مسجد زیبا بوده که امروزه به نام مسجد آبی شناحته می شود. این مسجد که بین سالهای 609 و 1616 ساخته شده، نگرانی در کل دنیای اسلام ایجاد کرد، چون به هنگام اتمام دارای شش مناره (به اندازه تعداد مناره های مسجد بزرگ مکه) بود. برای پایان دادن به این اختلاف، مناره هفتم به مکه هدیه داده شد. این مسجد نام مستعار خود را از دکوراسیون ده ها هزار آجر ازنیک، گرفته است. اثرات فضای داخلی و رنگ ها، این مسجد را بدل به یکی از بزرگترین دستاوردهای معماری عثمانی، نموده است. این مسجد در میان گردشگران به مسجد آبی مشهور است؛ هم به دلیل کاشی‌کاری‌های آبی‌اش و هم روایتی قدیمی از قایق‌رانان دریای مرمره که انعکاس آبی دریا روی دیوار‌های مسجد شگفت‌زده‌شان می‌کرد.نکته جالب توجه اینکه دفتر پلیس گردشگری در مسجد احمد سلطان قرار داردو توریست ها رد صورت بروز مشکل و گم شدن مدارک خود به آنجا مراجعه میکنند

مسجد سلیمانیه استانبول

بازدید کنندگان مسجد سلیمانیه می گویند زیبایی و آرامش این محل به آن ها حس الهام بخش معنویت می دهد. واقع بر روی تپه سوم استانبول، دستور ساخت مسجد در 1550 توسط سلطان سلیمان صادر شد. این مسجد، در واقع، با شکوه است، ترکیب بهترین معماری اسلامی و بیزانسی است. این مسجد در طول سال ها به شدت آسیب دیده بود، از جمله در طول جنگ جهانی اول زمانی که آتش سوزی آغاز شد در حالی که باغ ها به عنوان انبار سلاح مورد استفاده قرار گرفتند. در اواسط قرن بیستم دوباره بازسازی شد. این مسجد چهار مناره مشخصه دارد، که نشان می دهد توسط یک سلطان ساخته شده است. هنگامی که ساخته شد، مرتفع ترین گنبد در امپراتوری عثمانی بود.

قصر توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی یکی از جاذبه های استانبول است که ترکیبی از تاریخ و مناظر خیره کننده است. غنی در تاریخ امپراتوری عثمانی، کاخ توپکاپی توسط پنج کیلومتر (1/3 مایل) دیوار سنگی با 27 برج احاطه شده است. قدمت توپکاپی به قرن 15 برمی گردد، و بر روی یک تپه مشرف به دریای مرمره، بسفر و شاخ طلایی واقع شده است. در یک زمان این مکان، محل اقامت رسمی سلطنتی سلطان امپراتوری عثمانی و مسند دولت ترکیه بود، اما در حال حاضر به عنوان یک موزه و بزرگ ترین و قدیمی ترین کاخ در جهان است. بازدید کنندگان می توانند یک نگاه اجمالی به مکان های حرم سرا از جمله: جایی¬که دولت در آن کار کرده است، مجموعه ای از سلاح های قدیمی استفاده شده توسط سلطان، آشپزخانه کاخ با مجموعه ظروف بزرگ، و وزارت خزانه داری با کلکسیون جواهرات و ساعت بیندازند.

محله اورتاکوی استانبول

منطقه‌ی بشیکتاش دربین افراد محلی , توریست ها و بازدید کنندگان شهر استانبول محبوب است و آن را به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری می‌ شناسند.

برج گالاتا استانبول

با ارتفاع 67 متر(219 فوت)، برج گالاتا در طول افق استانبول، نمایش بزرگی از شهرهای قدیمی و اطراف آن را ارائه می دهد. این برج سنگی قرون وسطی، شناخته شده به عنوان برج مسیح، در سال ساخت خود یعنی 1348بلندترین ساختمان در استانبول بود. هنوز هم پابرجاست. این برج در طول قرن ها تغییر یافته، در یک زمان به عنوان برجی برای مشاهده نقاط آتش سوزی استفاده می شده است. امروز، بالای آن شامل کافه ها، رستوران ها و باشگاه شبانه قرار دارد که دسترسی به هر دو توسط آسانسور در ساختمان نه طبقه صورت می گیرد، که در آن می توان از مناظر خیره کننده لذت برد.

