تور ترکیه

تعداد تورها: 2
نکته: برای مشاهده جزییات بیشتر تور بر روی لینک جزییات بیشتر کلیک کنید.

3 شب و 4 روز استانبول IST201-2 (پرواز پوینت) 3 شب و 4 روز استانبول IST201-2 (پرواز پوینت) از - تومان
تور ترکیه

3 شب و 4 روز استانبول IST201-2 (پرواز پوینت)

اعتبار از1398/11/7 تا 1398/12/8

               27/02/2020   -   27/01/2020

جزییات بیشتر دریافت پکیج
تور ترکیه 2 شب و 3 روز آنکارا ANK302 (پرواز پوینت) تور ترکیه 2 شب و 3 روز آنکارا ANK302 (پرواز پوینت) از - تومان
تور ترکیه

تور ترکیه 2 شب و 3 روز آنکارا ANK302 (پرواز پوینت)

اعتبار از1398/11/15 تا 1398/12/8

               27/02/2020   -   04/02/2020

جزییات بیشتر دریافت پکیج

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه ، کشوری ارواسیایی است که در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است .

که کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است و از لحاظ جغرافیایی دارای موقعیّت راهبردی و بسیار خوبی است

ترکیه در سال 1923 از بقایای حکومت عثمانی به وجود آمد و در سال 1945 به سازمان ملل پیوست . اینجا جاذبه های گردشگری فراوانی برای بازدیدکنندگان وجود دارد

تاریخچه و روابط قومیتی

ظهور ملت ترکیه امروزی پس از فروپاشی امپراتوری عثمانی در جنگ جهانی اول صورت گرفت . آتاتورک برای مدرن سازی، غربی سازی و سکولار نمودن این کشور اسلام را از رسمی بودن خارج کرد و دستور داد که شهروندان مسلمان خود را به عنوان شهروند ترک قبول داشته باشند.

تور ترکیه

شهرنشینی، معماری، و بهره گیری از فضا

معماری و استفاده از فضا در ترکیه ، تحت تأثیر عوامل اقتصادی، ایدئولوژی سیاسی، محیط زیست، سنت و عقاید خارجی قرار گرفته است. معماری عثمانی با عناصر بیزانسی و اسلامی آن، نمودار تمام و کمال گذشته امپراتوری کشور ترکیه می باشد. رهبران جمهوری جدید ترکیه به دنبال معماری جدید بودند . یکی از اهداف جمهوری ترکیه ، به دست آوردن عناصر فرهنگی و تکنولوژیک غرب بوده است. از اینرو، با همکاری کشورهای اروپا غربی، به ایجاد پایتخت جدید در آنکارا کمک کردند. آنکارا نماد لوح سپیدی است که حکومت جدید می توانسته بر آن شکل گیرد.

غذا

. منوی غذای شامل غذاهای مختلفی از گوشت (گوشت بره و گاو) و سبزیجات دارد؛ بورک کباب و دلمه، و نانی که تقریباً می توان با هر غذایی آن را میل نمود. مردم ترکیه غذاهای فراوانی با بادنجان درست می کنند.

سنت‌ها و آداب

همانند بسیاری دیگر از کشورها، سنت‌ها دراینجا به‌صورت فراوانی با سنت‌ها در کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا متفاوت است. شما دراینجا باهمه تجملات زندگی در یک کشور غربی مدرن مواجه می‌گردید.
شما ترکیه مدرن را دلپذیر و دوستانه خواهید یافت. تقریباً بدون استثنا، شما در هر نقطه‌ای از ترکیه کلمه «خوش‌آمدید» را می‌شنوید .۰مردم ترکیه به مهمان‌نوازی شهره هستند.
در ترکیه تقریباً در همه مغازه‌ها، اگر شما مشتری باشید و شروع به چانه‌زنی کنید، به شما فنجانی چای یا قهوه تعارف خواهد شد

در ترکیه پر کردن بیش از نیمی از لیوان مؤدبانه محسوب نمی‌گردد و همواره بایستی تقریباً نیمی از لیوان خالی و نیمه دیگر پر باشد. بایستی به این نکته توجه کرد که کودکان به هر مکانی برده می‌شوند، خصوصاً برای صرف شام در شب.

.اگر تصمیم داشته باشید که در طی اقامت خود از یک مسجد دیدن به عمل‌آورید، بایستی کفش‌های خود را درآورده و آن‌ها را در مقابل در بگذارید بانوان بایستی پاها و شانه‌های خود را بپوشانند.
اگر شما بخواهید از یک خانواده ترک در روستایی از ترکیه بازدید کنید، بایستی کفش‌های خود را درآورده ، دست افراد بزرگ و مسن خانواده را ببوسید و پیشانی خود را روی آن بگذارید.

در ترکیه با فردی که از جنس مخالف شما است در بین مردم روبوسی نکرده و او را در آغوش نگیرید . این اقدامات بی‌ادبی و بی‌نزاکتی تلقی می‌گردد. مردم کشور ترکیه انسان‌هایی با خلق‌وخوی معتدل و باحیا هستند و عریانی را بی‌نزاکتی می‌دانند. حمام آفتاب بدون پوشش بالاتنه در ترکیه هرزگی قلمداد می‌گردد،بهتر است به سنت‌های مردم ترکیه احترام بگذارید.

به‌صورت کلی، مردم ترکیه صادق بوده وشما در آنجا مشکل اندکی با دزدان خواهید داشت.

تور ترکیه را با آژانس هواپیمایی قصر شیرین تجربه کنید .

راهنمای سفر به ترکیه

نظرسنجی

قصر شیرین
Rated 0.0/5 based on 499576 reviews