سنت پترزبورگ

کشور: روسیه
جمعیت: ۵۳۵۱۹۳۵ نفر
پیش شماره تلفن: ۷۲۷
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: ارتدوکس
مساحت: ۱۴۳۹ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

سنت پترزبورگ که به لاتین St. Petersburg نوشته می شود یک شهر تاریخی و فرهنگی در کشور زیبای روسیه است. این شهر که نامی معروف نیز دارد در سال 1703 توسط تزار پتر بزرگ، امپراتور روسیه، تأسیس شد. در طول تاریخ، سنت پترزبورگ پایتخت روسیه بوده اما حالا جای خود را به شهر مسکو داده است. اگر دوست دارید با این شهر بیشتر آشنا شوید می توانید با تور روسیه همراه شده و تعطیلات منحصر به فردی را در این شهر تجربه کنید. سنت پترزبورگ میزبان فستیوال ها و جشنواره های مهمی است که در فصول خاصی برگزار می شود. برخی از این رویدادهای برجسته شامل جشنواره سنت پترزبورگ برای نوازندگی پیانو، جشنواره فیلم و جشنواره بین المللی باله و اپرا است.

شرایط جوی

آب و هوای این شهر به عنوان هدیه ای برای افراد گرمایی تلقی می شود. زیرا در این جا زمستان‌ ها سرد و برفی بوده و تابستان‌ ها معتدل و کاملا خنک است. به طور کلی سنت پترزبورگ دارای آب و هوای سرد و معتدل است. در سفر به این شهر می بینید که فقط در مناطق خاصی گرما حس می شود و اگر برای گشت و گذار قصد سفر به روسیه را دارید باید بدانید که مناسب ترین شرایط جوی برای بازدید و گذراندن اوقاتی خوش در این بخش از کره زمین فراهم است.

 

جاذبه های توریستی

 این شهر دارای تئاترها، موزه‌ ها، گالری‌ ها و مراکز هنری بسیاری است که اثرهای هنری نقاشان مشهوری مانند لئوناردو داوینچی، رامبرانت و ونسان ون گوگ را در خود جای داده است. همچنین برخی از دیدنی های تاریخی سنت پترزبورگ در سال 1990 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این بخش شامل مجموعه‌ ای از بناهای تاریخی، کاخ‌ ها و میدان‌ های مهم شهر است. از جاذبه های توریستی این شهر می توان به کاخ زمستانی، کاخ پتروسکی، کاخ پترهوف، کلیسای جامع سنت ایزاک و موزه آرمیتاژ است.

 

02183348