 

موزه باستان شناسی استانبول

درست در نزدیکی کاخ توپکاپی، این موزه دیدنی قرار دارد، که اشیای باستانی مختلفی از ترکیه و خاورمیانه و در دوره های تاریخی مختلف، در آن گردآوری شده است. در این مجموعه سه بخش مجزا وجود دارد، که هریک به نوبه خود، ارزش دیدن را دارد: موزه خاور باستان، موزه اصلی باستان شناسی، و غرفه کاشی کاری شده محمد فاتح، که مجموعه ای بی نظیر از هنر سفال است. علاوه بر تمام اشیای باستانی شگفت¬انگیز، از بخش جذاب استانبول در گذر زمان که در موزه اصلی باستان شناسی به نمایش درآمده، هم دیدن کنید.

کلیسای چوره استانبول

کلیسای چوره ممکن است کمی دور از مسیرهای توریستی باشد، اما بازدید کنندگان می گویند که هنر بیزانس ارزش رفتن به آن جا را دارد. موزاییک باشکوه و نقاشی های دیواری زندگی عیسی مسیح و مادرش مریم مقدس را به تصویر کشیده اند. شناخته شده تحت عنوان کلیسای نجات دهنده مقدس در چوره، به عنوان یکی از زیباترین آثار بازمانده از معماری بیزانسی توصیف شده است. قدمت آن به روزهای کنستانتین برمی گردد، چوره در سال های اولیه آن یک صومعه بود. چند قرن بعد، به یک مسجد تبدیل شد و در سال 1948، به موزه تبدیل شده است.

کلیسای آب انبار استانبول

آب انبار باسیلیکا یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های استانبول می باشد. این تالار زیرزمینی کاخ مانند و عظیم، که توسط 336 ستون در 12 ردیف استوار شده، زمانی مخزن آب امپراتوری برای امپراتوران بیزانسی بوده است. این پروژه توسط کنستانتین کبیر آغاز شد، اما توسط جاستینیان در قرن ششم به پایان رسید. بسیاری از ستون های به کار رفته در این سازه، از سازه-های کلاسیک قبلی بازیافت شده بودند، که نشان دهنده حکاکی های تزیینی می باشد.. بازدید مسافران در مورد فن آوری رومیان باستان برای ساخت این شگفتی معماری که در دوره خود بسیار پیشرفته بوده مورد استفاده قرار گرفته است. مخازن زیرزمینی، تنها چند قدم دور از مسجد کبود، در محل قصر سلطنتی است که در قرن سوم ساخته شده بود. شناخته شده به عنوان کاخ سونکن، آب انبار می تواند به میزان 8/2 میلیون فوت مکعب آب در خود نگه دارد..

 

کاخ دلماباغچه استانبول

لوکس، با شکوه و زیبا تنها برخی از صفات برای توصیف کاخ دلماباغچه در مقایسه با کاخ ورسای است. در قرن 19 با استفاده از 14 تن برگ طلا ساخته شده است، کاخ پر زرق و برق ترکیه ترکیبی از معماری سنتی عثمانی با سبک های اروپایی نئوکلاسیک، سبک باروک و روکوکو است. محل سلطنت شش سلطان در سال های 1856 تا 1924 ، و هم چنین محل نگه داری بزرگ ترین لوستر کریستال غیرمتعارف در جهان است، که هدیه ای از ملکه ویکتوریا بود. تنظیم دلماباغچه کاخ خیره کننده است: در امتداد خط ساحلی بسفر ساخته شده است.

 

بازار بزرگ استانبول

مسافرانی که به خرید علاقه دارند نباید بازدید از بازار بزرگ با 5000 مغازه را از دست بدهند، که یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده در جهان است. بیش از یک چهارم میلیون بازدید کننده در روز در این مکان حضور دارند، بازار شامل مواردی از جمله جواهرات، فرش، ادویه جات، ترشی جات، عتیقه جات و سرامیک رنگ آمیزی شده با دست است. قدمت بازار به 1461باز می گردد و امروزه نیز محل دو مسجد، چهار چشمه، دو حمام و یا حمام بخار، و شبستان جواهیر است، که در آن از کمیاب ترین و با ارزش ترین آیتم های سنتی یافت شده است. اینجا جایی است که خریداران دنبال سکه های قدیمی، طلا و جواهر، سنگ های قیمتی، اسلحه منبت کاری و مبلمان عتیقه هستند.

استانبول با جمعیت رو به افزایش , همانند کوچک ترین کشور اروپا یعنی بلژیک 13 میلیون جمعیت دارد.

مراکز خرید استانبول و فصل خرید 

بهترین زمان حراج در استانبول پایان هر فصل است . حراج زمستانی معمولا از اواسط ماه دسامبر یا اوایل ژانویه شروع می شود و بین 30 تا 50 درصد تخفیف را شامل می شود .گاهی هم در پایان ماه آوریل تخفیفات به مرز 70 درصد هم میرسد.حراج تابستانه هم از آغاز ماه ژوئن آغاز میشود و تا اواسط آگوست ادامه دارد.

