16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی

16مکان دیدنی ایران

16 مکان دیدنی ایران

شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که ویدئوها و تصاویری را دیده باشید و ذوق رفتن به آن مکان را داشته باشید. اما در ذهن خود بگویید سفر به خارج از کشور دارای دردسرهای خاص خود می باشد. علاوه براین با اوضاع اسفناک کرونا و رکورد اقتصادی ارز و دلار برای سفر رفتن دست دست خواهید کرد. از یک سو هوای سفر را در دل خود زنده کرده اید و از سوی دیگر این مشکلات را برای خود تداعی می کنید. ولیکن نیاز نیست حتما برای تغییر حال و هوای خود بار سفر خارجی را ببندید. بدون شک جای جای ایران پر از مکان ها و جاذبه های فوق العاده ای می باشد که با کمترین هزینه و تنها با رزرو تور داخلی دل خود را صفا دهید.در این مقاله ما شما را به دیدن 16 مکان دیدنی ایران دعوت می کنیم 

سفر کنید

 16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی آژانس قصرشیرین تنها قطره ای از دریا بوده که شما را راغب می کند بلیط هواپیما تور ارزان داخلی را خریداری کنید.

در سرتاسر کشور عزیزمان ایران، بی شمار جاذبه و مکان دیدنی برای گردش و برگزار تورهای داخلی وجود دارد. اگر شخصیتی ماجراجو دارید توصیه می کنیم قبل از آن که دیر شود به جاهای دیدنی ایران سربزنید. برای آشنایی با این مکان های بکر و دیدنی سفری شیرین با قصرشیرین را آغاز کنید.

غار نمکدان قشم

غار نمکدان قشم در 16 مکان دیدنی ایران

یکی از 16 مکان دیدنی این مقاله متعلق به غار نمکدان قشم می باشد .بدون شک رزرو تور قشم و تور کیش را می توان جزو پرفروش ترین بلیط هواپیما داخلی به حساب آورد. اما اینکه کدام مسیر قشم را به عنوان جذاب ترین نقطه آن می شناسند، شاید برای شما زیاد آشنا نباشد. غار نمکدان قشم یکی از بزرگترین غار های نمکی در جهان با 6600 متر طول است. موقعیت جغرافیایی آن در 90 کیلومتری شهر قشم و 2 کیلومتری ساحل واقع شده است.

به گفته پزشکان و براساس تحقیقات انجام شده تنفس از هوای داخل غار می تواند به بهبود بیماری های تنفسی مانند آسم کمک زیادی بکند. اگر به دنبال جاذبه های غار نمکدان قشم هستید بهتر است بلیط هواپیما داخلی را همین الان رزرو کنید و خود را برای دیدن مجسمه های نمکی شکننده، رودخانه نمکی و خفاش های کوچک آماده کنید. اگر عاشق دیدن قندیل های غار هستید بهتر است با خود چراغ قوه ببرید تا در آن تاریکی همه قندیل ها را با دقت فراوان ببینید.

دخمه های زرتشتیان یزد

دخمه های زرتشتیان یزد مکان دیدنی ایران

یکی دیگر از 16 مکان دیدنی این مقاله دخمه های زرتشتیان یزد است.تنوع آیین و اعتقاد ادیان مختلفی که در ایران وجود دارد این روزها سبب جذب گردشگران زیادی در تور داخلی شده است. در آیین کهن زرتشت هنگامی که شخصی فوت می کرد این ترس وجود داشت که بدن آن توسط شیاطین آلوده شود. همین ترس سبب می شد که بازماندگان بدن شخص فوت شده را در بالای برج هایی به نام برج خاموش یا برج سکوت قرار داهند. جناره را تا زمانی که به طور کامل توسط پرندگان شکاری خورده می شد در بالای برج نگه می داشتند.

بدون شک تداعی این صحنه ها می تواند برای هر گردشگری جذاب و دیدنی باشد. از این رو با رزرو بلیط هواپیما تور داخلی یزد می توانید در کمترین زمان ممکن با دنیای مردگان آشنا شوید. برج سکوت یا برج خاموش یکی از 16 مکان دندانی ایران در تور داخلی یزد می باشد که شما را با دنیای مردگان آشنا می کند. دخمه زرتشتیان یزد در 15 کیلومتری شهر یزد و در حوالی منطقه صفاییه روی یک کوه کم ارتفاع قرار گرفته است.

برج سکوت یا دخمه زرتشتیان جزو جاذبه های دیدنی ایران است که قطعا حسی متفاوت را به شما خواهد داد.

روستای کندوان ایران

روستای کندوان در 16 مکان دیدنی ایران

دیدن جاهای دیدنی و مکان های جذاب با رزرو بلیط هواپیما داخلی در کسری از ثانیه توسط قصرشیرین امکان پذیر است. کندوان یکی از زیباترین روستاهای ایران بوده که در دل خود سرشار از ناگفته های 7 هزار سال پیش است. روستای کندوان به عنوان یک روستای صخره ای می باشد که هم اکنون اهالی روستا پذیرای گردشگران هستند.

توجه ویژه گردشگران داخلی و  حتی توریست های خارجی به این روستا باعث شده است که که کندوان دارای اقامتگاه ها و امکان زیادی برای این دسته از افراد شود. این روستای دیدنی جزو همان16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی می باشد انسان را سرشوق می آورد در لحظه آخر هم شده بلیط هواپیما داخلی را به مقصد کندوان رزرو کند.

کاریز کیش با تور داخلی

کاریز کیش در  16مکان دیدنی ایران

دیدن تمامی جذابیت های ایران تنها با خرید یک بلیط هواپیما داخلی امکان پذیر نمی باشد. برای نمونه کاریز کیش یک شهر زیرزمینی بوده که دارای معماری تاریخی و یکی از خیره کننده ترین جاهای دیدنی ایران است. کاریز کیش یک مروارید در دل صدف است. از نظر زیبایی بایستی گفت که صدف ها و مرجان هایی با قدمت چند هزار ساله سقف شهر را پوشانده است.

اگر تا به حال مسجد مرجانی را از نزدیک ندیده اید بهتر است بلیط هواپیما تور کیش را حتی در لحظه آخر رزرو کنید. این مسجد که تنها مسجد جهان با سقفی پر از سنگواره و فسیل دریایی می باشد. در کنار دیدن این مسجد زیبا می توانید سری هم به موزه خلیج فارس، پایاب کهن قنات، چاه های کاریز، عکاسی خانه و تصویه خانه طبیعی هم بزنید.

خاک کاریز کیش دارای خواص درمانی نیز می باشد و در کل درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. سرمایه گذاری هایی که بر روی کاریز کیش به دلیل مرمت و بازسازی انجام شده است می تواند این کاریز را به یک جاذبه توریستی بین المللی تبدیل کند.

دریاچه مهارلو شیراز

دریاچه مهارلو شیراز مکان دیدنی ایران

اگر می خواهید وصف بی مثال شیراز را با چشمان خود ببینید بهتر است سری به دریاچه مهارلو با تور داخلی کیش حتما بزنید. از ویژگی های بارز این دریاچه می توان به رنگ صورتی آن اشاره کرد. چنانچه بلیت هواپیما تور کیش را در تابستان خریداری کرده اید می توانید سرخی این دریاچه را به وضوح ببینید.

علت سرخی دریاچه به دلیل تبخیر زیاد و غلظت نمک بوده که جلبک هایی را تشکیل می دهد که دریاچه را به رنگ صورتی می بینید. دریاچه مهارلو یک پناهگاه ایمن برای پرندگان بخصوص فلامینگو می باشد. محل قرار گیری این دریاچه در 57 کیلومتری جاده شیراز به فسا در نزدیکی روستایی با همین نام است. بهترین زمان سفر به این دریاچه از اواسط پاییز تا اواسط اردیبهشت است.

