بیمارستان رجایی تهران، بهترین بیماستان قلب در خاورمیانه

بیمارستان قلب شهید رجایی تهران یکی از بزرگترین و مجهزترین بیمارستانهای قلب در آسیا است. این بیمارستان با نام پیشین «ملکه مادر» در سال 1353 خورشیدی( 1974 میلادی) در زمان محمدرضا شاه پهلوی تاسیس و آغاز به کار کرد. تمام خدمات تخصصی قلب در این مرکز پیشرفته درمانی انجام می شود. این بیمارستان بعنوان بهترین بیمارستان قلب در خاورمیانه شناخته شده است و روزانه پذیرای حدود 1000 بیمار از نقاط مختلف ایران و آسیا است. برای اطلاعات بیشتر درباره اقامت در تهران و رزرو وقت در بیمارستان شهید رجایی  در ادامه این مطلب از آژانس مسافرتی قصرشیرین همراه باشید.

تماس با بیمارستان قلب رجایی تهران: 23921 (021)

دسترسی سریع به عناوین مقاله…

آشنایی با خدمات بیمارستان قلب تهران

بیمارستان تخصصی قلب رجایی تهران،  مرکز علمی و پزشکی قلب در ایران است. این مرکز علاوه بر ارایه خدمات تشخیصی و درمانی، به ارایه خدمات پیشگیری و ارتقای سلامت انسان می پردازد.  در این مرکز، همزمان با برگزاری سمینارها، کنفرانس ها و کنگره های علمی پزشکی، به پزشکی و کادر پزشکی و پرستاری آموزش می دهد.  پژوهشکده ی قلب و عروق ایران در این مرکز قرار دارد.

 

هتل نووتل، اقامتگاهی دور از آلودگی و شلوغی تهران

بیمارستان قلب شهید رجایی شامل بخش هایی همچون: اورژانس، پزشکی هسته ای، آزمایشگاه تحقیقات، اکوکاردیوگرافی، دندان پزشکی، آنژیوگرافی، جراحی قلب کودکان و بزرگسالان، رادیولوژی و همچنین کلینیک های فوق تخصصی ریه، کلیه، بارداری، بیهوشی، مغز و اعصاب، غدد و متابولیسم، پوست و غیره می باشد.

بیمارانی از کشورهای همجوار به بیمارستان قلب شهید رجایی مراجعه می‌کنند. این مراجعین بیشتر از افغانستان، عراق، ترکمنستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند.

خدمات تخصصی بیمارستان رجایی تهران

 • عمل جراحی

در مرکز قلب و عروق شهید رجایی، به یاری پزشکان متخصص و با تجربه و وجود تجهیزات منحصر به فرد بیمارستان، خدمات متنوع و شایسته ای به بیماران ارائه می شود.

در اتاق های عمل جراحی قلب باز  و قلب بسته و انواع عمل های قلب باز کودکان، ترمیم و تعویض دریچه های قلب، ترمیم اختلالات مادرزادی قلب و… انجام می شود.

سالیانه درحدود 4500 تا 5000 عمل جراحی قلب در این بیمارستان انجام می شود. که این تعداد عمل جراحی در ایران و حتی در دنیا کم نظیر است. در اتان عمل یک تیم شکل گرفته از اساتید جراح، بی هوشی و نیز تیم کلینیکال پرفیوژن با تجربه در کنار یکدیگر، همانند یک تیم منسجم شرایطی را فراهم می کنند تا بیماران در آرامش کامل و با بهترین مراقبتهای درمانی، در سلامت کامل به آغوش خانواده باز گردند.

 

 • اورژانس ۲۴ ساعته

 بخش اورژانس مرکز قلب و عروق شهید رجائی ارائه دهنده انواع خدمات تخصصی و فوق تخصصی قلبی و عروقی به مراجعین محترم می باشد. تجهیزات حمل و نقل اورژانس شامل آمبولانس، بالگرد و هواپیمای جت فالکون می باشد. انواع خدمات شبانه روزی توسط کادر باتجربه و باسابقه این مرکز انجام می شود.

