آبشار خلانگ لن تایلند، اجرای با شکوه ارکستر طبیعت

ما همیشه صدای آب و گذرش را دوست داشته ایم. نوایی آرامش بخش که به نوعی ساز اصلی موسیقی طبیعت است. و روح ما را بیش از هر صدای دیگری شیفته خود میکند. و به شهادت ادبیات همواره در تاریخمان برای این صدا و لب جوی نشستن ارزش بسیاری قائل بوده ایم. و یکی از مهمترین تفریحاتمان همیشه به کنار آب رفتن بوده است.آنقدر که برای خیلی از ما مفهوم طبیعت و آرامش در دل آن تنها با جوی آب و صدای شرشراش کامل میشود از این رو همواره در سفرها و گشت و گذارهامان نیز به هرگوشه دنیا که باشد به دنبال این صدا و منظره رفته ایم و روح مان را در کنارش جلا داده ایم .هرچند سرزمین زیبای ما جوی و رود و آبشار کم ندارد. یا لااقل کم نداشت اما در جهان نقاطی هست که موسیقی آب در آنها یگانه و بی نظیر است. مانند آبشار خلانگ لن تایلند واقع در پارک ملی خلانگ لن که در آن میتوان شاهد ارکستری زیبا از موسیقی طبیعت بود.

دسترسی سریع به عناوین مقاله….

توصیف فضای منتهی به آبشار خلانگ لن تایلند

آبشار خلانگ لن تایلند
آبشار خلانگ لن تایلند

صدای آب در میان صدای بادی که در درختان می وزد و پرندگان را در آسمان دنبال میکند می پیچد و روح ما را با خود میبرد هرچه پیش میرویم صدا بلندتر میشود انگار رهبر ارکستر تمام سازهای دیگر را ساکت کرده و آب را به تک نوازی واداشته است. این صدا یعنی به آبشار خلانگ لن نزدیک میشوید جایی که آب از ارتفاع صد متری فرو میریزد و هر صدای دیگری را در ابر قطرات پودر شده اش محو میکند.

موقعیت آبشار خلانگ لن تایلند

آبشار خلانگ لن در پارک ملی خلانگ لن بانکوک قرار گرفته است . آبشاری با ارتفاع 100 متر و عرض40 متر که در فضایی بکر و در دل جنگل های گرمسیری تایلند پنهان شده است.

سرچشمه این آبشار از کوههای خلانگ سوانگ ماک می باشد. و در واقع آبیست که از به هم پیوستن چند جریان مختلف به وجود آمده است. و در نهایت نیز به رود پینگ می پیوندد.

در سمت چپ این آبشار پلی را خواهید دید که با عبور از آن به چشم اندازهای سرسبز و زیبای جنگل خواهید رسید . اگر به اندازه کافی شجاع هستید ، خود را به پایه آبشار برسانید و قطرات آب رها شده را روی پوست خود حس کنید و در میان آنها پنهان شوید سپس با دوساعت پیاده روی به بالای آبشار بروید و به این سقوط و گذر زندگی خیره شوید .

این نگاه از بالا صدای رعب آور آب را برایتان به لالایی دلنشین و آرامبخشی بدل خواهد کرد. که شما را به سکوت و غرق شدن در خود میخواند. گویی غرش این ساز عظیم طبیعت هر صدای دیگری را در ذهنتان متوقف کرده. و روحتان را در بستر شفاف خود در آغوش گرفته است.

جاذبه های گردشگری مالزی با یک بلیط هواپیما

اقامتگاههای نزدیک به آبشار 

اقامتگاههای نزدیک آبشار خلانگ لن
اقامتگاههای نزدیک آبشار خلانگ لن

اگر میخواهید در کنار این ارکستر به خواب بروید و شبی بی نظیر را پشت سر بگذارید کافی است همراه خود وسایل کمپینگ و چادر داشته باشید یا در اقامتگاه های طبیعت این منطقه برای خود جایی رزرو کنید البته ، به فاصله 2 کیلومتر از آبشار، اقامتگاههایی وجود دارد که میتوان شب را در آنجا راحت ترسپری کرد اما آرامش حضور در طبیعت ارزش چادرزدن را دارد .در اطراف آبشار نیز رستوران ، فروشگاه و دیگر امکانات رفاهی برای تکمیل این تفریح فراهم است .

بهترین زمان سفر و بازدید از آبشار خلانگ لن

با توجه به گرمسیری و مرطوب بودن تایلند بهترین زمان سفر به پارک و آبشار خلانگ لن برای گردشگران تور تایلند از ماه آذر تا فروردین است که دمای هوا از نظر رطوبت و گرما در سطح مطلوبی قرار داشته باشد و هرم آفتاب و شرجی شما را کلافه نکند البته در فصل های گرمتر اگر تنی به این آب در حال پرواز بزنید و بدنتان را زیر قطرات خنک آب قرار دهید چیزی از گرما را حس نخواهید کرد و حتی خاطره این هم آغوشی با طبیعت تا همیشه برپوست تنتان حفظ خواهد شد.

بهترین روش برای اینکه خودتان را به آبشار برسانید

بهترین راه برای رفتن به این آبشار ، اتوبوس های کامفائنگ فت است. که میتوانید بعد از رسیدن به مقصد ، از آنجا با خودرو سواری به سمت خلانگ لن حرکت کنید. و در مدت دو ساعت خود رابه آبشار برسانید. 

این آبشار، فاصله ای چند ساعتی با پایتخت تایلند دارد. در نتیجه گردشگران کم تری را در اطراف آبشار خواهید دید.  فرصتش را دارید تا طبیعت ناب این کشور سرسبز و منحصر به فرد را با تمام وجود لمس کنید.

مقالات مرتبط

عجیب ترین مکانهای دنیا در کجا واقع شده اند؟ عجیب ترین مکانهای دنیا در کجا واقع شده اند؟
معرفی بهترین شهرهای ساحلی ترکیه معرفی بهترین شهرهای ساحلی ترکیه
همه چیز درباره پاتایا شهر گناه همه چیز درباره پاتایا شهر گناه
مقایسه استانبول آسیایی و اروپایی مقایسه استانبول آسیایی و اروپایی
راهنمای سفر به باتومی، جذاب‌ترین شهر گرجستان راهنمای سفر به باتومی، جذاب‌ترین شهر گرجستان
بهترین مقاصد گردشگری در آسیا برای سفرهای تابستانی بهترین مقاصد گردشگری در آسیا برای سفرهای تابستانی
بهترین مقاصد گردشگری در تابستان ۱۴۰۲ بهترین مقاصد گردشگری در تابستان ۱۴۰۲
بهترین کشورهای گردشگری در جهان بهترین کشورهای گردشگری در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *