Franceفرانسه

قاره: اروپا
پایتخت: پاریس
زبان رسمی: فرانسوی
جمعیت: ۶۶۱۲۱۰۰۰ نفر
واحد پول: یورو
ولتاژ: ۲۲۰ ولت

اطلاعات

دین رسمی: سکولار
مساحت: ۶۴۰۰۰۰ کیلومتر مربع

شهرهای مهم

شرح

مشخصات جامع

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه (به فرانسوی: République française) یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می‌باشد که دارای چند منطقۀ تحت حاکمیت نیز است. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می باشد. (دو کشور دیگر عبارتند از: اسپانیا و مراکش) به دلیل شکل نقشۀ این کشور، در زبان فرانسوی به آن لقب l’Hexagone (معنی: شش‌ضلعی) را داده‌اند برای مشاهده برنامه های تور فرانسه کلیک کنید.

بر اساس مساحت، فرانسه کمابیش اندازهٔ افغانستان است و بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون نفر است که با این رقم، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. مرکز فرانسه، شهر پاریس است. پاریس بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است. قانون اساسی فرانسه بر اساس یک همه پرسی در ۴ اکتبر ۱۹۵۸ به رسمیت رسیده است. این قانون تأکید بر ایجاد کشوری سکولار و دموکرات دارد که مردم در آن، حق حاکمیت را ایجاد می‌کنند. اعلامیۀ حقوق انسان و شهروند که در انقلاب فرانسه تدوین شد و در نوع خود یکی از اولین سندهای تاریخی در این زمینه به شمار می‌آید، به نوعی بیانگر عقاید این کشور است.

شرایط جوی

به طور کلی این کشور به چندین منطقه آب و هوایی تقسیم شده است. البته اکثریت کشور دارای آب و هوای معتدل است.

به این ترتیب با سفر به فرانسه همان آب و هوای را در هر فصل تجربه می کنیم که انتظار داریم. به عنوان مثال زمستان های فرانسه سرد بوده و تفریحات زمستانه در این فصل طرفداران خاص خود را می طلبد. بارش باران و برف در این فصل از بدیهیات است و ممکن است بخشی از برنامه سفر شما را مختل کند. در پاییز هم همان طور که پیش بینی می شود شرایط جوی ناپایداری را شاهد هستیم. در پاییز می توانیم از آسمان صاف و آفتابی به یک باره بارش باران را تجربه کنیم.

بهار و تابستان از بهترین فصل های سفر به این کشور است. زیرا در این فصول با خیال راحت می توانید از جاذبه های توریستی این کشور دیدن کنید. آب و هوا در بهار و تابستان بسیار ملایم است و با بادهای ملایم از شما پذیرایی می کند.

جاذبه های توریستی

از بلوارهای پاریس گرفته تا استراحتگاه های شیک ساحلی کوت دازور، همه و همه زیباترین مناظر را تشکیل می دهند. قلعه‌های افسانه‌ای، کلیساهای با شکوه و روستاهای زیبا، فرانسه را به بهترین مقصد برای زوج های جوان تبدیل می کند. در همان زمان، بناهای تاریخی معاصر کشور و حمل و نقل سریع قطار، بازدیدکنندگان را از محیطی که داستان ها برای ما فضاسازی کرده اند به فضای قرن بیست و یکم می‌ کشاند. از دیدنی ترین جاذبه های فرانسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برج ایفل

  • موزه لوور

  • قلعه ورسای

  • کوت دازور

  • مونت سن میشل

  • قصر دره لوآر

  • کلیسای نوتردام د شارتر

  • پروونس

  • شامونی مون بلان

  • دهکده های آلزاس

شرح