 

 • چگونه علائم حمله قلبی را تشخیص دهیم؟

شناخت علایم حمله قلبی و پاسخ سریع نسبت به این علایم اهمیت بسیاری دارد. اگر فرد دچار حمله قلبی تا رسیدن به بیمارستان زنده بماند، احتمال مرگ وی کاهش زیادی می‌یابد. شروع درمان برای بازکردن سرخرگ‌های مسدود شده کرونری قلب ظرف مدت 60 تا 90 دقیقه بعد از شروع علایم حمله قلبی (برای مثال درد قفسه سینه) موثرتر می‌باشد. اگر جریان خون به عضلات قلبی کاملا مسدود شود، آسیب دایمی عضلات قلبی در عرض 20 دقیقه رخ می‌دهد. بنابراین پس از شروع علایم احتمالی حمله قلبی، روی هر دقیقه حساب کنید تا در حفظ جان خود و بهبود کیفیت زندگی بعد از حمله قلبی موفق باشید. قبل از هر اقدامی باید به اورژانس (115) زنگ بزنید.

پرسنل اورژانس، درمان را بلافاصله یعنی حتی قبل از رسیدن به بیمارستان شروع می‌کنند. اگر دچار ایست قلبی شوید، پرسنل اورژانس دانش و تجهیزات لازم و کافی را برای پشتیبانی و بازگرداندن ضربان قلب دارند. یکی دیگر از مزایای تماس با اورژانس و انتقال با آمبولانس به بیمارستان این است که فردیکه دچارحمله قلبی شده و توسط آمبولانس حمل می‌شود، بلافاصله به محض ورود به بیمارستان درمان مناسب را دریافت می‌دارد و پرسنل اورژانس بیمارستان به محض رسیدن آمبولانس درمان را شروع می‌کنند.

اگر قرص آسپرین در دسترس است یک عدد از آن را بخورید. به جای بلعیدن، بهتر است آن را بجوید. سپس صبر کنید تا پرسنل اورژانس برسند. اگر تنها هستید درب منزل را باز بگذارید، سپس بنشینید یا دراز بکشید تا آمبولانس برسد.

بیمارستان فارابی، اولین و بزرگترین مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی در ایران

در صورت بروز علایم حمله قلبی چه کاری باید انجام داد؟

بسیاری از افراد در مراجعه به بیمارستان تاخیر می‌کنند، گاهی اوقات 2 ساعت پس از وقوع نخستین علایم بالینی به بیمارستان می‌روند. برخی افراد امیدوارند که این علایم خودبه‌خود برطرف شوند. برخی نمی‌خواهندکه توسط یک علامت هشداردهنده کاذب بی‌دلیل دست‌پاچه شوند. و برخی می‌پندارند که حمله قلبی بیماری وحشتناکی است که درمانی ندارد. و بسیاری از افراد هم از مزایای بیشمار درمان زودهنگام آگاه نیستند. هر چند این احساسات قابل درک می‌باشند، ولی بهتر است شما با نخستین نشانه‌های حمله قلبی درخواست کمک نمایید. به این ترتیب امکان درمان موثر و زودهنگام فراهم می‌شود.

اقدامات ابتدایی لازم برای فرد دچار حمله قلبی را یاد بگیرید، در این صورت شروع سریع درمان ابتدایی حمله قلبی پیش از رسیدن پرسنل اورژانس امکان پذیرخواهد بود.‌‌ قبل از همه، باید نشانه‌های هشداردهنده حمله قلبی را یاد بگیرید. با پزشکتان درباره احتمال بروز حمله قلبی گفتگو کنید. 

اگر شما در معرض خطر می‌باشید با خانواده، دوستان و همکاران خود درباره نشانه‌های هشداردهنده حمله قلبی و بهترین درمان ممکن صحبت کنید. بدانید که در نزدیکی شما چه کسی از نحوه احیای قلبی ریوی (CPR) اطلاع دارد تا درصورت لزوم از او کمک بگیرید. اگر دسترسی به اورژانس امکان ندارد، شماره تلفن مرکز فوریت‌های منطقه خود را به حافظه تلفنتان بدهید. (شما تماس نشانی125، آمبولانس یا پلیس 110). آدرس نزدیکترین بیمارستان دارای خدمات 24 ساعته به بیماری‌های قلبی را نیزیادداشت نموده و آن را در دسترس قرار دهید.

