آنکارا

کشور: ترکیه
جمعیت: ۴۵۰۰۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: +۳۱۲
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: اسلام
مساحت: ۲۴۵۲۱ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

آنکارا پایتخت کشور ترکیه است که در شمال غربی آناتولی قرار گرفته و آن را به عنوان یکی از مراکز اقتصادی و تجاری می شناسند. آنکارا دارای فرودگاه بین‌ المللی است که برای تور آنکارا بسیار حائز اهمیت است زیرا دیگر لازم نیست برای رسیدن به این شهر از راه زمینی وارد شوید. همچنین این شهر از این طریق به پروازهای داخلی و بین‌ المللی در شهرهای دیگر نیز متصل است. همچنین، شبکه حمل و نقل عمومی شهری در آنکارا بسیار رونق دارد. 

شرایط جوی

آنکارا دارای آب و هوای نیمه خشک قاره‌ ای است. به عبارتی در تابستان‌ های این شهر شاهد اقلیم گرم و خشک و در زمستان‌ های آنکارا، آب و هوای سرد و برفی را تجربه می کنیم. هر فصلی از سال برای سفر به این شهر مناسب است اما اگر برای استفاده از تفریحات دریایی و شرکت در جشنواره ها و جشن ها قرار است به این شهر بروید سعی کنید فصل تابستان را برای این سفر انتخاب کنید.

جاذبه های توریستی

این شهر دارای جاذبه‌ های گردشگری متنوعی است. هر کدام از آن ها مورد پسند قشری از توریست ها بوده به گونه ای که هر سلیقه ای را به خود جذب می کند. این دیدنی ها شامل قلعه آنکارا، موزه تاریخی آنیت تپه، منطقه تاریخی اولوس، دریاچه موگان، مرکز خرید کاروم، مسجد قوجاتپه و دیگر موارد است. مسجد قوجا تپه (Kocatepe Mosque) بزرگ و زیبا یکی از نمادهای شهر آنکارا است. با طراحی معماری خاص و قوس‌ های بلندش جذابیت به سزایی کسب کرده است. پارک آتاتورک (Ataturk Forest Farm and Zoo) در خارج از شهر واقع شده و به عنوان یک مقصد تفریحی محبوب برای خانواده‌ ها شناخته می‌ شود. در اینجا می‌ توانید از فضای سبز زیبا لذت ببرید، از حیوانات باغ وحش دیدن کنید و فعالیت‌ های خارج از منزل مانند پیک نیک و دوچرخه سواری را تجربه نمایید.

 

02183348