تور قونیه

تعداد تورها: 0
نکته: برای مشاهده جزییات بیشتر تور بر روی لینک جزییات بیشتر کلیک کنید.

هیچ موردی در این قسمت وجود ندارد

قونیه شهری در آناتولی مرکزی در ترکیه است . منطقه قونیه ، یکی از کهن ترین مناطق آناتولی است . قدمت قونیه به 7000قبل از میلاد برمی گردد. دیگر مناطق شهر قونیه هم قدمتی پیش از اسلام دارند؛ قونیه مکان مهمی برای مسیحیان محسوب می شود . قونیه بین سالهای 1071 و 1308 پایتخت سلجوقیان بود. در زمان سلطان محمد فاتح در سال 1466، قونیه به امپراطوری عثمانی پیوست.

مرز ایالت قونیه که در سال 1867 تعیین گردید، شامل نیغده، اسپارتا، ایسل و تکه سنجاق می شود. در همان سال، آتشگیری مهیبی در شهر قونیه رخ داد و در سال 1873 هم شهر قونیه دچار قحطی و خشکسالی شد. در قرن نوزدهم شهر قونیه به دست فراموشی سپرده شد و دیوارهای آن خراب شدند و حتی مساجد قونیه نیز در وضعیت اسفباری قرار گرفتند.
 دوره سلطان عبدالحمید دوم برای قونیه، دوره سازنده ای بود. حمل و نقل، آموزش و عملیات مرمت شهر قونیه را به گونه ای آباد که گویی در کل قرن این چنین آباد بوده است. اولین جنگ جهانی منجر به کاهش نیروی انسانی در قونیه و در کل کشور شد.

تور قونیه


در زمان اشغال آناتولی توسط متفقین، خط آهن قونیه توسط بریتانیایی ها اداره می شد (ژانویه 1919). ایتالیا که شهر قونیه را در آوریل 1919 به تصرف خود در آمدند، در خلال نبرد استقلال به رهبری آتاتورک مجبور به پس دادن آن شدند.
مهمترین مکان شهر قونیه برای بازدید، مقبره مولانا، شاعر پر رمز و راز مکتب صوفی و بنیان گذار مکتب سما درویشی است.
 مسجد علاءالدین کیقباد قونیه از قرن دوازدهم و مسجد اینجه مناره (مناره باریک) هم از دیگر دیدنی های شهر قونیه محسوب می شود. از اماکن گردشگری قونیه می توان به مسجد علاالدین قونیه که بر تپه ای با همین نام قرار گرفته و مسجد اشرف اوغلو ، مسجد سلیمیه و مسجد ایپلیچک قونیه اشاره کرد . همینطور موزه های باستان شناسی موزه ی مولانا ، کاراتای و آتاتورک و آثار باستانی مانند افلاطون پینار و ایوزیر کایا از اماکن جاذب توریست شهر قونیه به شمار می روند

تور قونیه ترکیه - نرخ بلیط قونیه - قیمت تور قونیه - تور قونیه پاییز 94 - قونیه - تور قونیه قیمت - تور لحظه آخری قونیه - تور قونیه - مراسم بزرگداشت مولانا در قونیه - تور ارزان قونیه

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated 3.0/5 based on 359099 reviews