وقتیکه وارد اتاق اورژانس بیمارستان می‌شوید، پزشک و یا سایر پرسنل پزشکی ممکن است سوالاتی درباره علایم بالینی از شما بپرسند. اگر قادر به پاسخ دادن باشید، اطلاعاتی که به آنها می‌دهید به درمان شما کمک خواهند کرد.

 این پرسش‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • برای اولین بار چه وقت متوجه علایم شدید؟
 • در آن زمان مشغول انجام چه کاری بودید؟
 • آیا علایم ناگهانی بوجود آمدند، یا به تدریج ایجاد شدند؟
 • آیا غیر از علایم اولیه یا علایم شدید، علایم دیگری هم داشتید؟
 • به ناراحتی خود بین 1 تا 10 چه درجه‌ای می‌دهید؟
 • امروز چه داروهایی مصرف کرده‌اید؟
 • معمولا چه داروهایی مصرف می‌کنید؟

 

 • آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی

 این بخش با داشتن تجهیزات پزشکی منحصر به فرد و استفاده از متخصصین اینترونشنال کاردیولوژیست، یکی از قطب های علمی کشور به شمار می رود.

 

مراحل پذیرش و ترخیص در بیمارستان شهید رجایی تهران

پذیرش بیماران دارای وقت قبلی

 • مراجعه بیمار به واحد پذیرش با دستور پزشک 
 • ارجاع  بیمار(همراه با پرونده بستری در صورت وجود سابقه بستری) به کلینیک سلامت
 • انجام اقدامات لازم جهت تشکیل پرونده در واحد پذیرش 
 • مراجعه بیمار به حسابداری 
 • بازگشت بیمار از حسابداری و اخذ رضایت نامه 
 • هماهنگی با بخش مورد نظر جهت اختصاص تخت 
 • انتقال بیمار به بخش

نحوه نوبت دهی جهت پذیرش بستری

 • مراجعه بیمار به واحد پذیرش با دستور پزشکان مرکز
 • هماهنگی با واحد مربوطه جهت تهیه Device در صورت نیاز 
 • تعیین نوبت بستری در اولین نوبت موجود 
 • تحویل برگه بستری نوبت داده شده به بیمار جهت مراجعه در روز بستری

 

اطلاعات لازم جهت پذیرش بیمار

 • پس از اختصاص تخت و پایان فرآیند پذیرش و تائید مالی، بیمار به بخش مربوطه منتقل می شود. 
 • مطالعه و کنترل اطلاعات مندرج در برگه پذیرش و دستبند شناسائی بیمار 
 • ورود کودکان زیر14 سال به بخش بستری در ساعت ملاقات ممنوع می باشد.

آدرس بیمارستان شهید رجایی تهران

بیمارستان شهید رجایی تهران در خیابان ولی عصر، جنب پارک ملت قرار دارد. این مرکز تقریبا در شمال شهر تهران قرار دارد. موقعیت بیمارستان در تهران، دسترسی  به مراکز تفریحی، گردشگری، اقامتی و مراکز خرید آسان می کند.

فاصله هتل بیمارستان قلب تا فرودگاه امام خمینی حدود 1 ساعت و 16 دقیقه با ماشین خواهد بود. و تا فرودگاه مهرآباد نیز حدود 30 دقیقه با ماشین می‌بایست طی کنید. نزدیک‌ترین دیدنی های تهران به این هتل نیز عبارتند از مرکز خرید پالادیوم، پارک ملت تهران و پل طبیعت که ظرف چند دقیقه به آن‌ها دسترسی خواهید داشت. برای رسیدن به خیابان ولیعصر هم کافیست 10 دقیقه از هتل پیاده‌روی کنید. چنانچه قصد رزرو هتل قلب تهران را دارید، می‌توانید رزرواسیون آنلاین این هتل را در وب‌سایت آژانس مسافرتی قصرشیرین انجام دهید؛ علاوه بر آن امکان رزرو سایر هتل های تهران نیز در این وب‌سایت فراهم است تا هنگام سفر به پایتخت ایران، از بابت محل اقامت آسوده خاطر باشید.

