آنتالیا

کشور: ترکیه
جمعیت: ۱۰۰۱۳۱۸ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۲۴۲ (۹۰)+
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: سکولار
مساحت: ۲۰۸۱۵ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

آنتالیا شهری در سواحل مدیترانه در جنوب غربی ترکیه است. این شهر به خاطر سواحل زیبا، خرابه های باستانی و مناظر خیره کننده اش از محبوبیت خاصی برخوردار است. آنتالیا یک مقصدی بی نظیر در تابستان با تاریخ غنی و دیدنی های فراوان است. از شکوه کوه‌های مرتفع توروس که بگذریم به سواحل خیره کننده با آب های درخشان می رسیم. برای سفر به این شهر دلایل زیادی وجود دارد که بعضی از این موارد را در ادامه با یکدیگر بررسی می کنیم. اگر می خواهید در تعطیلات امسال تنی به آب بزنید و سفر متفاوتی داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم که تور آنتالیا تابستان ۱۴۰۳ را به خود و عزیزانتان هدیه دهید.

شرایط جوی

 دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای است. این شرایط جوی تابستان های گرم و خشکی را به آنتالیا حاکم می کند. در عوض زمستان های این شهر معتدل و مرطوب گزارش شده است. دمای این شهر ساحلی در طول سال از 15 تا 35 درجه سانتی گراد متفاوت است. اما تغییرات دمایی آنقدر محسوس نیست که روی گشت و گذار شما تاثیری بگذارد. در هر فصلی از این شهر می توانید به راحتی از جاذبه های توریستی دیدن کنید و از تفریحات دریایی لذت ببرید. اما باید بدانید که این شهر ساحلی در تابستان لطف دیگری دارد و جشنواره های متعددی برای اوقات فراغت گردشگران برگزار می شود.

جاذبه های توریستی

آنتالیا جاذبه های گردشگری زیادی دارد. برخی از جاذبه های گردشگری آنتالیا دارای محبویت زیادی میان گردشگران است. این جاذبه ها شامل آبشارهای کورسونلو، پرگه، جزیره ککووا، دروازه هادریان، مارینا، ساحل کنیالتی، خرابه های میرا و آبشارهای ماناوگات هستند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در آنتالیا علاوه بر سواحل بی کران و زیبا موارد دیگری هم مانند موزه ها و دیدنی های باستانی وجود دارد که نشان از قدمت طولانی و اصالت مردمان این شهر است.