روسیهکشور روسیه

Russia
قاره: آسیا
پایتخت: شهر مسکو
زبان رسمی: روسی
جمعیت: ۱۴۵۰۰۰۰۰۰ نفر
واحد پول: روبل
ولتاژ: ۲۲۰ ولت

اطلاعات

دین رسمی: مسیحیت
مساحت: ۱۷۰۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع

شهرهای مهم

رذروسیه با بیش از 17 میلیون متر کیلومتر مربع مساحت، بزرگترین کشور دنیا به شمار می‌رود که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی از آن در قاره اروپا قرار گرفته است. وسعت و گستردگی این کشور موجب فراوانی و تنوع جاذبه‌های گردشگری در آن شده است. این کشور در حال حاضر جزو یکی از کشورهای محبوب توریست‌های ایرانی به شمار می‌رود و تورهای آن از جمله تورهای خارجی پرطرفدار است.

جاذبه‌های گردشگری کشور روسیه

تورهای کشور روسیه معمولا در 10 تا 15 روز برگزار می‌شوند و اغلب بازدید از چند شهر توریستی این کشور را در برنامه خود می‌گنجانند. البته روسیه به قدری جاذبه‌های گردشگری متنوع دارد که حتی تورهای 15 روزه برای بازدید از همه مکان‌های دیدنی آن کفایت نمی‌کنند. معروف‌ترین جاذبه‌های توریستی روسیه عبارتند از:

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل، یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین کلیساهای این کشور است. ایوان مخوف، یکی از امپراطورهای مقتدر روسیه دستور ساخت این کلیسا را در سال 1552 میلادی داد. ساختمان این کلیسا چند سقف قطره‌ای شکل رنگارنگ دارد که موجب شباهت نمای بیرونی آن به قصرهای دنیای دیزنی شده است.

کلیسای جامع سنت باسیل را در دوره حکومت جوزف استالین، یکی از رهبران اتحاد جماهیر شوروی تخریب کردند و حتی بازدید از آن هم ممنوع گردید.

کلیسای جامع سنت باسیل

کاخ کرملین

کاخ کرملین، قصری با معماری بی‌نظیر و مجلل است که اغلب گردشگران در تور مسکو به دیدن آن می‌روند. این کاخ زیبا را در بخش شرقی میدان سرخ مسکو، پایتخت روسیه قرار داده‌اند. بخش مهمی از رویدادهای مهم تاریخ روسیه در این کاخ اتفاق افتاده است.

این کاخ از چندین ساختمان تو درتو تشکیل شده است. خانواده سلطنتی روسیه برای قرن‌‌‌ها در این کاخ زندگی می‌کردند.

کاخ زمستانی آرمیتاژ

این کاخ که در حال حاضر به عنوان موزه از آن استفاده می‌شود، یکی از باشکوه‌ترین بناهای تاریخی این کشور است. این کاخ که در شهر سن پترزبورگ قرار دارد، بیشتر از 1500 اتاق دارد.

کاخ آرمیتاژ به مدت 200 سال محل اقامت تزارهای روسیه بود و در اوایل قرن بیستم به موزه تبدیل شد. در این موزه می‌توانید بیش از 3 میلیون قطعه هنری و تاریخی از جمله آثاری متعلق به جنگ‌های ایران و روسیه را ببینید.

قلعه سنت مایکل

قلعه سنت مایکل، یکی از مکان‌های دیدنی و اسرارآمیز تاریخ روسیه محسوب می‌شود که مرکز حکومت کارترین کبیر، امپراتوریس مقتدر و خشن روسیه بوده است. این قلعه، معماری جذاب و باشکوهی دارد و داخل آن را به زیبایی تزیین کرده‌اند.

صومعه نوودویچی

صومعه نوودویچی، یکی دیگر از بناهای تاریخی جذابی است که اغلب گردشگران در تور روسیه به دیدن آن می‌روند. این صومعه را در قرن شانزدهم میلادی بعد از پیروزی روس‌ها در برابر لهستانی‌ها و لیتوانی‌ها به عنوان بنای یادبود این جنگ ساختند. در صومعه باشکوه نوودویچی، تعدادی از افراد سرشناس روسیه دفن شده‌اند.

دریاچه بایکال

دریاچه بایکال در بین شهرهای ایرکوتسک و بوریاتیا است و در آن می‌توانید از دیدن مناظر طبیعی بکر لذت ببرید. این دریاچه 31500 کیلومتر مربع مساحت دارد. همچنین دارای 20 درصد آب شیرین جهان بوده و حتی در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است.

دریاچه بایکال

مرکز خرید اوکاتنی راید

مرکز خرید اوکانتی راید، یکی از بزرگترین مراکز خرید روسیه در شهر مسکو است که علاقمندان به خرید حتما باید به آن سری بزنند. در این مرکز خرید لوکس می‌توانید محصولات بسیاری از برندهای لوکس و معروف را بخرید. همچنین تعداد زیادی رستوران و کافه در مرکز خرید اوکانتی راید وجود دارد که بعد از خرید می‌توانید در آن‌ها استراحت کنید.

فرهنگ کشور روسیه

کشور روسیه به دلیل گستردگی از گروه‌های قومی متنوعی مانند اسلاوها، تاتارها، چچن‌ها، بودایی‌ها و روس‌ها تشکیل شده است که آداب و رسوم متفاوتی نیز دارند.

بیش از 81 درصد مردم روسیه به زبان روسی صحبت می‌کنند و زبان 3 درصد از مردم این کشور نیز تاتاری است و البته بیش از 100 زبان اقلیت در این کشور وجود دارند. تنوع قومی باعث می‌شود که در سفر به روسیه با خرده‌فرهنگ‌های مختلفی آشنا شوید و رقص، موسیقی و آثار هنری متنوع آن‌ها را ببینید.

بهترین زمان سفر به کشور روسیه 

بهترین زمان سفر به روسیه از اواخر بهار تا اوایل پاییز (ماه‌های می تا سپتامبر) است. در این دوره، هوا معتدل و مطبوع است و روزهای بلند تابستانی فرصت‌های بیشتری برای گردشگری فراهم می‌کند. شهر مسکو و سن پترزبورگ در این زمان پرجنب و جوش و پر از جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی هستند. همچنین، دیدن شب‌های سفید سن پترزبورگ در ماه‌های ژوئن و ژوئیه تجربه‌ای بی‌نظیر است. در زمستان نیز با وجود سرما، مناظر برفی و جشن‌های سال نو جاذبه خاص خود را دارند. اگر زمستان را برای سفر به روسیه انتخاب می‌کنید باید تحمل سرمای زیاد این کشور را داشته باشید. اگرچه می‌توانید انتظار فستیوال‌ها و جشن‌های زمستانه از جمله جشن کریسمس که مردم در شهرهای مختلف این کشور به طور باشکوهی آن را جشن می‌گیرند را داشته باشید.

شرح

برای مشاهده اطلاعات ویزا به صفحه ویزای روسیه مراجعه کنید

02183348