مرکز خرید آک مرکز

مرکز خرید آک مرکز جایزه بهترین طراحی داخلی با جوایز املاک تجاری اروپا ,را دریافت کرده است.آک مرکز در منطقه «اتیلر Etiler » واقع شده و بسیار نزدیک به منطقه تجارتی لونت و مسلک است.این مرکز 4 طبقه با حدود 250 فروشگاه و مساحت 180.000 متر مربع است که خدمات حمل و نقل رایگان به هتل ها و منطقه های نزدیک توجه گردشگران و مردم آن ناحیه را به خود جلب کرده است. این مرکز از 10 صبح تا 10 شب باز است.

مرکز خرید ایستینی پارک استانبول

این مرکز در منطقه ایستینی واقع شده , و طراحی منحصر به فردی دارد.این مرکز دارای دو بخش سرباز و سرپوشیده با سقف شیشه ای بسیار زیبا و بخش هایی مثل پارک سبز مرکزی , بخش مد ,شهربازی ,پیست ورزش و کلوب های تفریحی و 12 سالن سینمایی با امکان پخش فیلم های سه بعدی می باشد.این مکان با الهام از معماری تاریخی ترکیه ساخته شده است.

مرکز خرید کنیون استانبول

این مرکزخرید چهارطبقه واقعه درمنطقه تجارتی لنوت با 37.500 متر مربع و 160 فروشگاه با برندهای برتر دنیا می باشد و دارای رستوران های خوش خوراک, کافه ها ,مراکز سلامتی و ورزشی و سالن های سینما می باشد.کنیون در سال 2006 جایزه معماری برتر سال را دریافت کرده است.

مرکز خرید گالری استانبول

از مراکز خرید اولیه در استانبول می باشد که در جاده ساحلی واقع است.برای ساخت این مکان از مراکر خرید ,هوستون ,تگزاس در ایالات متحده الهام گرفته شده است که طراحی و ساخت منحصر به فردی دارد. این مرکز دارای چندین بخش مجهز از جمله رستوران ها, سالن های سینما ,سالن بولینگ و پیست یخی اسکیت و غیره می باشد .

با وجود اینکه استانبول پایتخت نیست , اما بزرگ ترین شهر ترکیه با 13 میلیون جمعیت که 99 درصد آنها مسلمان هستند.

 

بهترین هتل های استانبول کدام اند


 هتل های 5 ستاره شانگری لا و سوئیس هتل هر دو در استانبول و در نزدیکی تنگه بوسفر قرار دارند.از نظر امکانات و ویژگی ها هر دو این هتل ها امکانات درجه یکی را به مهمانان خود می دهند.در این بخش به بررسی این دو هتل می پردازیم.

هتل شانگری لا استانبول

هتل شانگری لا بین کاخ بزرگ دلمه باغچه و موزه نیروی دریایی در ساحل زیبای اروپایی تنگه بوسفر قرار گرفته است.موقعیت این هتل آنقدر مناسب و منحصر به فرد است که شاید اقامت در آن خود یک تور محسوب شود.این هتل لاکچری خدمات و امکاناتی از جمله استخر سرپوشیده , اسپا ,اتاق های دلباز با اسباب و وسایل مدرن را در اختیار مهمانان خود قرار داده است. اتاق های هتل شانگری لا به سبک امروزی با معیارهای آسیایی دکور شده اند ,در هر واحد سیستم تکنولوژی پیشرفته به همراه اینترنت پر سرعت , تلوزیون , داک آی پاد ,حمام با لوازم بهداشتی وآرایشی وجود دارد. رستوران مدیترانه IST TOO انواع غذاهای جهان شامل غذاهای ژاپنی , جنوب شرقی آسیا , غذاهای مدیترانه ای و غذاهای ترکی را سرو میکند. رستوران شانگ پالاس انواع غذاهای لذیذ و خوش طعم چینی را در فضایی مدرن و متفاوت سرو می کند.سالن لابی هتل یک مکان ایده آل و رمانتیک برای سرو بیش از 100 نوع چای چینی می باشد. اسپای هتل شانگری لا بسیار مجهز می باشد.مهمانان می توانند از استخر آب گرم سرپوشیده ,سونا , حمام سنتی ترک ,جکوزی و اتاق بخار نهایت استفاده را کنند.همچنین سوییت های اختصاصی اسپا هم برای مهمانان در صورت در خواست وجود دارد. بندر پیشکتاش فری تنها چند قدم از هتل فاصله دارد.از میدان تکسیم 2 کیلومتر و از فرودگاه آتاتورک 16 کیلومتر تا هتل فاصله است. هتل 186 اتاق دارد و از سال 2013 با ارائه خدمات درجه یک پذیرای مهمانان می باشد.

