تور بلغارستان

تعداد تورها: 0
نکته: برای مشاهده جزییات بیشتر تور بر روی لینک جزییات بیشتر کلیک کنید.

هیچ موردی در این قسمت وجود ندارد

بلغارستان ، یکی از زیباترین کشورهای اروپا است که در غرب دریای سیاه واقع شده است.جمعیت بلغارستان 7.6 میلیون نفر است و شهر صوفیا پایتخت آن است که 7000 سال قبل تأسیس شده است و بعنوان دومین شهر قدیمی در اروپا شناخته شده است.

اگر چه بلغارستان خطه ای کوچک در منطقه به حساب می آید ولی با تعداد نادر و بومی خاص در تنوع زیستی در اروپا رتبه سوم را دارد. بیش از 700 خرس قهوه ای، 1000 گرگ ، شغال طلایی ، گربه وحشی ، سمور، و 37 گونه از خزندگان را اینجا ، در طی تور بلغارستان میتوان یافت .

یک سوم بلغارستان را جنگل تشکیل می دهد که این موضوع جای تعجب ندارد و در حقیقت بیش از 40 کوه در اینجا است. نیازی به گفتن نیست که برای اسکی و کوهنوردی بسیار مناسب است.
رشد گل رز در دره رز تولید 70 تا 85 درصد از عطریات رز را برعهده دارد. مردم هر ساله در روز اول ماه مارس، دستبد قرمز و سفید را باهم تبادل می کنند. انها این دستبند را در همه ماه می پوشند، تا هنگامی که لک لک یا درخت شکوفه دار ببینند. سپس این دستبندها را بعنوان خوشامدگویی فصل بهار به درختان گره می زنند.

البته این کار را در یک روز تعطیل انجام می دهند که نام این روز مادر بزرگ مارس است، و جشن عبور از زمستان است.خوب است بدانید که ... مردم بلغارستان سر خود را به معنی بله کمی تکان میدهند و برای نشان دادن نه شدیداً سر خود را تکان میدهند.

گنجینه طلا در گورستان وارنا کشف شده است که یکی از قدیمی ترین گورستان ها به شمار میرود و قدمت تاریخی آن به 5000 سال قبل میلاد برمی گردد.

روغن گل رز بلغارستان در ساخت برخی عطریات مشهور و گران قیمت در جهان استفاده می شود. یک گرم روغن گل رز از 1000 گل رز تشکیل شده است.

ماست بلغارستان بدون شک بهترین ماست در جهان است. این به لطف باکتریهای لاکتوباسیلوس بولگاریکوس (برای تولید ماست مؤثرند) است که تنها در خاک بلغارستان یافت می شود و برای تولید از آن استفاده می شود.

خالق فیس بوک مارک زوکر برگ اصالتا اهل بلغارستان است.

بلغارها اولین کامپیوتر الکترونیکی، سازمان دیده بان دیجیتال و کیسه هوای ماشین و اولین ساعت مچی را اختراع کرد.
تور بلغارستان - تور ارزان بلغارستان - تور بلغارستان 95 - تور بلغارستان وارنا - تور مسافرتی بلغارستان - بلیط بلغارستان - تور های بلغارستان - قیمت تور بلغارستان - نرخ تور بلغارستان

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated 3.0/5 based on 117593 reviews


شهرهای بلغارستان