پرتغال

قاره: اروپا
پایتخت: لیسبون
زبان رسمی: زبان پرتغالی/زبان اسپانیایی
جمعیت: ۱۰۱۴۹۹۰۵ نفر
واحد پول: یورو
ولتاژ: ۲۳۰ ولت

شهرهای مهم

شرح

مشخصات جامع

پرتغال، کشوری زیبا و آرام در جنوب غربی اروپاست که 10.5 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور، شهر لیسبون است و زبان رسمی مردم آن، پرتغالی می‌باشد. بخش غربی این کشور با اقیانوس آرام احاطه شده و از این رو سواحل و جزایر زیبایی دارد. در سفر به این کشور می‌توانید ضمن لذت بردن از مناظر طبیعی زیبا، از بناهای تاریخی باشکوه بازدید کنید. البته در سفر با تور پرتغال نباید لذت خوردن غذاهای محلی این کشور را از دست بدهید.

جاذبه‌های کشور پرتغال

مردم پرتقال ارزش بسیار زیادی برای میراث تاریخی خود قائل هستند و بناهای تاریخی و کهن کشورشان را به خوبی حفظ کرده‌اند. در نتیجه در سفر به پرتقال بسیاری از کلیساها و کاخ‌های تاریخی را می‌بینید که معماری باشکوه و پرزرق و برقی دارند. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به این کشور حتما از مکان‌های زیر بازدید بکنید:

  • کلیسای جامع لیسبون

کلیسای جامع لیسبون پرتغال

کلیسای جامع لیسبون، یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای قاره اروپا محسوب می‌شود و بیشتر شبیه قلعه‌های قرون وسطایی‌ست. این کلیسا بعد از پس گرفتن شهر لیسبون از مسلمانان در محل یک مسجد قدیمی ساخته شده است. کلیسای جامع لیسبون در طول قرن‌های طولانی شاهد مراسم ازدواج و تاجگذاری شاهزادگان بسیاری بوده است.

  • کلیسای جامع پورتو

کلیسای جامع پورتو، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری تماشایی کشور پرتغال است که در شهر پورتوی این کشور قرار دارد. این کلیسای باشکوه در قرن دوازهم ساخته شده و داخل آن با کاشی‌های آبی فوق‌العاده‌ای تزیین شده است. در بازدید از این کلیسای عظیم می‌توانید گنجینه‌های بی‌نظیر طلا و نقره آن را نیز ببینید.

  • کاخ ملی سینترا

کاخ ملی سینترا، کاخی مجلل در دامنه کوهستان‌های جنگلی است که برای قرن‌ها، محل اقامت پادشاهان و شاهزادگان پرتغالی در تابستان‌ها بوده است. دودکش‌های مخروطی بزرگ این کاخ از جمله جذابیت‌هایی هستند که موجب شهرت آن شده‌اند. در یکی از سالن‌های این کاخ معروف نیز 72 لباس سنتی اشراف پرتغال به نمایش گذاشته شده‌اند. در سفر با تور لیسبون حتما باید از این کاخ تاریخی بازدید بکنید.

فرهنگ کشور پرتغال

فرهنگ کشور پرتغال

پرتغال را می‌توان یکی از سنتی‌ترین و محافظه‌کارترین کشورهای اروپایی دانست. مردم این کشور ضمن پیشرفت‌های چشمگیر بسیاری از سنت‌های قدیمی خود را حفظ کرده‌اند. دین اکثریت مردم پرتغال، مسیحیت کاتولیک است و اکثریت مردم پرتغال به اصول اخلاقی کاتولیکی پایبند هستند.

از طرف دیگر همچنان خانواده، نقش اصلی را در زندگی پرتغالی‌ها دارد و وفاداری به خانواده مقدم بر هر چیز دیگر در زندگی اجتماعی است. البته در چند قرن گذشته فرهنگ مردم پرتغال از فرهنگ مستعمره‌های آن از جمله برزیل، آنگولا و موزامبیک تاثیر گرفته است.

هزینه سفر به پرتغال

به طور کلی هزینه‌‌ها در پرتغال نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است و تورهای آن معمولا ارزان هستند. البته هزینه تورهای این کشور با توجه به عواملی مختلفی مانند کیفیت محل اقامت و فصل سفر، بالا و پایین می‌شود.

اگر می‌خواهید سفری ارزان به پرتغال داشته باشید می‌توانید در هاستل اقامت کنید که هزینه هر شب اقامت در اتاق خصوصی آن‌ حدود 40 یورو است. همچنین هزینه هر شب اقامت در هتل‌های دو ستاره و ارزان در کشور پرتغال حدود 42 یورو می‌باشد.

ناگفته نماند معمولا در تابستان تعدادی زیادی گردشگر به پرتغال سفر می‌کنند و تورهای پرتغال در این فصل گران‌تر هستند. بنابراین برای سفری ارزان به پرتغال، باید در فصلی غیر از تابستان به این کشور بروید.

02183348