سوئیس هتل استانبول

سوئیس هتل یک هتل 5 ستاره درجه یک است و در لیست هتل های برتر جهان قرار دارد.سوئیس هتل در مرکز استانبول قرار دارد و توسط باغ های بزرگ احاطه شده است. هتل چشم انداز زیبایی به تنگه بوسفر دارد. اتاق های سوئیس هتل به سبک سنتی اروپایی چیدمان شده اند و از ویژگی های منحصر به فرد آن حمام لوکس آن است. از امکانات تفریحی سوئیس هتل می توان به استخر سرپوشیده , یک اسپا با بهترین امکانات و باشگاه بدنسازی مجهز با ارائه برنامه های ورزشی اشاره کرد. یک رستوران در حاشیه استخر وجود دارد که انواع نوشیدنی ها و کوکتل ها را سرو می کند. رستوران گجا روف هتل هم انواع غذاهای لذیذ را در فضایی دلپذیر با موسیقی زنده و چشم انداز رو به بوسفر , سرو می کند. منطقه ی تاریخی استانبول، کاخ توپکاپی، بازار بزرگ و مسجد آبی تا این هتل ۱۵ دقیقه با ماشین فاصله دارند.

 

نویسنده انگلیسی “آگاتا کریستی” رمان معروف خود ” قتل در قطار سریع‌السیر شرق” را در هتل پرا پالاس استانبول نوشته است.

تعطیلات در استانبول

اگر مسافری هشیار باشید، باید به خاطر داشته باشید که در ترکیه و یا کشورهای پیرامون، تعطیلاتی وجود دارد که ممکن است سبب تأخیر در پرواز، ترافیک، یا پر شدن هتل ها شود یا با ازدحام زیاد جمعیت برخورد کنید. بانک ها، ادارات و مغازه ها، حین تعطیلات رسمی بسته هستند و در کل این تعطیلات، راه-بندان وجود دارد، پس قبل از سفر، بررسی های لازم را انجام دهید. سفر خود را در حین این تعطیلات به تعویق نیندازید، آن قدر هم دشوار نیست و اغلب سفر حین تعطیلات ترکیه، هیجان انگیز است و فقط به کمی برنامه ریزی نیاز دارد.

تعطیلات رسمی

1 ژانویه: روز سال نو (ییل باشی)

23 آوریل: روز ملی و روز کودک – سالروز تأسیس مجلس ملی بزرگ ترکیه

1 می: روز کار و همبستگی (که به صورت غیررسمی ایشچی بایرامی یا روز کارگر نیز نامیده می شود) که به مدت 40 سال این روز تعطیل رسمی نبود، جون معمولاً به خشونت می انجامید و اخیراً در سال 2009 به صورت تعطیل رسمی درآمده است. به مسافرین هوشیار توصیه می شود که به میان تظاهرات و راهپیمایی ها کشیده نشوند.

19 می: یادبود آتاتورک و روز جوان و ورزش – ورود آتاتورک به سامسون و شروع نبرد استقلال.

30 آگوست: روز پیروزی – جشن پایان جنگ استقلال ترکیه در مقابل نیروهای اشغالگر. روز نیروهای مسلح و نمایش رژه ارتش.

29 اکتبر: روز جمهوری، سالروز اعلام جمهوریت ترکیه. اگر برای مثال این روز پنج شنبه باشد، بهتر است که برنامه سفر خود را برای جمعه و آخر هفته تنظیم کنید. 29 اکتبر پایان رسمی فصل گردشگری در بسیاری از اماکن سواحل مدیترانه است و معمولاً در میادین شهر، جشن های بزرگی برپا می شود.

10 نوامبر، ساعت 9:05- معمولاً ماشین ها می ایستند و ناقوس ها به مدت دو دقیقه در این ساعت به صدا درمی آیند، لحظه ای است که آتاتورک، بنیان گذار جمهوری ترکیه، در کاخ دلماباغچه در استانبول، در سال 1938 درگذشت. این رسم در کل کشور رایج است، اما مغازه ها و ادارت در این روز تعطیل نیستند. پس اگر دیدید که یک مرتبه در خیابان صدای بلند ناقوس آمد و ماشین-ها یک مرتبه ایستادند و شهر به سکوت رفت، شگفت زده نشوید.

اشتراک گذاری این مطلب در:
بلیط رفت و برگشت
ترانسفر به هتل
تور لیدر فارسی زبان
اقامت در هتل
وعده غذایی
بیمه مسافرتی

کشورهای مورد بازدید:

شهرهای مورد بازدید: