ویزای روسیه 

کشور پهناور روسیه با قرار داشتن در موقعیتی بی نظیر یعنی واقع شدن در دو قاره اروپا و آسیا منطقه ای بی نظیر جهت سفر،‌ دریافت تور روسیه و اخذ ویزای روسیه است.

مسکو پایتخت این کشور با دارا بودن جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوان هر ساله میزبان گردشگران بسیاریست. به علاوه فستیوال های فراوانی در سرتاسر سال در شهر مسکو یا سنت پترزبورگ برگزار می شود. برای سفر به این کشور شرایط دریافت ویزا را باید رعایت کنید که در ادامه مطلب توضیح جامعی درباره سفر به روسیه ارائه می دهیم.

ویزا قصر شیرین

انواع ویزای روسیه

برای سفر به روسیه در ابتدا باید هدف خود از سفر را مشخص کنید. انواع ویزای روسیه به صورت زیر است:

ویزای تحصیلی

افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند ویزای تحصیلی باید دریافت کنند. برای این منظور دریافت پذیرش تحصیلی از یک موسسه آموزشی یا دانشگاه از ضروریات است. بعد از ارسال مدارک و اخذ نامه پذیرش می توانید  برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید. مدت اعتبار ویزای تحصیلی تا پایان مدت تحصیل شما است.

ویزای کاری

آندسته از متقاضیانی که قصد کار در روسیه را دارند پس از دریافت پیشنهاد کار از یک کارفرمای روسی و جمع آوری مدارک می توانند برای دریافت ویزای کاری اقدام نمایند. همچنین افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند با رعایت شرایط و ملاحظات ایجاد کار می توانند ویزای تجاری اخذ کنند.

ویزای ترانزیت

در صورتی که از کشور روسیه به عنوان واسطی میان مبدا و مقصد استفاده می کنید و در این کشور توقف دارید ویزای ترانزیت گزینه پیش روی شماست. با دریافت ویزای ترانزیت اجازه خروج از فرودگاه را  ندارید و در طول انتظار برای پرواز بعدی باید در سالن ترانزیت حضور داشته باشید.

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی نوعی از ویزای کوتاه مدت است که اعتبار آن بر اساس روزهایی است که در روسیه حضور دارید. به همین جهت ارائه بلیط رفت و برگشت و واچر هتل از الزامات است. معمولا مدت اعتبار ویزای این کشور ۱۴ روز است،‌ اما اگر مدت سفر شما کمتر از این میزان باشد اعتبار ویزا به همان میزان خواهد بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای روسیه

جهت دریافت ویزا مدارک زیر را باید فراهم کنید:

  • پاسپورت با اعتبار ۶ ماهه
  • یک قطعه عکس ۳ در ۴
  • بلیط رفت و برگشت
  • واچر هتل
  • فرم تکمیل شده مشخصات فردی

نحوه دریافت ویزای روسیه

اولین گام دریافت ویزا، پر کردن فرم درخواست ویزا است. برای این منظور وارد سایت رسمی سفارت روسیه شده فرم مربوطه را دانلود و تکمیل کنید.

فرم تکمیل شده را پرینت گرفته و همراه با سایر مدارک درخواست شده به سفارت روسیه تحویل دهید. حدودا ۷ تا ۱۰ روز زمان میبرد تا ویزای شما صادر شود. ویزای روسیه به صورت لیبلی و در پاسپورت شما درج می شود.

جهت دریافت وقت سفارت روسیه می توانید از طریق کارگزاری اینترلینک اقدام کرده و وقت دریافت کنید.

ویزای روسیه

ریجکتی ویزای روسیه

درست است که ویزای روسیه شرایط سختی ندارد  اما در صورتی که مدارک شما کامل نباشد یا سفارت پیشینه شما را تایید نکند و شما را به عنوان تهدیدی برای امنیت این کشور تلقی کند با صدور ویزا به شما موافقت نمی کند.

رفع ریجکتی ویزای روسیه وجود ندارد و در صورتی که با صدور ویزا به شما موافقت نشود باید مجدد برای دریافت اقدام نمایید.

شرایط دریافت ویزای روسیه

صدور روادید به ایرانیان شرایط سختی ندارد. مانند ویزای اغلب کشورها نیاز به تراول هیستوری و یا تمکن مالی ندارید اما اعتبار پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه باشد و درست در پایان اعتبار ویزا به ایران باز گردید.

ویزای روسیه به دو صورت عادی و فوری دریافت می شود. ویزای عادی ۷ تا ۱۰ روز و ویزای فوری ۳ تا ۵ روز زمان می برد و طبیعتا صدور ویزای فوری روسیه هزینه بیشتری در بردارد.

گفتنیست که ویزای روسیه غیرقابل تمدید است و در صورتی که قصد حضور بیشتر از مدت اعتبار ویزا در روسیه را دارید باید از این کشور خارج شده و مجدد برای دریافت ویزای روسیه اقدام نمایید.

 آدرس سفارت روسیه

کشور روسیه در شهرهای تهران‌،‌ رشت و اصفهان دارای سفارتخانه است.

سفارت روسیه در تهران در خیابان نوفل لوشاتو واقع شده است و از روز یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات اداری خدمات کنسولی ارائه می دهد.