ویزای هند 

کشور هند یکی از قدیمی‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان، صاحب تاریخ، فرهنگ و تمدنی بسیار غنی و متنوع است و افراد بسیاری را مشتاق به دریافت ویزای هند کرده است. هند که در جنوب آسیا واقع شده دارای ۲۸ ایالت است که هر کدام دارای زبان، مذهب، سنت و آداب مخصوص به خود هستند. برای سفر به هند،‌ دریافت تور هند بهترین گزینه است.

ویزا قصر شیرین

انواع ویزای هند

همانند سفر به سایر کشورها برای حضوردر هند نیز باید ویزا دریافت کنید. ویزای کشور هند در انواع مختلفی صادر میشود که بسته به هدف شما از سفر باید یکی از آنها را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی

برای تحصیل در دانشگاه های هند باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. پس از ارسال مدارک به یک موسسه آموزشی یا دانشگاه و دریافت نامه پذیرش با جمع آوری مدارک درخواست شده اقدام به دریافت ویزای هند نمایید. اعتبار ویزای تحصیلی هند تا پایان مدت تحصیل شماست و پس از مدت تحصیل باید به کشور خود باز گردید. البته در شرایطی امکان تمدید ویزا نیز وجود دارد.

ویزای کاری

آندسته از افرادی که قصد کار در هند را دارند بعد از دریافت دعوتنامه کاری از یک کارفرمای هندی می توانند اقدام به دریافت ویزای کاری نمایند.

ویزای ترانزیت

اگر برای سفر به کشور مقصد در هندوستان توقف دارید و هند به عنوان واسطی میان مبدا و مقصد است باید ویزای ترانزیت دریافت کنید.

ویزای توریستی هند

محبوبترین و پرتقاضاترین ویزا، ویزای توریستی هندوستان است. برای دریافت ویزای توریستی می بایست دارای شرایطی باشید از جمله اینکه دارای سوء سابقه کیفری نباشید. اگر به قصد تحصیل یا کار به این کشور سفر می کنید داشتن دعوتنامه از ضروریات است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای هندوستان

دریافت وقت سفارت هندوستان به صورت حضوری است. برای دریافت ویزا باید مدارک درخواست شده را فراهم کرده و به سفارت هند مراجعه کنید.

مهمترین اسناد دریافت ویزا به شرح زیر است:

  • اصل گذرنامه با اعتبار ۸ ماهه
  • ۲ قطعه عکس
  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
  • ارائه ویزاهای گذشته در صورت وجود
  • بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
  • بیمه مسافرتی

ویزای هند

دریافت ویزای هند

برای اخذ ویزای هند باید به صورت حضوری و همراه با مدارک درخواست شده برای انگشت نگاری و یا تحویل مدارک مراجعه کنید.

حدودا ۷ روز  بعد از اعلام درخواست جواب ویزا به شما اعلام می شود. در صورتی که مدارک شما کامل باشد اصولا دلیلی برای ریجکتی وجود ندارد و این اتفاق به ندرت پیش می آید.

اعتبار ویزای هند

اعتبار ویزا معمولا بسته به هدف شما از سفر متفاوت است. برای مثال اعتبار ویزای تحصیلی تا پایان زمان تحصیل و اعتبار ویزای کاری تا پایان مدت قرار داد است.

ویزای توریستی هند در سه نوع ۳۰ روزه، یک‌ساله و پنج‌ساله صادر می‌شود. این ویزا قابل تمدید نیست و فقط به منظور گردشگری از هند صادر می شود. ویزای هند به صورت یکبار ورود و چند بار ورود صادر می شود و دارنده ویزا می تواند تا پایان مدت ویزا به هند سفر کند.

دریافت وقت سفارت هند

برای دریافت وقت سفارت هند با مراجعه به سایت  نسخه چاپی اخذ ویزا را دانلود کنید. نسخه چاپی را همراه با مدارک درخواست شده به سفارت ببرید و پس از انجام انگشت نگاری و پرداخت هزینه های ویزا منتظر پاسخ بمانید. همانطور که گفته شد معمولا پاسخ به درخواست ویزا تا یک هفته اعلام می شود. در صورتی که با صدور ویزا به شما موافقت شده باشد لیبل ویزای هند در پاسپورت شما درج می شود.

سفارت هند در تهران و آدرس آن خیابان دکتر بهشتی، خیابان میرعماد است. در روز حضور در سفارت مدارک خود را به طور کامل همراه داشته باشید.

نکات ویزای هند

مدارک درخواست شده را به طور کامل فراهم کنید

پاسپورت شما باید دارای اعتبار کافی باشد

ارائه بلیط رفت و برگشت از الزامات دریافت ویزای توریستی هند است

واچر هتل و محل اقامتتان در هند باید مشخص باشد

برای سفر به هند به صورت گروهی و با تور به این کشور سفر کنید

بهتر است در طول مدت حضور در هند یک کپی از پاسپورت و ویزای خود همراه داشته باشید

فرم درخواست ویزا را با دقت تکمیل کنید

مدت اعتبار ویزای هند با توجه به نوع ویزا تعیین می شود.