 

 

هتل قلب تهران؛ هتلی 4 ستاره در محوطه بیمارستان قلب تهران

بسیاری از افرادی که بیمارستان شهید رجایی تهران را برای فرایند درمانی خود برمی‌گزینند، به دنبال هتل های نزدیک مرکز قلب تهران می‌گردند.

 هتل 4 ستاره بیمارستان قلب تهران با امکانات خوب و قرارگیری در محوطه بیمارستان، می‌تواند انتظارات میهمانان را برآورده سازد. به طور کلی هتل بیمارستان‌ها به منظور ارائه خدمات رفاهی و اقامتی به بیماران و همراهانی ساخته می‌شوند که از شهرها یا کشورهای دیگر مراجعه می‌کنند. و نیاز دارند تا زمان تشخیص و درمان در این شهر باقی بمانند. بیمارستان قلب شهید رجایی با راه‌اندازی بخش‌های دیپلمات و VIP،  برای پذیرش بیماران خارجی و گردشگری سلامت آماده شده است. و اکنون نیز به شبکه بیمارستان‌های ارتقادهنده سلامت سازمان جهانی بهداشت (HPH) پیوسته است.

تجهیزات پیشرفته و مدرن و 92 عضو هیئت علمی خبره در بخش قلب سبب شده تا این هتل بیمارستان از منحصر به فردترین هتل بیمارستان‌های قلب در خاورمیانه باشد. بیماران در 11 اتاق بخش دیپلمات از امکانات کامل رفاهی نظیر اینترنت پرسرعت، سرویس بهداشتی مستقل و مانیتورینگ کامل جهت بررسی سلامت دقیق بیماران برخوردار خواهند بود.

هتل بیمارستان قلب نیز با 42 اتاق مبله  با گنجایش 73 نفر و با خدمات و امکانات عالی در خدمت میهمانان خواهد بود. اتاق‌های دل‌باز و شیک با مبلمانیو مدرن و داشتن چشم‌اندازی تماشایی به تهران، این هتل را به یکی از گزینه‌های مسافران تبدیل کرده است. رستوران، سالن همایش، خدمات خشکشویی، صبحانه رایگان، پارکینگ و کافی شاپ از مهم‌ترین امکانات هتل 4 ستاره قلب تهران به شمار می‌رود. که اقامتی راحت و بدون دغدغه برای میهمانان فراهم می‌سازد. مرکز همایش های هتل قلب تهران یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و امکانات این هتل محسوب می‌شود. سالن شریان، سالن میترال و آمفی تئاتر احمدی نیا جزو بهترین سالن های تهران هستند.  در آنها  انواع سمینار، جلسات حرفه‌ای کاری و کنفرانس  برگزار می شود. و خدمات پذیرایی و چیدمان آن‌ها طبق درخواست میهمانان صورت می‌گیرد.

 

بوستان ملت، نزدیک ترین مرکز تفریحی به بیمارستان شهید رجایی

بوستان ملت، بوستان بزرگی در شهر تهران است. که از شرق به خیابان ولی‌عصر، از جنوب به بزرگراه نیایش، از غرب به مجموعه ورزشی انقلاب. و از شمال به ساختمان مرکزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران محدود می‌شود. این بوستان از سال ۱۳۴۵ در زمان پادشاهی محمدرضا پهلوی به ابتکار فرح پهلوی در تهران ساخته شد. این بوستان در ضلع شمالی بیمارستان شهید رجایی تهران و در فاصله کمتر از 50 متری آن قرار دارد.

