ونیز

کشور: ایتالیا
جمعیت: بالغ بر ۲۷۱۶۶۳ نفر
پیش شماره تلفن: +۱
ساعت:

اطلاعات

دین رسمی: مسیحیت کاتولیک
مساحت: ۶۴۱۴ کیلومتر مربع

شرح

مشخصات جامع

ونیز (venice)، شهری جزیره ای در شمال کشور ایتالیاست که اطراف دریای آدریاتیک و در خلیجی از تالاب ونتزیا قرار دارد. این شهر به قدری زیبا و دیدنی‌ست که هیچ کجای این کره خاکی نمی توان شبیه آن را پیدا کرد. این جزیره حاوی مجموعه ای جزایر کوچکی‌ست که توسط کانال های آبی از یکدیگر جدا شده اند. برای آن که بتوانید در تور ایتالیا رویایی ترین لحظات را تجربه کنید پیشنهاد می کنیم که در خیابان ها و کانال های این شهر قدمی بزنید و یا به وسیله قایق ها از جاهای توریستی این شهر دیدن کنید.

در صورتی که می خواهید با تورهای ایتالیا به سمت شهرها و مکان های توریستی آن سفر کنید باید پیش از سفر خود ویزای ایتالیا را دریافت کرده باشید. توصیه می کنیم که پیش از رزرو تور ایتالیا حتما ویزای این کشور را دریافت نمایید و در نهایت همراه مدارک لازم اقدامات لازم را برای رزرو این تور انجام دهید.

اگر تاکنون به این شهر رفته اید و یا آن که تصاویر ونیز ایتالیا را در دنیای اینترنت دیده باشید،متوجه خواهید شد که تمامی ساختمان ها و عمارت های این شهر بر روی آب بنا شده اند. بنابراین هر چقدر برای بازدید از شهر ونیز ایتالیا زمان بگذارید و طبق برنامه ریزی های سفر خود پیش بروید، باز هم کم است و از بی شک از تماشای این شهر خسته نخواهید شد.

در ونیز می توانید دنیایی از جاذبه های گردشگری را مشاهده کنید. میدان سن مارکو، کانل بزرگ، پل افسوس، پل ریالتو و... از جمله توریستی ترین جاذبه های گردشگری این شهر هستند که می توان مناظر دیدنی و منحصر به فردی را در اطراف آن ها ببینید و لذت ببرید. 

جالب است بدانید که ونیز، بزرگ ترین شهر بدون خودرو در کل جهان است که در آن هیچ خودرویی را پیدا نمی کنید و فقط برای گشت و گذار در سطح شهر نیاز به قایق دارید.

شرایط جوی

طبق توضیحاتی که در بخش قبلی گفته شد در شهر ونیز بیش از آن که خیابان و کوچه وجود داشته باشد، کانال های آبی قرار دارند. در واقع تمامی بناها و ساختمان های این شهر بر روی آب بنا شده است. به همین سبب برای جا به جایی و بازدید از جاذبه های این شهر باید از قایق ها استفاده کنید.

وجود کانال های آبی در شهر ونیز ایتالیا باعث شده اند که نوع آب و هوای آن مرطوب باشد. این میزان رطوبت در شهر نسبتا زیاد است. همین میزان درجه هوا در فصل تابستان ونیز افزایش پیدا می کند و آب و هوایی شرجی و مرطوب بر روی شهر سلطه می یابد که بسیار اذیت کننده و طاقت فرساست.

به طور کلی در خصوص شرایط جوی ونیز ایتالیا می توان گفت که شهر ونیز از آب و هوایی مرطوب و گرمسیری برخوردار است. در مقابل زمستانی بسیار سرد و تابستانی بسیار گرم و طاقت فرسا دارد. تمامی کانال های آبی این شهر در فصل تابستان بسیار بو می دهند که خوشایند هیچ فردی نیست. بنابراین در صورتی که قصد دارید به ونیز سفر کنید توصیه می کنیم که در بهترین زمان یعنی فصول بهار و پاییز به سمت این شهر سفر کنید.

در این فصول میزان درجه هوا مطلوب است و آب و هوایی خنک در شب های ونیز وجود دارد. در ماه می (May) میانگین دما بین12 درجه سانتی گراد تا 21 درجه سانتی گراد، ماه اکتبر (October) بین 9 درجه سانتی گراد تا 18 درجه سانتی گراد است. نوع شرایط جوی این دو ماه تقریبا شبیه به یکدیگر هستند و میزان بارش ها حدودا به یک اندازه است اما تفاوت هایی هم دارند.

از تفاوت های ماه های می (May) و اکتبر (October) می توان به تابش نور خورشید اشاره کرد که روزهای آفتابی در فصل بهار کمی بیش تر است.

جاذبه های توریستی

همانطور که گفته شد ونیز شهری جزیره ای در ایتالیاست که متشکل از 117 جزیره کوچک است. اگر به معماری های این شهر دقت کنید متوجه خواهید شد که ونیز شهری تاریخی‌ست که از قرون وسطی و رنسانس تا به امروز باقی مانده است.

ونیز را می توان یکی از گردشگر پذیرترین شهرهای ایتالیا در نظر گرفت که سالانه افراد زیادی از اقصی نقاط جهان به سمت آن جذب می شوند.

این شهر به قدری زیبا و دیدنی‌ست که هر چقدر زیبایی ها و دیدنی های آن را ببینید باز هم راضی نخواهید شد. از جمله جاذبه های توریستی این شهر جزیره ای می توان به باسیلیکای سنت مارک، میدان سنت مارک، پیازا سن مارکو، کانال بزرگ، پل ریالتو، گالری آکادمیا و... اشاره کرد که در تمام ایام سال میزبان توریست ها و گردشگران مختلفی هستند.

02183348