دشت لوت

دشت لوت در 16 مکان دیدنی ایران 

دشت لوت یکی از 16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی بوده که هر کسی را مشتاق به رزرو بلیط هواپیما داخلی حتی لحظه آخری می کند. اگر می خواهید مرتفع ترین هرم های ماسه ای دنیا را از نزدیک لمس کنید کافی است به دشت لوت سفر کنید. وسعتی که این دشت تسخیر کرده است حدود 10 درصد از مساحت کل کشور ایران است. 

به علت رنگ تیره و خشکی سطح مناطق مرکزی این دشت به مدت 7 سال گرمترین نقطه کره زمین شناخته شده است. بهترین جاذبه گردشگری دشت لوت منطقه کلوت ها نام دارد. دشت لوت اولین میراث طبیعی ایران است که در یونسکو به ثبت رسیده است. چنانچه اهل سفر هستید و دیدن مکان هایی را دارید که کمتر کسی به آنجا رفته است بهتر است که دشت لوت را در اولویت های خود قرار دهید.

مسجد نصیرالملک شیراز (مسجد صورتی)

مسجد نصیرالملک در 16 مکان دیدنی ایران

خوشا شیراز و وصف بی مثالش. بی دلیل نیست که شیراز را تقریبا همه مردم دوست دارند. شهر شیراز در دل خود زیباترین مسجد ایران را جای داده است. مسجد نصیرالملک در محله گودعربان (خیابان لطفعلی خان زند) واقع شده است. مسجد نصیرالملک در نزدیکی آرامگاه شاه چراغ در زمان قاجار ساخته شده است.

سعی کنید بلیط هواپیما داخلی را اول وقت رزرو کنید که مسجد را به هنگام صبح و طلوع آفتاب ببینید. شک نکنید دیدن تصاویر این مسجد هر کسی را وسوسه ماندن برای چند روز بیشتر در شهر شیراز خواهد کرد. طبق اطلاعات جمع آوری شده ساخت این مسجد حدود 12 سال طول کشیده است.

معماری مسجد نصیرالملک دارای صحن ها، ایوان ها و شبستان های مسجد بوده که هر گردشگری را محو تماشای خود می کند.

دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم

هنوز 16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی تکمیل نشده است. دودل نباشید و رزرو بلیط هواپیما تهران قشم را جهت تور داخلی چه به صورت سیستمی و چه به صورت چارتری رزرو نمایید. شاهکارهای طبیعی سرتاسر جزیره قشم را تحت پوشش قرار داده است. صخره های عجیب و غریب این دره باعث می شوند حس رفتن به مریخ را تجربه کنید.

این دره در 5 کیلومتری روستای برکه خلف واقع شده است. از نظر علمی فرسایش خاک باعث شکل گیری این دره شده است اما اهالی روستا اعتقاد دارند این دره به دلیل افتادن یک ستاره بر روی زمین تشکیل شده است. برای دیدن این ستاره ها باید تا شب صبر کنید. دره ستاره ها بخشی از ژئو پارک قشم تنها ژئوپارک خاورمیانه است.

بهترین زمان بازدید از دره ستارگان قشم در اواخر زمستان و اوایل بهار است. شما می توانید برای تعطیلات عید نوروز 1401 از الان به فکر رزرو بلیط هواپیما باشید.

شوشتر پایتخت سازه های آبی جهان

سازه های آبی شوشتر مکان دیدنی ایران

اگر تا به حال از شهر شوشتر دیدن نکرده اید بهتر است که بلیط هواپیما تهران خوزستان را به صورت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. شوشتر یک شهر کوچک اما در عین حال تاریخی می باشد که در شهر خوزستان قرار داد. شوشتر از نظر جغرافیایی حدود 90 کیلومتر از اهواز فاصله دارد.

رودخانه های کارون و دز از این شهر عبور می کنند و سازه های آبی شوشتر از جمله 16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی می باشد. علاوه براین مکان می توان به نهر داریون، برج کلاه فرنگی، آرامگاه یعقوب لیث صفاری، منطقه حفاظت شده کرایی، پل بند لشکر، خانه مستوفی، قلعه سلاسل، پل بند شادروان، خانه معین التجار، باغ خان و مسجد جامع اشاره کرد.