 

رستوران ها و کافه های نزدیک به بیمارستان شهید رجایی

رستوران یاس در خیابان ولی عصر و روبروی درب اصلی بوستان ملت قرار دارد. اگر دلتان یک سوپ قارچ خیلی خوشمزه با استیک تازه و عالی می خواهد، رستوران یاس پیشنهاد خوبی است. با توجه به نزدیکی این رستوران به بیمارستان رجایی و پارک ملت، می توانید از غذاهای خوشمزه اش لذت ببرید. منوی متنوع این رستوران به خصوص کباب های خوشمزه اش، همیشه در میان گردشگران زبانزد بوده است.  کافه کلاسیک و کافه سفید در نزدیکی این رستوران، انواع نوشیدنی های سرد و گرم را سرو می کنند. بازار  صفویه نیز در خیابان ولی عصر و ضلع شرقی بوستان ملت محل مناسبی برای خرید می باشد.

 

سخن پایانی

چنانچه با هدف درمان بیماری خود به تهران سفر می کنید. باید بدانید که تهران پایتخت ایران، بزرگ ترین شهر ایران است. شهر تهران در خاورمیانه یکی از ارزان ترین مقاصد توریسم پزشکی یا گردشگری سلامت به شمار می رود. کشور ایران در سالهای اخیر پیشرفت های فراوانی در زمینه پزشکی داشته است. ایران توانسته است در بسیاری از حوزه های علوم به موفقیت های  بسیاری دست یابد. ایران تنها کشوری در آسیا است که مهارت پزشکان  این کشور را می توان با پزشکان کشورهای اروپایی مقایسه کرد.

بیمارستان قلب شهید رجایی، از نمونه های پیشرفته مراکز درمانی تخصصی در حوزه بیماری های قلبی در قاره آسیا به شمار می رود. برای اطلاعات بیشتر درباره خرید بلیط هواپیما و یا تور تهران و رزرو وقت از بیماستان شهید رجایی با آژانس مسافرتی قصرشیرین تماس بگیرید.  این مرکز آماده ارائه خدمات توریسم درمانی به شما گردشگران محترم از سایر نقاط ایران و جهان است.

تماس با بیمارستان قلب رجایی تهران: 23921 (021)

مقالات مرتبط

دندانپزشکی زیبایی در ایران دندانپزشکی زیبایی در ایران
بیمارستان فارابی، اولین و بزرگترین مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی در ایران بیمارستان فارابی، اولین و بزرگترین مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی در ایران
درمان تومور مغزی با روش شوک الکتریکی در ایران درمان تومور مغزی با روش شوک الکتریکی در ایران
ویزای درمانی ایران، مقصد پرطرفدار گردشگری پزشکی در جهان ویزای درمانی ایران، مقصد پرطرفدار گردشگری پزشکی در جهان
بیمارستان جم، یکی از بزرگ ترین مراکز درمانی تهران بیمارستان جم، یکی از بزرگ ترین مراکز درمانی تهران
گردشگری پزشکی در ایران گردشگری پزشکی در ایران
آشنایی با گردشگری پزشکی یا مدیکال توریسم آشنایی با گردشگری پزشکی یا مدیکال توریسم

2 دیدگاه برای ”بیمارستان رجایی تهران، بهترین بیماستان قلب در خاورمیانه

 1. با سلام باتوجه بر اینکه در آینده نزدیک پزشکی متمرکز خواهد در سلولهای بنیادی وپزشکی باز ساختی بطوریکه از این شاخه پزشکی به عنوان انقلاب دوم پزشکی یاد میشود لذا پیشنهاد میشود ایجاد مرکز طب ترمیمی با استفاده از سلول درمانی و مهندسی بافت مد نظر باشد ژابن برنامه‌ریزی کرده تا سال 2025تا30درصد در آمد ناخالص ملی خود را از پزشکی بازساختی بدست آورد متشکریم

 2. از فروردین 1402 تا اردیبهشت 1403 ۷ بار از گرگان رفتم رجایی و متاسفانه نوبت هاش خیلی زیاده هر سه چهار ماه نوبت پزشک داری ، دو بار هم نوبتم بوده که رفتم اما خود دکتر استاد نیامده . الآنم نوبت ابلیشن بهم دادن واسه یک سال بعد یعنی 1404 😑🤦

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348