پیکاپ ویزای کانادا 

افرادی که به سفرهای خارجی به خصوص کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس علاقه مند هستند احتمالا نام پیکاپ ویزا را شنیده اند. اما پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت چیست؟

برخی از کشورها در ایران دارای سفارتخانه فعال نیستند، به همین منظور افرادی که قصد دریافت ویزای کشورهای مذکور را دارند باید به کشور دیگری برای انجام مراحل ویزای خود سفر کنند.

اگر متقاضی دریافت ویزای این کشورها قصد سفر خانوادگی و دریافت ویزا برای تمام اعضای خانواده خود را داشته باشد، سفر به کشوری ثالث جهت دریافت ویزا هزینه زیادی در بر دارد. در اینجا خدماتی به نام پیکاپ ویزا روی کار می آید. اما پیکاپ ویزا چیست؟

ویزا قصر شیرین

پیکاپ ویزا چیست؟

همانطور که گفتیم برخی از کشورها از ارائه خدمات کنسولی به شهروندان ایرانی خودداری کرده اند و سفارت آنها در ایران غیرفعال است. کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و کانادا جزء کشورهایی هستند که طی چند سال گذشته خدمات خود را در ایران متوقف کرده اند.

به همین جهت متقاضیان دریافت ویزای این کشورها برای انجام اقداماتی مانند بیومتریک و انگشت نگاری باید به کشور دیگری که کنسولگری کشورهای مذکور در آن فعالیت دارند سفر کنند.

دریافت ویزا به خودی خود دارای هزینه نسبتا زیادی است. در این میان سفر به کشوری دیگر برای انجام خدمات کنسولی هزینه ای مضاف بر آن است. برای جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه، خدماتی به نام پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا در نظر گرفته شده است.

پیکاپ ویزای کانادا

در پیکاپ پاسپورت متقاضی دریافت ویزا، گذرنامه خود را به فرد یا شرکت معتبری که خدمات پیکاپ ویزا را انجام می دهد می سپارد. نماینده شرکت از طرف فرد متقاضی دریافت ویزا به یکی از کشورهای همسایه سفر کرده و ویزای او را دریافت می کند. به این ترتیب به مراحل دریافت پاسپورت متقاضی، درج ویزا در پاسپورت وی و بازگرداندن گذرنامه به فرد را پیکاپ ویزا می گویند.  

اغلب شرکت ها پیکاپ پاسپورت را از کشورهای همسایه مانند ترکیه،‌ امارات و ارمنستان انجام می دهند. مسافت کم این کشورها تا ایران و کم بودن هزینه های سفر دلیل این انتخاب است. پیکاپ ویزا می تواند از سایر کشورهایی که خدمات کنسولی جهت صدور ویزای کانادا، آمریکا و یا انگلیس در آنها انجام می شود نیز اقدام شود.

برای دریافت ویزای کانادا در ابتدا باید در سایت Canada.ca  ثبت نام کرده و با ایجاد صفحه کاربری فرم های مربوطه را تکمیل نموده و هزینه درخواست شده برای انجام بیومتریک و انگشت نگاری را پرداخت کنید. بعد از انجام تمامی مراحل یک کد رهگیری دریافت می کنید که تا پایان مدت دریافت ویزا باید آن را داشته باشید.

در روزی که برای شما مشخص شده برای انگشت نگاری و بیومتریک باید در مرکز انگشت نگاری حضور پیدا کنید. امکان انگشت نگاری در یکی از شهرهای آنکارا، استانبول، دبی و ایروان و هر شهری که خودتان مایل هستید برای شما فراهم است.

حدودا ۲ تا ۳ هفته بعد از انگشت نگاری و بررسی مدارک به شما اعلام می شود که با صدور ویزای شما موافقت شده است یا خیر.

در صورتی که پاسخ مثبت باشد برای شما یک ایمیل ارسال می شود و به اصطلاح پاس ریکوئست –  Pass Request می شوید؛ به این معنی که باید پاسپورت خود را جهت درج لیبل ویزا به سفارت ببرید. اینجا دقیقا مرحله ای است که پیکاپ ویزا وارد کار می شود.

پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا

یکی از شهرهایی که متقاضیان دریافت ویزای کانادا برای انجام انگشت نگاری می توانند به آن مراجعه کنند آنکارا است. آژانس قصرشیرین خدمات پیکاپ پاسپورت شما را از این شهر انجام می دهد. برای این منظور کافیست پاسپورت خود را به ما بسپارید تا در کمترین زمان پاسپورت ویزا شده خود را تحویل بگیرید.

آدرس دفتر VAC در آنکارا:

İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower

مدارک

برای پیکاپ ویزای کانادا باید مدارکتان را تهیه کنید تا مراحل دریافت ویزای شما آغاز شود.

 • پرینت ایمیل تایید سفارت مبنی بر صدور ویزا برای شما – پاس ریکوئست
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • فرم اعطای وکالت به آژانس پیکاپ کننده

مدارکی هستند که برای پیکاپ پاسپورت باید فراهم کنید.

مراحل

 • پس اینکه با صدور ویزا برای شما موافقت شد به آژانسی که برای انجام پیکاپ انتخاب کرده اید مراجعه کنید.
 • ایمیل تاییدیه سفارت را به آژانس تحویل دهید 
 • پاسپورت دارای اعتبار خود را به آژانس تحویل دهید 
 • وکالتنامه ای میان شما و آژانس پیکاپ کننده منعقد می شود که باید آن را امضا کنید 
 • در مرحله بعد نماینده آژانس پاسپورت شما را به سفارت جهت دریافت ویزا تحویل می دهد
 • نماینده پاسپورت ویزا شده شما را از سفارت دریافت می کند 
 • پاسپورت با درج لیبل ویزای کانادا تحویل شما می شود 

پیکاپ ویزای کانادا

مدت زمان پیکاپ ویزا

بعد از دریافت پاس ریکوئست ۳۰ روز فرصت دارید تا برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنید. چنانچه در این مدت برای ویزا اقدام نکنید ویزای شما ریجکت شده تلقی می شود. توصیه می کنیم پس از دریافت  pass request  فورا برای پیکاپ ویزا اقدام نمایید.

پیکاپ پاسپورت معمولا ۱۴ روز زمان میبرد، اما این میزان میتواند بسته به عواملی کمتر یا بیشتر شود. شلوغی سفارت، عوامل غیر منتظره ای مانند کرونا و … می تواند بر این روند تاثیر گذار باشد.

مزایای پیکاپ ویزا

اما چرا متقاضی دریافت ویزای کانادا و سایر کشورهایی که در ایران دارای سفارت نیستند از خدمات پیکاپ ویزا استفاده می کنند؟

یکی از مهمترین امتیازات پیکاپ، صرفه جویی در زمان و هزینه است. برای سفر به کشوری نزدیک به ایران مانند ارمنستان یا ترکیه حتی برای یک روز متحمل هزینه می شوید. هزینه دریافت بلیط، اقامت، بیمه مسافرتی و … حداقل مخارجی است که برای سفری کوتاه باید پرداخت کنید. با واگذاری پاسپورت خود به فرد یا آژانس دیگر با صرف هزینه ای کمتر پاسپورت ویزا شده خود را با کمترین هزینه دریافت می کنید.

در پیکاپ پاسپورت نیازی به حضور فرد نیست. با استفاده از این خدمات نیاز به حضور شما در سفارت به راحتی می توانید ویزای خود را دریافت کنید.

ویزا قصر شیرین

پیگیری پیکاپ پاسپورت کانادا

زمانی که کارگزار ما از طرف شما پاسپورتتان را به دفتر VAC تحویل می دهد یک کد رهگیری به نام Tracking No برای متقاضی ارسال می شود. با ورود این کد در سایت VFSGlobal  میتوانید از روند صدور ویزای خود مطلع شوید.

قیمت پیکاپ ویزای کانادا

هزینه پیکاپ ویزا به عوامل مختلفی مانند نرخ دلار، نرخ پرواز، شلوغی سفارت و کشوری که پیکاپ از آن انجام می شود بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت و مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا با کارشناسان ما در قصر شیرین تماس بگیرید.