پرواز تهران به نجف

 

یکی از کشورهایی که میزبان ایرانیان بسیاری در ایام مختلف سال به‌خصوص ماه‌های محرم و صفر است کشور عراق می‌باشد به همین جهت پرواز تهران به نجف و نجف به تهران از مسیرهای پرتقاضا است. کشور عراق دارای ۱۸ استان است که در میان آن‌ها استان‌های کربلا و نجف میزبان بیشترین تعداد زائر است.

از تهران به نجف پرواز مستقیم وجود دارد. البته به دلیل مسافت کم ایران و عراق امکان سفر زمینی نیز وجود دارد. پرواز تهران نجف در تمام‌ روزهای هفته انجام می‌شود و جزء مسیرهای پرتردد است.

پرواز تهران به نجف

بلیط هواپیما تهران نجف باقیمت ارزان

پرواز تهران نجف از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه نجف انجام می‌شود. فرودگاه نجف در شرق شهر نجف واقع‌شده است و از پرترددترین فرودگاه‌های عراق است. سابق بر این فرودگاه نجف یک پایگاه نظامی بود و در سال ۲۰۰۸ به فرودگاه نجف تغییر پیدا کرد و اکنون یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های کشور عراق است.

سایت فرودگاه نجف اطلاعات دقیقی از کلیه پروازهای ورودی و خروجی در اختیار مسافران قرار می‌دهد. بلیط تهران نجف با ایرلاین های مختلفی مانند قشم ایر، معراج، تابان و زاگرس انجام می‌شود. خرید بلیط هواپیما باقیمت ارزان بستگی به‌روز سفر و نوع پرواز شما دارد. پرواز در روزهای آخر هفته و مناسبات مذهبی قیمت بیشتری نسبت به‌روزهای عادی دارد.  

از فرودگاه نجف تا شهر کربلا فقط ۱ ساعت فاصله و تا حرم امیرالمؤمنین ۱۰ کیلومتر بیشتر فاصله نیست.

خرید بلیط هواپیما نجف

دریافت بلیط هواپیما تهران نجف هم به‌صورت حضوری ممکن است و هم به‌صورت آنلاین. برای دریافت بلیط آنلاین کافی است به سایت قصر شیرین مراجعه کرده و با مشخص کردن تهران به‌عنوان مبدا و نجف به‌عنوان مقصد و روز و تاریخ سفر بلیط خود را دریافت کنید.

قیمت بلیط تهران نجف در ایام عاشورا تاسوعا و یا اربعین به بالاترین نرخ خود می‌رسد و حتی ممکن است به‌سختی جای خالی داشته باشد. به همین منظور بهتر است دریافت بلیط را به‌روزهای نزدیک به سفر موکول نکنید. قابل‌ذکر است که قیمت بلیط چارتری از قیمت مناسب‌تری برخوردار است.

در نجف انواع هتل‌ها در درجات مختلف قابل رزرو است. از هتل آپارتمان‌های معمولی گرفته تا هتل‌های لوکس. طبیعتاً اقامت در هتل‌های چند ستاره و با امکانات هزینه بیشتری در بر دارد اما در عوض اقامت راحتی خواهید داشت.

پرواز تهران به نجف

جاذبه‌های دیدنی نجف

با شنیدن نام نجف اولین چیزی که به ذهن همه می‌رسد زیارت و بازدید از حرم امیرالمؤمنین است. علاوه برجنبه زیارتی، بارگاه حضرت علی (ع) بنایی است که دارای معماری و ساخت خاصی است که شکوه و جذابیت بی‌نظیری دارد.

درسفر به نجف می‌توانید از مسجد عمران بن شاهین که از قدیمی‌ترین مسجدهای نجف است دیدن کنید.

مسجد سهله، مسجد حنانه، قلعه نجف و برج نمرود از دیگر جاذبه‌های گردشگری است که در سفر به نجف می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

سفر به نجف علاوه بر جنبه زیارتی می‌تواند سفری تفریحی و به‌یادماندنی باشد. تجربه غذاهای عربی مانند ته‌چین عراقی، فاضولیا، بامیه و دولما قطعاً به جذاب خواهد بود.

02183348