لیسبون

کشور: پرتغال
پیش شماره تلفن: +۳۵۱
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: مسیحیت
مساحت: ۹۵۸ کیلومترمربع

شرح

مشخصات جامع

لیسبون پایتخت زیبای کشور پرتغال است و مقام یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپای غربی را از آن خود کرده است. این شهر را می توانید در سواحل غربی پرتغال، جایی که رودخانه تاگوس به اقیانوس اطلس می رسد، پیدا کنید. لیسبون نیز همانند دیگر پایتخت ها دارای تاریخ غنی و فرهنگی اصیل است. زمان تأسیس این شهر توسط فنیقی ها در حدود 1200 سال قبل از میلاد باز می گردد. برای بازدید از یکی از بهترین شهرهای اروپایی می توانید با تور پرتغال همراه شوید.

قبل از سفر به لیسبون خوب است بدانید که این شهر دارای سیستم حمل و نقل عمومی بوده و برای گشت و گذار در شهر به کمک شما می آید. این وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس، تراموا، مترو و قطارهای حومه شهری می شود. در نظر داشته باشید برای بازدید از کوچه پس کوچه ها و خیابان های این شهر باید سوار بر ترامواهای زرد شوید که وسیله ای محبوب برای گردشگران هستند.

شرایط جوی

به طور کلی لیسبون دارای آب و هوای مدیترانه ای است. این شرایط جوی به همراه خود، زمستان های معتدل و تابستان های گرم را به همراه دارد. این شهر روزهای آفتابی طولانی را در طول سال تجربه می‌ کند و همین اصل باعث شده گردشگران زیادی لیسبون را برای یک گشت و گذار لذت بخش مناسب می دانند.

اگر دوست دارید که کمی از روزمرگی خود دور شوید و ساعاتی را به آب تنی و استراحت در ساحل بگذرانید پیشنهاد می کنیم در بهار و تابستان به این شهر سفر کنید.

جاذبه های توریستی

با توجه به معماری خیره کننده و بناهای تاریخی این شهر آمار جذب گردشگر در لیسبون بسیار بالا بوده و میان توریست ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. برخی از جاذبه‌ های دیدنی این شهر شامل برج بلم، صومعه جرونیموس، قلعه سائو خورخه و منطقه آلفاما هستند. لیسبون از چندین محله تشکیل شده و هر کدام از آن ها نمای متفاوت و جذابی دارند. اگر قصد شناخت بیشتر معماری خاص و فرهنگ غنی لیسبون را دارید می توانید از محله های Alfama - آلفاما، بایشا - Bairro Alto، Baixa - بایرو آلتو و چیادو - Chiado دیدن کنید. هر کدام از این خیابان ها حال و هوای متفاوتی را به شما ارائه می دهند. همچنین می توانید از فروشگاه ها و مراکز خرید این مناطق دیدن کنید.

02183348