ترکیه

قاره: آسیا
پایتخت: استانبول
زبان رسمی: ترکی
جمعیت: ۸۵۰۰۰۰۰۰
واحد پول: لیر ترکیه
ولتاژ: ۲۲۰ ولت

اطلاعات

دین رسمی: اسلام
مساحت: ۷۸۳٬۳۵۶ کیلومتر مربع

شهرهای مهم

شرح

مشخصات جامع

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید می توانید با دریافت تور ترکیه یک سفر مفرح و هیجان انگیز را تجربه کنید. پرواز مستقیم تهران به استانبول ۳ الی ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول می انجامد. برای خرید پرواز تهران استانبول می توانید به  صفحه اصلی قصر شیرین مراجعه کرده و پس از بررسی پروازهای موجود مورد دلخواهتان را رزرو کنید. کشور ترکیه یک کشور دو قاره ای است که نیمی از آن در آسیا و نیم دیگر آن در اروپا است. به همین خاطر یک مقصد اوراسیایی جذاب تلقی می شود.

شرایط جوی

با توجه به منطقه قرارگیری و موقعیت جغرافیایی ترکیه، در این کشور آب و هوای مدیترانه ای حاکم است. اما این به این معنی نیست که ترکیه آب و هوای پایداری را تجربه می کند. شرایط جوی این کشور به شدت متغیر است و بومیان آن به این همه تفاوت دما در شب و روز عادت دارند! اگر برای سفر به ترکیه می روید باید خاطرنشان کنیم که هر فصلی به غیر از تابستان که شب و روز گرم است، شاهد تغییرات زیاد آب و هوایی خواهید بود.

به عنوان مثال فصل بهار که بهترین فصل سفر به ترکیه به شمار می رود روزها را با آب و هوای معتدل و ملایم و شب ها را با نسیم خنک و هوایی مه آلود از شما پذیرایی می کند.

در پاییز می توانیم همان آب و هوایی را انتظار داشته باشیم که در ایران تجربه کرده ایم. البته کمی خنک تر همراه با بارش های بیشتر.

زمستان های این کشور هم با بارش معقول باران و برف یا تگرگ همراه است. تفاوت آب و هوایی در هر فصل نشان دهنده آن است که می توان سفر خاطره انگیزی به این کشور همسایه داشت.

جاذبه های توریستی

سفر به ترکیه را می توان برای همگان مناسب دانست. آثار تاریخی این کشور در کنار تفریحات هیجان انگیزش، بساط یک تعطیلات همه چیز تمام را فراهم می کند. اگر به بازدید از موزه ها و جاهای تاریخی علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از این سه جاذبه دیدن کنید.

  • کلیسا و موزه ایاصوفیه در استانبول
  • آب انبار تاریخی باسیلیکا در آنکارا
  • غار کاراجا در کوش آداسی

البته جاذبه های گردشگری ترکیه قابل شمارش نیست و با سفر به هر کجای این کشور پهناور می توانید به زیباترین جاهای دیدنی ترکیه دسترسی پیدا کنید. با این وجود چند نمونه از تفریحات این کشور را به شما معرفی می کنیم.

  • آب بازی در پاموکاله یا قلعه پنه ای در جنوب غربی ترکیه
  • بالن سواری در کاپادوکیا
  • تفریح در شهربازی روباز فسهانه