کشور: ترکیه
جمعیت: ۳۰۰۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: +۹۰ ۲۴۲
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: اسلام
مساحت: ۱۵۹۸۵۱ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

قدمت آلانیا به سال ها قبل از میلاد برمی گردد. جالب است بدانید که در قرون اولیه، دزدان دریایی، امپراتوری بیزانس، ایرانیان و امپراتوری روم آلانیا را اداره می کردند. اما پس از گذشت این دوران، این شهر به تصرف سلجوقیان آناتولی درآمد و به نام علایه به معنی شهر علاءالدین نامگذاری شد. آلانیای کنونی به دلیل طراحی بی‌ نقص سواحل و جاذبه های طبیعی، خاک حاصل خیز، موقعیت استراتژیک و جاذبه های توریستی امروز سیل عظیمی از گردشگر را به سمت خود جذب می کند. آلانیا با دسترسی عالی به دریا و محصور شده از کوه های توروس در پشت، مکانی عالی برای زندگی برای هزاران سال بوده است. اگر دوست دارید از این شهر توریستی بازدید کنید و به خود و عزیزانتان هدیه ای ارزشمند دهید می توانید با تور آلانیا تابستان ۱۴۰۳ همراه شوید.

شرایط جوی

با توجه به منطقه قرار گیری آلانیا شرایط حاکم بر این منطقه گرم و مرطوب است پس در سفرتان به این شهر سعی کنید فصولی را انتخاب کنید که مناسب با شرایط بدنی تان باشد. به عنوان مثال اگر طاقت گرما را ندارید در تابستان به سمت این شهر نروید. در نطقه مقابل باید بگوییم که فصل تابستان برای افرادی که به شنا و آب تنی علاقه دارند می تواند یک پیشنهاد جذاب و هوشمندانه باشد. در این فصل تمام جشنواره ها و فستیوال های تابستانه برگزار می شود و این شهر را به یک منطقه جذاب برای سفر تبدیل می کند.

جاذبه های توریستی

دیدنی های آلانیا تنها به سواحل و دریای زلالش محدود نمی شود. در این شهر می توانید علاوه بر استفاده از تفریحات دریایی، شهربازی و امکانات رفاهی از موزه ها، مناطق تاریخی و دیگر موارد نیز دیدن کنید. جاذبه های توریستی آلانیا عبارت است از: قلعه آلانیا، برج قرمز، رودخانه دیم چای، تنگه سپیدرا و غار داملاتاش اشاره کرد.