ویزای هند 

کشور هند یکی از قدیمی‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان، صاحب تاریخ، فرهنگ و تمدنی بسیار غنی و متنوع است و افراد بسیاری را مشتاق به دریافت ویزای هند کرده است. هند که در جنوب آسیا واقع شده دارای ۲۸ ایالت است که هر کدام دارای زبان، مذهب، سنت و آداب مخصوص به خود هستند. برای سفر به هند،‌ دریافت تور هند بهترین گزینه است تا در کنار راهنمای سفر تجربه سفری لذت بخش داشته باشید.

"</a

انواع ویزای هند

همانند سفر به سایر کشورها برای حضور در هند نیز باید ویزا دریافت کنید. ویزای کشور هند در انواع مختلفی صادر میشود که بسته به هدف شما از سفر باید یکی از آنها را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی

برای تحصیل در دانشگاه های هند باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. پس از ارسال مدارک به یک موسسه آموزشی یا دانشگاه و دریافت نامه پذیرش با جمع آوری مدارک درخواست شده اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نمایید. اعتبار ویزای تحصیلی تا پایان مدت تحصیل و یا دوره شماست و پس از مدت تحصیل باید به کشور خود باز گردید. البته در شرایطی امکان تمدید ویزا نیز وجود دارد.

ویزای کاری

آندسته از افرادی که قصد کار در هند را دارند بعد از دریافت دعوتنامه کاری از یک کارفرمای بومی می توانند اقدام به دریافت ویزای کاری نمایند. اعتبار ویزای کار تا پایان مدت قرارداد شماست و پس از اینکه قرارداد کاری شما با کارفرما به پایان رسید روادید تان منقضی می شود. در صورتی که امکان تمدید قرارداد خود را داشته باشید می توانید ویزای کاری خود را نیز تمدید کنید. 

ویزای ترانزیت

اگر برای سفر به کشور مقصد در هندوستان توقف دارید و هند به عنوان واسطی میان مبدا و مقصد است باید ویزای ترانزیت دریافت کنید.با دریافت این ویزا تنها می توانید به مدت کوتاهی در هند آن هم در فرودگاه توقف داشته باشید تا نوبت پرواز دوم شما به مقصد برسد. 

ویزای هند

ویزای توریستی هند

محبوبترین و پرتقاضاترین ویزا، ویزای توریستی هندوستان است. برای دریافت ویزای گردشگری می بایست دارای شرایطی باشید از جمله اینکه دارای سوء سابقه کیفری نباشید. ویزای توریستی فقط به قصد بازدید و گشت و گزار صادر می شود و نمی توانید با آن اقدامات دیگری مانند راه اندازی کسب و کار و یا تحصیل انجام دهید. پس از دریافت این نوع ویزا و سفر به هند تنها تا پایان مدت اعتبار ویزا میتوانید در این کشور حضور داشته باشید. حضور بیشتر از میزان مجاز ممکن است منجر به مجازات شود و عواقبی در بر داشته باشد. 

مدارک لازم برای دریافت ویزای هندوستان

دریافت وقت سفارت هندوستان به صورت حضوری است. در روز ورود به سفارت باید مدارک درخواست شده را فراهم کرده و به سفارت هند مراجعه کنید.

مهمترین اسناد دریافت روادید هند به شرح زیر است:

 • اصل گذرنامه با اعتبار ۸ ماهه
 • ۲ قطعه عکس
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه ویزاهای گذشته در صورت وجود
 • بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 • بیمه مسافرتی

دریافت ویزای هند

برای اخذ ویزای هند باید به صورت حضوری و همراه با مدارک درخواست شده برای انگشت نگاری و یا تحویل مدارک مراجعه کنید.

حدودا ۷ روز  بعد از ارائه درخواست جواب ویزا به شما اعلام می شود. در صورتی که مدارک شما کامل باشد اصولا دلیلی برای ریجکتی وجود ندارد و این اتفاق به ندرت پیش می آید.

اعتبار ویزای هند

اعتبار ویزا معمولا بسته به هدف شما از سفر متفاوت است. برای مثال اعتبار ویزای تحصیلی تا پایان زمان تحصیل و اعتبار ویزای کاری تا پایان مدت قرار داد است.

ویزای توریستی هند در سه نوع ۳۰ روزه، یک‌ساله و پنج‌ساله صادر می‌شود. این ویزا قابل تمدید نیست و در صورت اتمام اعتبار برای دریافت ویزا مجدد باید اقدام کنید.ویزای هند به صورت یکبار ورود و چند بار ورود صادر می شود و دارنده ویزا می تواند تا پایان مدت ویزا به هند سفر کند.

"</p

دریافت وقت سفارت هند

برای دریافت وقت سفارت با مراجعه به این سایت  نسخه چاپی اخذ ویزا را دانلود کنید. نسخه چاپی را همراه با مدارک درخواست شده به سفارت ببرید و پس از انجام انگشت نگاری و پرداخت هزینه های ویزا منتظر پاسخ بمانید. همانطور که گفته شد معمولا پاسخ به درخواست ویزا تا یک هفته اعلام می شود. در صورتی که با صدور ویزا به شما موافقت شده باشد لیبل آن در پاسپورت شما درج می شود.

سفارت هند در تهران و آدرس آن خیابان دکتر بهشتی، خیابان میرعماد است. در روز حضور در سفارت مدارک خود را به طور کامل همراه داشته باشید و به موقع حاضر شوید. 

نکات ویزای هند

 • مدارک درخواست شده را به طور کامل فراهم کنید
 • پاسپورت شما باید دارای اعتبار کافی باشد
 • ارائه بلیط رفت و برگشت از الزامات دریافت ویزای توریستی هند است
 • واچر هتل و محل اقامتتان در هند باید مشخص باشد
 • برای سفر به هند به صورت گروهی و با تور به این کشور سفر کنید
 • بهتر است در طول مدت حضور در هند یک کپی از پاسپورت خود همراه داشته باشید
 • فرم درخواست ویزا را با دقت تکمیل کنید
 • مدت اعتبار ویزای هند با توجه به نوع و هدف از سفر تعیین می شود.