ژوهانسبورگ

جمعیت: ۵۶۵۰۱۳۰ نفر
پیش شماره تلفن: +۱۱
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: مسیحیت
مساحت: ۱٬۶۴۴٫۹۸ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

ژوهانسبورگ (Johannesburg)، شهری بزرگ در آفریقای جنوبی‌ست که به علت استخراج طلا در طول تاریخ به عنوان شهر طلا شناخته می شود. این شهر جزو پنجاه شهر بزرگ دنیاست و به عنوان پایتخت صنعتی و اقتصادی هم به شمار می رود. چرا که ژوهانسبورگ، شهری غنی و ثروتمند است و به عنوان مرکز استان گائوتنگ در این کشور شناخته می شود. این شهر در دنیا با لقب دیگری هم شناخته می شود. اروپایی ترین شهر آفریقا، لقب دیگری‌ست که به ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی اختصاص داده اند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ژوهانسبورگ در سرتاسر دنیا تنها شهری‌ست که هیچ رودخانه، دریاچه و ساحلی ندارد.

سالانه میلیون ها نفر با تهیه بلیط های هواپیمای این مسیر به سمت این شهر سفر می کنند. شما هم می توانید با خرید بلیط هواپیما تهران به ژوهانسبورگ به سمت این اروپایی ترین شهر آفریقا و جاذبه های آن سفر کنید و خاطره انگیزترین لحظات را در طول سفر خود بگذرانید.

شرایط جوی

معمولا آب و هوای شهر ژوهانسبورگ، نیمه گرمسیری‌ست و به دلیل وجود ارتفاعات بالای این شهر دمای هوا مطلوب و معتدل است. میانگین دمای هوا در ماه ژوئن (June) حدودا 16 درجه سانتی گراد و در ماه ژانویه (January) حدودا 25 درجه سانتی گراد می‌باشد.

به دلیل آن که ژوهانسبورگ در نیمکره جنوبی کره زمین قرار دارد ماه های گرم سال در از دسامبر تا فوریه ادامه دارد که با شروع مارس هوا گرم تر می شود. در مقابل روزهای سرد سال هم از ژوئن شروع شده و تا آگوست ادامه دارد.

اگر قصد سفر به ژوهانسبورگ (Johannesburg) را دارید، می توانید از ماه های مارس (March) تا می (May) و از ماه های سپتامبر (September) تا نوامبر (November)  به سمت این شهر بروید. زیرا در این ایام آب و هوایی گرم و خشک بر روی شهر حاکم است. در این ایام گردشگران کم تری به این شهر سفر می کنند و بالطبع تاثیر چشمگیری بر روی قیمت های این شهر می گذارد. بنابراین اگر به دنبال سفری خاطره انگیز با قیمت ارزان هستید می توانید در این ایام به سمت ژوهانسبورگ سفر کنید.

جاذبه های توریستی

ژوهانسبورگ (Johannesburg) در آفریقای جنوبی، یکی از بزرگ ترین شهرهای جهان است که به دلیل استخراج طلا در طول تاریخ به آن شهرت شهر طلا را اختصاص داده اند. این شهر به جز این لقب شهر طلا با اسامی های دیگری همانند ژوبورگ، اگلی و ژوزی هم شهرت دارد. در شهر ژوهانسبورگ تنوع زیادی در جاذبه های توریستی وجود دارد که هر ساله گردشگران را از اقصی نقاط جهان به سمت و سوی خود فرا می خواند. از جمله جاذبه های توریستی این شهر می توان به مزرعه لیلیزلیف، شهر پونته، مرکز بودایی لام ریم، پارک تفریحی گلد ریف سیتی، باغ پرندگان مونته کازینو، سالن تئاتر مارکت، گهواره نوع بشر و... اشاره کرد. بنابراین هیچ محدودیتی در جاذبه های توریستی این شهر وجود ندارد و با سفر به این شهر می توان لذت بخش ترین لحظات را در سفر تجربه کرد.

02183348