کشور: عمان
جمعیت: ۸۰۰۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: (+۹۶۸)
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: اسلام
مساحت: ۳۵۰۰ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

مسقط با نام رسمی استان مسقط پایتخت و بزرگترین شهر عمان است. این شهر در ساحل شمال شرقی کشور و در امتداد خلیج عمان واقع شده است. تور عمان پیشنهاد خوبی است برای افرادی که می خواهند بازدید از یک کشور عربی را در آلبوم خاطرات خود ثبت کنند. مسقط به عنوان مقر حکومت عمل می کند و یک شهر دیدنی به شمار می رود. از دیگر اطلاعات مفید درباره این شهر می توان گفت که این شهر توسط شهرداری مسقط اداره می شود که مسئولیت اداره و خدمات محلی را بر عهده دارد. مسقط یک مرکز اقتصادی بزرگ در عمان است که سهم قابل توجهی در تولید ناخالص داخلی این کشور دارد. اقتصاد این شهر بخش هایی مانند نفت و گاز، تجارت، مالی، گردشگری و لجستیک را در بر می گیرد.

شرایط جوی

به طور کلی مسقط آب و هوای گرم بیابانی دارد. در این شهر تابستان ها (از آوریل تا اکتبر) بسیار گرم و خشک است و دمای آن اغلب از 40 درجه سانتیگراد فراتر می رود. اما با توجه به خط ساحلی طولانی مسقط می توان آن را یک شهر ساحلی جذاب دانست و سفر در تابستان به این شهر هزینه های کمتری به نسبت دیگر مقاصد تابستانی مانند ترکیه دارد.
در زمستان ها (نوامبر مارس) آب و هوای این شهر معتدل و دلپذیر است و دمای آن از 15 درجه سانتی گراد تا 25 درجه سانتی گراد متغیر است.
در این فصل بارندگی کم است و بیشترین بارندگی بین دسامبر و فوریه رخ می دهد.

جاذبه های توریستی

مسقط به خاطر معماری خیره کننده، بازارهای سنتی و خط ساحلی زیباش شناخته شده است. برخی از مکان‌ های دیدنی و جاذبه‌ های معروف در  این شهر عبارت اند از: مسجد جامع سلطان قابوس، خانه اپرای سلطنتی مسقط، موترا کورنیش، قلعه‌ های الجلالی و ساحل قورم و شهر قورم. دیدنی های دیگر این شهر را می توانید در بخش تصاویر مشاهده کنید. در این صورت می توانید برنامه ریزی دقیقی بابت سفرتان به عمان داشته باشید.

02183348