عمانعمان

قاره: آسیا
پایتخت: مسقط
زبان رسمی: عربی
جمعیت: ۵۱۰۰۰۰۰ نفر
واحد پول: ریال عمان
ولتاژ: ۲۴۰ ولت

اطلاعات

دین رسمی: اسلام
مساحت: ۳۱۰۰۰۰ کیلومتر مربع

شهرهای مهم

شرح

مشخصات جامع

کشور عمان، یکی از کشورهای همسایه ایران است که در سال‌های صنعت گردشگری در آن رونق پیدا کرده است. توسعه گردشگری در این کشور باعث شده تا جاذبه‌های گردشگری و امکانات تفریحی آن نیز رشد کند. تور عمان دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی است و هر فردی با هر سلیقه‌ای از سفر به آن لذت خواهد برد.

جاذبه‌های گردشگری

این کشور از مناطق حاشیه خلیج فارس است که آب و هوایی گرمسیری دارد. در سفر به این می‌توانید از دیدن بیابان‌ها و وادی‌های زیبا لذت ببرید، بناهای زیبا با معماری سنتی عمان را ببینید و در سواحل آفتابی استراحت کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم در سفر با تور عمان حتما به بازدید جاذبه‌های گردشگری زیر بروید:

  • شهر بهلا

در صورتی که از علاقمندان به شهرهای باستانی در دل طبیعت بکر هستید، حتما باید به دیدن شهر بهلا در عمان بروید. این شهر کهن و اسرارآمیز حدود 1500 سال قدمت دارد و در گذشته توقف‌گاهی بیابانی بوده است. در نزدیکی بهلا، شهری به نام وا قرار دارد که قلعه‌ای کهن و تماشایی دارد. صنایع دستی سفالی شهر وا، شهرتی جهانی دارد و میتوانید در این شهر، سوغاتی‌های سفالی زیبایی بخرید.

 

  • گودال بیماه

گودال بیماه، یکی دیگر از مکان‌های دیدنی عمان محسوب می‌شود که در نزدیکی مسقط قرار دارد. این گودال صدها متر عمق دارد و در اثر ویرانی یک صخره آهکی به وجود آمده است. در سفر به گودال بیماه ضمن لذت بردن از تماشای طبیعت بکر و بی‌نظیر می‌توانید در آب زلال و شفاف آن نیز شنا کنید.

  • بازار مطرح

بازار مطرح، یکی از بازارهای قدیمی خاورمیانه است که از رفتن به آن در تور عمان حتما لذت خواهید برد. در بازار مطرح می‌توانید هم از معماری جذاب و قدیمی لذت ببرید و هم انواع سوغاتی‌ها مانند لباس سنتی عمان، زیورآلات، چاقو و ادویه‌جات عربی را بخرید.

  • صلاله

شهر صلاله، دومین شهر بزرگ عمان بعد از مسقط، پ

کشور عمان

ایتخت لبنان است که در آن می‌توانید به دیدن کاخ قابوس بروید. همچنین بخش قدیمی شهر صلاله با نام حفا، از جمله نقاط دیدنی و جذاب در این شهر است. صلاله در ماه‌های ژوئن تا آگوست، طبیعتی سرسبز دارد و زیبایی آن دوچندان می‌شود.

  • استخر طبیعی بیمه

استخر طبیعی بیمه، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری کشور عمان است و یکی از زیباترین مناظر طبیعی این کشور به شمار می‌رود. این اسخر طبیعی عمیق در اثر برخورد شهاب سنگ به سطح کره زمین به وجود آمده است و دارای آبی زلال و شفاف می‌باشد. شنا در آب خنک این استخر نیز بسیار لذت بخش است و اغلب گردشگران فرصت شنا در آن را از دست نمی‌دهند.

فرهنگ مردم عمان

همانطور که می‌دانید دین رسمی کشور عمان، اسلام است و 75 درصد مردم این کشور پیرو مذهب اباضیه هستند.

این کشور به عنوان یکی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شناخته می شود و از زبان اصیل عربی برای آموزش، فعالیت های شغلی، گفتگوهای روزانه و غیره استفاده می کنند؛ اما لهجه و گویش مردم عمان صرفا به زبان عربی محدود نیست و صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز در میان بسیاری از افراد و بخصوص کسانی که در صنعت دریانوردی فعالیت دارند و در میان کسبه شهر مسقط و صلاله به عنوان مهم ترین شهرهای عمان متداول است.

اگفته پیداست که زبان رسمی کشور عمان، زبان عربی است. کشور عمان به عنوان یکی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شناخته می شود و از زبان اصیل عربی برای آموزش، فعالیت های شغلی، گفتگوهای روزانه و غیره استفاده می کنند؛ اما لهجه و گویش مردم عمان صرفا به زبان عربی محدود نیست و صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز در میان بسیاری از افراد و بخصوص کسانی که در صنعت دریانوردی فعالیت دارند و در میان کسبه شهر مسقط و صلاله به عنوان مهم ترین شهرهای عمان متداول است.

اغلب مردمان این کشور مسلمان هستند. دین در این کشور عربی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و بسیاری از قوانین این کشور نیز همانند ایران برخاسته از متون فقهی است. اغلب مردم این کشور همانند سایر کشورهای اسلامی از مذهب اهل سنت پیروی می کنند،

مردم عمان پیرو دین اسلام هستند و تقریبا 75 درصد آن ها از مذهب اباضیه که یکی از قدیمی ترین مذاهب در دین اسلام است ، پیروی می کنند ، عمانی های شیعه و سنی نیز در این کشور زندگی می کنند ولی تعداد آن ها خیلی نیست و به همین دلیل مناسبت هایی مانند رمضان و دیگر اعیادی که برای سنی و شیعه ها مهم است هم در این کشور به قرار است .

در فرهنگ مردمان این کشور مهمان‌نوازی یکی از شاخص‌های اصلی این کشور به‌حساب می‌آید. مردم این کشور بسیار خونگرم هستند. در فرهنگ مردم عمان احترام به مهمان از اهمیت بالایی برخوردار است. مردم عمان جهت احترام به مهمان در بدو ورود برای آنان عود می‌سوزانند و فضا را معطر می‌سازند.

شرح

برای مشاهده اطلاعات ویزا به صفحه ویزای عمان مراجعه کنید

02183348