راهنمای جامع سفر به آنتالیا

نمی دانید بهترین زمان سفر به آنتالیا چه فصلی است؟

زمان زیادی را مشغول کار بوده اید و می خواهید به یک سفر رویایی بروید؟

با توجه به شرایط آب و هوایی آنتالیا در بهار و تابستان این فصل ها به خصوص در ایام نوروز، بهترین زمان برای سفر به این شهر هستند. آنتالیا یکی از شهرهای محبوب ترکیه است که با توجه به ساحل های زیبا و معروفش و همچنین مکان های گردشگری و تفریحی متعدد گردشگرهای بسیاری را به سوی خود می کشاند. بنابراین اگر مدت های زیادی است که به کار کردن مشغول بوده اید و می خواهید تعطیلات نوروزی خود را به شهری سفر کنید که از لحظه لحظه سفرتان لذت ببرید، به شما سفر به آنتالیا را پیشنهاد می کنیم؛ چراکه حتی اقامت در هتل های آنتالیا با امکانات فوق العاده به نوعی خود تفریح محسوب می شود. برای سفر به آنتالیا در تعطیلات نوروز پیشنهاد می کنیم تور آنتالیا را تهیه کنید تا با خیال راحت و بدون دغدغه به این شهر سفر کنید. بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات نوروزی اواخر اسفند تا اواخر هفته اول عید است که می توانید با اقامت در بهترین هتل های آنتالیا از امکانات، مکان های تفریحی و برنامه های جذاب تور آنتالیا نوروز 1402 در این شهر استفاده کنید.

قیمت سفر به آنتالیا در عید نوروز

برای سفر به آنتالیا می توانید هم زمینی و هم هوایی به این شهر سفر کنید. برای گذراندن تعطیلات نوروزی با انتخاب یک تور گردشگری می توانید سفر بسیار راحتی را تجربه کنید. قیمت تور آنتالیا در حالت عادی به فاکتورهای زیادی از جمله آژانس مسافرتی که تور را از آن خریداری می کنید، هتل و خدماتی که هر تور ارائه می دهد بستگی دارد. علاوه بر این به دلیل افزایش گردشگر در ایام نوروز، قیمت هتل ها و پروازها و به تبع قیمت تورها نیز افزایش پیدا می کند.

فصل مناسب سفر به آنتالیا

اگر عاشق شنا و آفتاب گرفتن هستید، بهترین وقت سفر به شهر ساحلی آنتالیا فصل تابستان است. در ماه های گرم تابستان می توانید زیر نور خورشید شنا کنید و ساعت های زیادی را در سواحل آنتالیا آفتاب بگیرید. از ماه اردیبهشت تا اواخر مهر بهترین زمان ممکن برای سفر به آنتالیاست که با توجه به استقبال مسافران در این ماه ها، تورهای زیادی از طرف آژانس های مسافرتی ارائه می شود. در پاییز و زمستان امکان شنا و آفتاب گرفتن در ساحل های آنتالیا نیست، ولی می توانید ساعت هایی را در پیست اسکی به اسکی بپردازید.

ارزانترین زمان سفر به آنتالیا

میزان مسافران از اواسط بهار و در تابستان در شهر آنتالیا به اوج خود رسیده و تورهای گردشگری رونق بیشتری می گیرند که این خود قیمت تورها را افزایش می دهد. با این وجود در سایر ماه های سال نیز این شهر پذیرای مسافر هرچند کمتر است؛ بنابراین اگر می خواهید با قیمت پایین تری به این شهر سفر کنید فصل پاییز و زمستان را به شما پیشنهاد می کنیم.

سفر هوایی ترکیه

ترکیه کشوری با آب و هوای جلگه ای و بارانی است که در فصل های بهار و پاییز گردشگران زیادی را از کشورهای مختلف پذیراست. تقریبا می توان گفت بیشتر شهرهای این کشور به لحاظ شرایط و مکان های گردشگری در موقعیت خوبی قرار داشته و توریست های زیادی را جذب می کنند. به طور کلی می توان گفت در میان تورهای خارجی تور ترکیه جزو مناسب ترین هاست که برای کسانی که می خواهند یک سفر خارجی را تجربه کنند و در عین حال مبلغ زیادی نیز هزینه نکنند گزینه خوبی به شمار می آید. از آنجایی که شهرهای زیادی در این کشور موقعیت گردشگری دارند؛ تورهای متفاوتی به مقصد شهرهای مختلف در این کشور وجود دارد که هرکدام را بخواهید می توانید انتخاب کنید، علاوه بر این اگر چند شهر ترکیه را مد نظر داشته باشید تورهای ترکیبی نیز پیش روی شما قرار دارد. برای آنکه به ترکیه سفر کنید هم می توانید زمینی به این کشور سفر کنید و هم می توانید به صورت هوایی به این کشور برسید. تور هوایی ترکیه هم از مبدا تهران و هم از فرودگاه های بین المللی چند شهر ایران امکان پذیر است. به دلیل نزدیکی ترکیه به ایران، مدت زمان پرواز به ترکیه زمان زیادی طول نمی کشند.