دریاچه گنج تکاب

دریاچه گنج تکاب 16 مکان دیدنی ایران

هنوز تمام جاذبه های ایران به این چند مورد گفته شده خلاصه نمی شود. اگر بخواهیم 16 مکان دیدنی ایران را در تور داخلی تکمیل کنیم باید به دریاچه گنج یا دریاچه تخت سلیمان اشاره کرد. موقعیت جغرافیایی دریاچه گنج یا دریاچه تخت سلیمان در 45 کیلومتری شهر تکاب استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

این مجموعه تاریخی کهن در دل خود دارد و به باور بسیاری از مردم محل تولد زرتشت بوده است. شاید باور آن سخت باشد اما حتی اروپایی ها نیز برای پیدا کردن گنج چندین مرتبه به اعماق دریا رفته اند اما عمق زیاد و رسوبات مانع پیشرفت کاوشگران شده است.

برای اینکه از این دیدنی منحصربفرد لذت ببرید بهتر است در اسرع وقت بلیط هواپیما داخلی را به صورت چارتر یا سیستمی رزرو کنید.

چغازنبیل شوش

چغازنبیلدر 16 مکان دیدنی ایران

جای جای ایران را جاذبه هایی تشکیل داده است مانند چغا زنبیل که در نزدیکی شوش یکی از شهرهای استان خوزستان قرار دارد. قدمت این زیگورات به 13 قرن قبل از میلاد و تمدن ایلامی ها باز می گردد. معبد زیگورات بخشی به جامانده از یک شهر باستانی چند طبقه است.

بناهایی که در این شهر تاریخی کشف شده اند که در گذشته به عنوان ساعت و زمان شمار مورد استفاده قرار می گرفته اند. زیگورات بنایی مقدس بوده و همین امر سبب شده است که در ساخت آن از بهترین مصالح استفاده شود. شکل ظاهری زیگورات به حالت مربع شکل بوده و یکی از قدیی ترین تصیفه خانه های آب ایران را در دل خود جای داده است. شما می توانید تنها با یک بلیط تور داخلی حتی لحظه آخری به 13 قرن قبل بازگردید.

غار کتله خور زنجان

غار کتله خور در 16 مکان دیدنی ایران

بیایید و این بار به شهر زنجان سفر کنیم و بلیط هواپیما را به مقصد تهران زنجان به صورت آنلاین از آژانس هواپیمایی قصرشیرین رزرو کنید. غار کتله خور در نزدیکی شهر گرماب در فاصله 155 کیلومتری زنجان واقع شده است. غار کتله خور در سال 1331 توسط تعدادی از کوهنوردان به ثبت رسیده است. این غار به علت طولانی بودن دهلیز ورودی، کوتاهی سقف و مشکلات عبور و مرورتا مدت ها مورد بی توجهی قرار گرفت.

خوشبختانه در سال 1365 گروهی از زبده ترین غارنوردان همدانی با بررسی دقیق غار متوجه شدند که قدمت این غار به 120 میلیون سال قبل باز می گردد. شاید عجیب ترین نظریه در مورد این مکان دیدنی اتصال آن به غار علی صدر همدان باشد. پس شک نکنید شما با رزرو بلیط هوپیما داخلی یک روز عالی را در طول زندگی بعنوان تور داخلی سپری خواهید کرد.

خانه های تاریخی کاشان

خانه های تاریخی کاشان 16 مکان دیدنی ایران

با رزرو بلیط هواپیما تهران کاشان از آژانس هواپیمایی قصرشیرین می توانید از خانه های تاریخی کاشان دیدن کنید. شاید برایتان عجیب باشد اما این خانه جزوی از 16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی هستند که توسط لیدرها و آژانس های معتبری برگزار می شود. باغ فین، خانه طباطبایی، خانه بروجردی ها، خانه عامری ها، خانه عادل، خانه مرشدی، خانه عباسیان، خانه منوچهری و خانه راهب جزو این خانه های تاریخی در کاشان محسوب می شوند.

چنانچه تمایل دارید این خانه های تاریخی را در بهترین حالت خود ببینید بهتر است که رزرو بلیط هواپیما داخلی را حتی به صورت لحظه آخری به فصل بهار موکول کنید.

قلعه بابک کلیبر

قلعه بابک در 16 مکان دیدنی ایران

در ایران اگر یک سفر کامل داشته باشید با انواع قلعه ها با معماری متنوع آشنا خواهید شد. قلعه بابک یک دژ تاریخی در 13 کیلومتری شهر کلیبر بوده که جزو استان آذربایجان شرقی محسوب می شود. شاید با جستجو در شبکه های اجتماعی و یا سایت های گردشگری با اسامی قلعه جمهور و یا قلعه بذ به جای قلعه بابک روبرو شوید.

این قلعه با نام های جمهور و بذ معروف شده است.قلعه بابک کلیبر در میان کوه های سر به فلک کشیده و تپه های مه آلود پنهان شده است و جنگل های ارسباران زیبایی طبیعی خاصی را به این منطقه اهدا کرده است.

زیارتگاه چک چک یزد

زیارتگاه چک چک یزد 16 مکان دیدنی ایران

به جرات می توان گفت که زیارتگاه چک چک یزد جزو ناشناخته های 16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی می باشد. زیارتگاه چک چک یا چکچکو یکی از زیارتگاههای مهم دوران زرتشتیان بوده که فاصله 43 کیلومتری با شهرستان اردکان دارد. علت نامگذاری این زیارتگاه به دلیل وجود صداهای قطره های آبی بوده که از صخره می چکد. شما می توانید بلیط هواپیما داخلی خود را به 24 خرداد موکول کنید که به مدت 4 روز از دیدن نیایش زرتشتیان لذت ببرید.

چک چک در واقع مامنی برای نیک بانو، دختر یزدگرد ساسانی بوده که در زمان اعراب برای فرار از چنگال آنها به این مکان پناه می برد. اگر به این شهر سفر کردید و از بومیان آدرس آن را خواستید بهتر است بپرسید که زیارتگاه پیر سبز در کجا قرار دارد. زیرا بومیان این منطقه زیارتگاه چک چک را با نام زیارتگاه پیرسبز می شناسند.  

جزیره هرمز

جزیره هرمز در 16 مکان دیدنی ایران

 

بهتر است سفر را به سمت جنوب بچرخانیم. و بلیط هواپیما تهران بندرعباس را بهترین قیمت و بصورت آنلاین از آژانس هواپیمایی قصرشیرین رزرو کنیم. در 16 کیلومتری بندرعباس یک سرزمین از انواع رنگ ها با نام جزیره هرمز نقش بسته است. جزیره هرمز جزو زیباترین و خاص ترین از 16 مکان دیدنی ایران در تور داخلی می باشد.

توصیف زیبایی جزیره هرمز به خاک سرخ، کوه هایی به رنگ زرد، سفید و قرمز می باشد. که همانند یک تابلوی نقاشی خود را نمایان کرده است.

با رزرو تنها یک بلیط هواپیما به صورت حضوری یا آنلاین از آژانس قصرشیرین به مقصد بندرعباس می تواند این زیبایی را به چشمان شما ببخشد. پس از پیاده شدن از هواپیما در فرودگاه بندرعباس می توانید با قایق های تندرو و اسکله حقانی به جزیره هرمز برسید.

 

مقالات مرتبط

صفر تا صد ویزای توریستی چین صفر تا صد ویزای توریستی چین
تورهای ترکیبی اروپا، یک تیر و چند نشان! تورهای ترکیبی اروپا، یک تیر و چند نشان!
ارزان ترین کشورهای آسیایی برای سفر ارزان ترین کشورهای آسیایی برای سفر
داروهای ممنوعه در پرواز داروهای ممنوعه در پرواز
قوانین حمل حیوانات خانگی در سفرهای هوایی قوانین حمل حیوانات خانگی در سفرهای هوایی
ارزان ترین و گران ترین زمان سفر به دبی ارزان ترین و گران ترین زمان سفر به دبی
7 مرکز خرید استانبول 7 مرکز خرید استانبول
بهترین کشورها برای زندگی در 2024 بهترین کشورها برای زندگی در 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348