اسپانیا

قاره: اروپا
پایتخت: مادرید
زبان رسمی: اسپانیا
جمعیت: ۴۶۷۵۲۰۰۰ نفر
واحد پول: یورو
ولتاژ: ۲۳۰ ولت

اطلاعات

دین رسمی: مسیحیت
مساحت: ۵۰۵۹۹۰ کیلومتر مربع

شهرهای مهم

شرح

اسپانیا، یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که سواحل آفتابی، بناهای تاریخی و موزه‌های زیادی دارد. در سفر به این کشور اروپایی می‌توانید از دیدن بناهای باشکوه لذت ببرید، به تماشای گاوبازی بروید، رقص فلامنکو رقصنده‌های اسپانیایی را ببینید و در سواحل چشم‌نواز حمام آفتاب بگیرید. به هر حال مطمئن باشید سفر با تور اسپانیا برای‌تان خاطره‌ای لذت‌بخش و فراموش نشدنی خواهد بود. در ضمن پیشنهاد می‌کنیم در صورت سفر به این کشور حتما غذاهای معروف و لذیذ اسپانیایی مانند پائلا، تورتیلا، گازپاچو و تاپاس را امتحان کنید.

جاذبه‌های گردشگری اسپانیا

تورهای کشور اسپانیا معمولا 4 تا 6 روز هستند و در برنامه آن‌ها بازدید از چند شهر مهم توریستی این کشور مانند بارسلون، مادرید، بیلبائو و سویل گنجانده می‌شود. معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری اسپانیا عبارتند از:

  • خیابان لارامبلا

خیابان لارامبلا، خیابانی زیبا در شهر بارسلوناست که در آن تعداد زیادی مراکز فرهنگی و هنری مانند تئاتر، گالری و موزه قرار دارد. ضمن قدم زدن در این خیابان می‌توانید از اجرای موسیقی نوازنده‌های خیابانی نیز لذت ببرید. فرصت بازدید از این خیابان زیبا را در تور بارسلون از دست ندهید.

  • مسجد بزرگ کوردوبا

مسچد کوربادو، بنایی زیبا با معماری اسلامی‌ست که از دوران حکمروایی مسلمانان بر اسپانیا به یادگار مانده است. این مسجد باشکوه در قرن هشتم میلادی ساخته شده و تزیینات داخلی آن فضایی تماشایی و مسحورکننده به وجود آورده است.

  • موزه گوگنهایم

اگر از علاقمندان به هنر هستید حتما باید به دیدن موزه گوگنهایم در شهر بیلبائو بروید. این موزه در سه طبقه و یک دهلیز مرکزی دارای 19 گالری هنری است و در آن می‌توانید آثار هنری بسیاری از هنرمندان برجسته را ببینید.

البته ساختمان این موزه نیز معماری جذابی دارد که حتما از دیدنش لذت خواهید برد. ساختمان موزه گوگنهایم به شکل کشتی طراحی شده است و شیشه‌های آن به شکل فلس ماهی می‌باشد.

  • کاخ الحمرا

کاخ الحمرا، کاخی باشکوه باقیمانده از دوران حکمروایی مسلمانان در اسپانیاست. این کاخ 800 ساله شامل قلعه نظامی، حمام، باغ و کاخ اصلی می‌باشد که با الهام از معماری اسلامی ساخته شده‌اند.

  • معبد قلب مقدس عیسی

معبد قلب مقدس، یکی از جذاب‌ترین کلیساهای این کشور محسوب می‌شود که در سال 1961 میلادی ساخته شده است. در ساخت این کلیسا سبک‌های معماری رومی و گوتیک به زیبایی تلفیق شده‌ و بنایی تماشایی و منحصربفرد ساخته‌اند. معبد قلب مقدس عیسی بر روی قله کوهی قرار گرفته و روی گنبد آن نیز مجسمه‌ای برنزی با قلب مقدس وجود دارد.

  • پارک ال رتیرو

پارک ال رتیرو، یکی از زیباترین پارک‌های اسپانیاست که قدمتی طولانی دارد. این پارک مدت‌ها متعلق به خاندان سلطنتی اسپانیا بوده و در قرن نوزدهم میلادی به پارک عمومی تبدیل شده است. در این پارک زیبا می‌توانید دریاچه‌ای بی‌نظیر، بناهای تاریخی مجلل و مجسمه‌های زیبایی را ببینید.

فرهنگ مردم اسپانیا

اکثریت مردم اسپانیا، پیرو مسیحیت کاتولیک هستند و اسپانیولی نیز زبان رسمی مردم این کشور می‌باشد. به طور کلی نیز اسپانیایی‌ها، مردمی شاد هستند و تفریحات شبانه در این کشور بسیار رایج است. بیشتر کلاب‌ها در اسپانیا تا صبح باز هستند و مردم همزمان با طلوع خورشید به خانه‌شان بر می‌گردند.

جنب‌و‌جوش و شادی اسپانیایی‌ها نیز در ابعاد مختلف فرهنگ مردم این کشور بازتاب یافته است و در نتیجه در تور اسپانیا شاهد اجرای موسیقی شاد و رقص‌های فلامنکو در همه جا خواهید بود.

هزینه سفر به اسپانیا

به طور کلی قیمت تور اسپانیا به عوامل مختلفی مانند قیمت پرواز رفت و برگشت، کیفیت محل اقامت، تعداد روزهای اقامت و دیگر خدمات تور بستگی دارد. در سفر به اسپانیا با اقامت در یک هتل متوسط 4 ستاره و غذا خوردن در رستوران‌های متوسط برای هر شبانه روز حدود 690 یورو باید هزینه بکنید. البته در صورت اقامت در مهمان‌خانه‌ها و هاستل‌ها و غذا خوردن در رستوران‌های ارزان هزینه شما بسیار کمتر خواهد شد.

شرح

02183348