بارسلونا

Barcelona
کشور: اسپانیا
جمعیت: ۱۷۰۰۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: +۳۴
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: مسیحی کاتولیک
مساحت: ۱۰۱٫۹ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

بارسلونا (Barcelona)، شهری توریستی در کشور اسپانیا است که در دل خود واقعیت ها و دانستنی های زیادی دارد که ممکن است بسیاری از افراد از آن بی خبر باشند. این شهر بعد از لندن، نیویورک و آمستردام به عنوان زیباترین شهرهای جهان شناخته می‌شود و همین زیبایی ها و دیدنی های خارق العاده در بارسلون باعث شد که هر فردی در سفر با تور اسپانیا و تفریح در شهر به فکر سلفی و عکس گرفتن بیندازد. 

در این شهر به قدری مناظر طبیعی و دیدنی وجود دارد که شاید مهم ترین دلیل برای جذب گردشگران و توریست ها از سراسر جهان باشد. همانطور که می دانید در فهرست جهانی یونسکو آثار و دیدنی های حیرت انگیزی ثبت شده است. بارسلونا هم از این ثاعده مستثنی نیست! به عبارتی بیش از 10 مورد از لیست جهانی یونسکو متعلق به شهر بارسلون است.

همه ما تا به امروز احتمالا نام پیکاسو را شنیده ایم. پیکاسو یکی از معروف ترین هنرمندان اسپانیایی‌ست که در بارسلونا زندگی می کرد. این فرد در دانشکده هنرهای زیبا تحصیل کرده است و با قوانین و قواعد هنری آشنا شد. در نهایت با دانش و هنر خود توانست رنگ و لعاب حیرت آوری را به شهر ببخشد و زیبایی های بارسلون را چندین برابر کرد.

اگر بلیط پرواز تهران به بارسلونا را تهیه کردید و با با استفاده از تورهای اسپانیا به سمت این شهر سفر کردید حتما از منطقه Born بارسلونا دیدن کنید. در این منطقه یک موزه متعلق به پیکاسو قرار دارد که در آن خاطرات و آثار هنری خاصی ثبت شده است.

به طور کلی در این شهر چیزهای عجیب و غریب زیادی وجود دارد که با شنیدن هر یک از آن ها شگفت زده خواهید شد. همین موضوعات و معماری های این شهر باعث شدند که مدال طلای سلطنتی به بارسلون اسپانیا تعلق بگیرد.

اگر بعد از تهیه بلیط پرواز تهران به بارسلونا و یا تورهای اسپانیا به سمت این شهر سفر کردید حتما شیرینی های خوش طعم و خوشمزه آن را امتحان کنید. در واقع مردم این شهر یکی از طرفداران پر و پا قرص شیرینی هستند و کوچک ترین کاری که در سفر به این شهر می توانید در حق خود و همراهانتان انجام دهید این است که لذیذترین شیرینی ها را نوش جان کنید.

شرایط جوی

گشت و گذار در شهر بارسلونا و دیدن جاذبه های توریستی می تواند بهترین لحظات را در طول سفر برای گردشگران به ارمغان بیاورد. در خصوص آب و هوای این شهر می توان گفت که این شهر در سواحل شرقی شبه جزیره ایبری قرار دارد. به همین سبب آب و هوایی نیمه گرمسیری و مدیترانه ای در کل شهر وجود دارد. به عبارت دیگر به دلیل نزدیک بودن به سواحل این شبه جزیره، تابستانی با آب و هوای گرم و خشک و زمستانی با آب و هوای معتدل و مرطوب همراه است. همچنین نوع اقلیم این شهر در بیش تر ایام سال مرطوب است.

جاذبه های توریستی

زمانی که به بارسلونا سفر می کنید خواهید دید که در کنار ظاهر و معماری بی همتایش، جاذبه های توریستی متعددی وجود دارد. از جمله این اماکن می توان به کلیسای ساگرادا فامیلیا، بازار لابوکریا، محله گوتیک کوآرتر بارسلون، کازا میلا و... اشاره کرد که هر ساله میلیون ها گردشگر از سراسر جهان برای گشت و گذار به سمت آن ها سفر می کنند. می توانید با خرید بلیط هواپیمای این مسیر و یا با رزرو تور اسپانیا به کشور بارسلونا سفر کنید و بازدید از این اماکن و دیگر جاذبه های توریستی را در لیست برنامه ریزی های سفر خود قرار دهید.

02183348