لبنان

قاره: آسیا
پایتخت: بیروت
زبان رسمی: عربی لبنانی
جمعیت: ۵۲۹۶۸۱۴ نفر
واحد پول: لیره لبنان
ولتاژ: ۲۲۰ ولت

اطلاعات

دین رسمی: اسلام
مساحت: ۱۰۴۵۲ کیلومتر مربع

شهرهای مهم

شرح

مشخصات جامع

لبنان یک کشور کوچک در خاورمیانه است که با سوریه و اسرائیل هم مرز می باشد. به دلیل موقعیت قرارگیری آن طی سال ها گرفتار جنگ های متعددی بوده است. علی رغم این جنگ ها بیش از هفت هزار سال پیش در لبنان دهکده ای توسط مردم برای اولین بار ساخته شد. البته پس از مرگ مسیح بیشتر جنگ ها پیرامون مذهب بود. در طی این اتفاق یک راهب به نام مارون برای فرار از آزار و اذیت مقامات رومی، صومعه ای در تپه های لبنان ساخت. رفته رفته دیگر مسییحیان سراسر لبنان و بسیاری از دیگر مناطق خاورمیانه به این دین روی آوردند اما با شورش اعراب مسلمان به این کشور،‌ طی سالیان طولانی اسلام نیز به مردمان لبنان شناسانده شد. 

شرایط جوی

به طور کلی لبنان آب و هوای مدیترانه ای دارد. شرایط جوی حاکم بر تابستان های لبنان آب و هوای گرم و خشک است. این در حالی است که زمستان ها خنک و بارانی است و شرایط مناسبی را برای توریست ها و گردشگران مهیا می کند. لبنان را می توان با کوه ها، تپه ها، دشت های ساحلی و بیابان شناخت. اگر قصد سفر به این کشور را دارید و به دنبال بلیط هواپیمای ارزان قیمت هستید باید بدانید که در تابستان با توجه به شرایط جوی مقدار تقاضای مسافران کمتر می شود و درست همین لحظه است که شما باید نسبت به خرید تور لبنان تابستان ۱۴۰۳ اقدام کنید. زیرا در این فصل هزینه ها بسیار کمتر از زمانی است که میزان تقاضای بلیط زیاد است.

بهتر است راجع به بهترین فصل سفر به لبنان هم آگاهی داشته باشید. بهترین فصل سفر به لبنان فصل بهار است. در این فصل می توانید از هوای پاک و لطیف لبنان لذت ببرید و بدون ترس از باران و برف به بازدید از جاذبه های گردشگری بروید.

جاذبه های توریستی

جاذبه های توریستی لبنان به قدری زیاد است که آن را عروس خاورمیانه می دانند. این کشور برای هر شخص و هر سلیقه ای یک منطقه خاص دارد. به عنوان مثال اگر اهل تاریخ و باستان شناسی هستید می توانید از معبدهای تاریخی بعلبک، موزه میم و موزه ملی بیروت دیدن کنید. اگر دوست دارید در سفر به لبنان به تفریح بپردازید می توانید در آبشار باتارا جرج، پاراگلایدر و غار جعیتا مدتی را به گشت و گذار بپردازید.

اگر هم برای دریافت آرامش و دوری از روزمرگی خود به لبنان رفته اید می توانید مدتی را در صخره های کبوتر، کورنیش بیروت، بندرگاه زیتونای و مسجد محمد امین بگذرانید.

02183348