آمستردام

کشور: هلند
جمعیت: ۹۰۰۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: +۳۱ ۲۰
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: مسیحیت
مساحت: ۲۱۹۰۰۰ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

آمستردام شهری زیبا به عنوان پایتخت هلند است و به دلیل داشتن کانال های زیبا، معماری تاریخی، فرهنگ غنی و خیابان های پر جنب و جوش یکی از شناخته شده ترین شهر ها در سطح جهانی است. اگر شما هم می خواهید از این شهر دیدنی بازدید کنید می توانید با تور ترکیبی اروپا همراه شده و روزهای بی نظیری را در زندگی تان ثبت کنید. قبل از ورود به این شهر می بایست نسبت به دریافت ویزای شینگن اقدام کنید.

در آمستردام به خاطر فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده زیاد از آن، دوچرخه به یک وسیله حمل و نقل محبوب برای مردم محلی و گردشگران تبدیل شده است. این شهر دارای مسیرهای دوچرخه سواری متعدد و خدمات کرایه دوچرخه است که افراد را به دوچرخه سواری تشویق مضاعفی می کند.

در سفر به آمستردام لاله زارهایی را می بینید که در فصل بهار هوش از سر می پراند. این لاله ها در بستر پارک ها پراکنده هستند. خوب است بدانید آمستردام شهری چند فرهنگی است و ساکنانی از نژادهای مختلف دارد. این تنوع در غذاهای بین المللی، جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی شهر بازتاب شده و قابل مشاهده است.

شرایط جوی

این شهر دارای آب و هوای معتدل است. تابستان های آمستردام شرایط آب و هوایی دلپذیر و لذت بخشی را به شما هدیه می دهد.  تابستان‌ های خنک با میانگین دمایی از 17 تا 20 درجه سانتی‌گراد متعیر است. اما ممکن است طی سال های اخیر درجه هوا کمی بالاتر رفته باشد. بهتر است قبل از سفر اطلاعات بیشتری را درباره آب و هوا و اقلیم این شهر پیدا کنید.

همان طور که از آب و هوای معتدل و دریایی انتظار می رود زمستان های سردی با میانگین دما از 2 درجه سانتیگراد در انتظارتان باشد. البته گاهی اوقات ممکن است به زیر صفر هم برسد.

جاذبه های توریستی

با توجه به کانال های زیادی آبی در این شهر آن را ونیز شمال می نامند. داشتن بیش از ۱۰۰ کیلومتر کانال که از سطح شهر عبور می کنند این شهر را بیش از پیش جذاب کرده است. علاوه بر آن آمستردام چندین موزه در سطح جهانی را در خود جای داده است که از تاثیر گذار ترین آن ها می توان به موزه Rijksmuseum که شاهکارهای هنرمندان هلندی مانند رامبراند و ورمیر در آن دیده می شود،‌ موزه ون گوگ که به آثار ونسان ون گوگ اختصاص دارد. خانه آنه فرانک که یک موزه محبوب است که بینشی از زندگی آنه فرانک در طول جنگ جهانی دوم را در دسترس خواهید داشت.

02183348