سفر زمینی استانبول از تهران

با توجه به نزدیکی ترکیه به ایران، امکان این وجود دارد که به بیشتر شهرهای این کشور به صورت زمینی سفر کنید. سفر زمینی به استانبول و سایر شهرهای این کشور نسبت به پروازهای هوایی هزینه کمتری داشته و برای کسانی که قصد خرید دارند انتخاب خوبی است؛ البته بایستی این نکته را مد نظر قرار دهید که از راه زمینی زمان بیشتری را در مسیر خواهید بود و ممکن است خسته راه شوید. تور زمینی در مقایسه با تورهای هوایی یک امتیاز دارد و آن اینست که محدودیت کمتری روی میزان بار اعمال می شود؛ این در حالیست که در تورهای هوایی اگر اضافه بار داشته باشید مبلغی از این بابت جریمه شده و باید اضافه بار پرداخت کنید.

مراکز خرید ارزان آنتالیا

  • مرکز خرید میگروس

اگر می خواهید در آنتالیا لباس برند با قیمت مناسب بخرید، به شما مرکز خرید میگروس را پیشنهاد می کنیم. این مرکز تجاری دارای فروشگاه هایی است که می توانید محصولات برند ترک را در تخفیفات فصلی با قیمت بسیار خوبی از مغازه های آن خریداری کنید. یکی دیگر از امتیازات این مرکز خرید نزدیکی آن به ساحل است؛ در واقع با رفتن به این مکان با یک تیر دو نشان می زنید، هم خرید می کنید و هم در وقت خود صرفه جویی کرده و بعد از خرید می توانید به کنار ساحل بروید و ساعاتی را در آنجا بگذرانید.

  • اوت لت دیپو

اوت لت دیپو نیز در لیست مرکز خریدهای قیمت مناسب قرار دارد. این مرکز خرید دارای نمایی با طراحی متفاوت و نارنجی رنگ است که نظر رهگذران را به خود جلب می کند. نکته دیگر در مورد این مرکز خرید قرار گرفتن آن در کنار مرکز تجاری بزرگ آنتالیا مال است که شاهد تنوع بیشتری از فروشگاه ها در این مرکز خواهید بود.

مکان های تفریحی آنتالیا

آنتالیا جزو جاهایی است که تا نام آن به گوش می رسد در ذهن اکثر افراد تفریحات و مکان های تفریحی آن می آید و بسیاری این شهر را صرف برای خوش گذراندن انتخاب می کنند. از این رو در این متن می خواهیم شما را با تعدادی از مکان های تفریحی آنتالیا آشنا کنیم تا به محض رسیدن به آنتالیا ساعت های شاد و خوشی را بگذرانید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

  • پارک آبی آکوالند

در آنتالیا سه پارک آبی وجود دارد که آکوالند بزرگترین پارک آبی آنتالیا و ترکیه به شمار می آید. این پارک آبی پر از سرسره های بزرگ با طراحی های زیبا و شکل های مختلف است که به استخرهای بزرگ و امنی منتهی می شوند. در این پارک آبی می توانید روی سرسره های روباز یا سرپوشیده که پیچ و تاب های هیجان انگیزی دارند سر بخورید و در این میان از طبیعت زیبا در این فضا لذت ببرید. رفتینگ در رودخانه و شنا در استخرهای موج دار از دیگر تفریحات آبی در این پارک آبی است.

  • سرزمین دلفین ها

سرزمین دلفین ها قسمتی در پارک آکوالند است که برای بزرگسالان و به خصوص کودکان جذاب است. برای دیدن نمایش های زیبای دلفین ها در این قسمت می توانید بلیطی جداگانه تهیه کنید و به دیدن بازی این دلفین های دوست داشتنی بنشینید.

  • غواصی در آنتالیا

جدای از شنا و تفریحات آبی در پارک های آبی، غواصی نیز از دیگر تفریحات در آب های آزاد آنتالیاست که در کنار مربی و با تجهیزات کامل می توانید غواصی در اعماق دریا را در این شهر ساحلی تجربه کنید.

جمع بندی

در طول این نوشتار به راهنمای جامع سفر هوایی و زمینی به آنتالیا، فصل مناسب و هزینه سفر به این شهر، مکان های تفریحی آنتالیا و تور هوایی ترکیه پرداختیم. انواع تورهای داخلی و خارجی از جمله تور آنتالیا را می توانید از قسمت تور ترکیه در تورهای خارجی سایت قصر شیرین مشاهده و با بهترین قیمت خریداری کنید.

مقالات مرتبط

کاپادوکیا، تجربه سفر به ماه کاپادوکیا، تجربه سفر به ماه
5 دلیل برای انتخاب تور آنتالیا 5 دلیل برای انتخاب تور آنتالیا
خوردن این پیتزا را در سفر به ترکیه فراموش نکنید خوردن این پیتزا را در سفر به ترکیه فراموش نکنید
آلانیا، شهری تاریخی با جاذبه های فراوان در ترکیه آلانیا، شهری تاریخی با جاذبه های فراوان در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *