مسجد آبی استانبول ترکیه

مسجد آبی استانبول

مسجد آبی استانبول

مسجد آبی استانبول  که به عنوان آبی ترین مسجد دنیا شناخته شده است، در شهر استانبول ترکیه قرار دارد. جذابیت و زیبایی این مسجد به حدی بوده که هر گردشگری را وسوسه خرید بلیط هواپیما ارزان از آژانس قصرشیرین می نماید. تور استانبول می تواند هر مسافر و گردشگری را به دل تاریخ و فرهنگ خود بکشاند. هر چند که از تاریخ ترکیه خبر خاصی نداریم اما با دیدن شهر استانبول تا حدودی به این واقعیت دست پیدا می کنیم. مسجد آبی یا همان مسجد سلطان احمد جزو مهم ترین و خاص ترین مساجد دنیا بوده که در کنار استادیوم اسب سواری بایزید واقع شده است.

جاذبه های دیدنی مسجد آبی استانبول

جاذبه های دیدنی مسجد آبی استانبول

بدون شک دیدن دویست پنجره رنگی در یک مسجد برای همگان جذاب و دیدنی خواهد بود. این پنجره ها در تعداد زیاد ساخته شده و به همراه لوسترهای بزرگ و قیمتی روشنایی خیره کننده ای به مسجد بخشیده اند.

در کنار این همه زیبا استفاده از بیست هزار کاشی آبی مزین به آیه های قرآنی مسجد را مانند نقاشی دستان یک هنرمند کرده است. این کاشی ها در شهر ایزنیک، جایی که در زمان امپراتوری عثمانی به تولید کاشی های سرامیک معروف بوده است، ساخته شده است. در واقع انتخاب مسجد آبی به دلیل وجود همین کاشی های آبی رنگ می باشد. البته مسجد آبی از نمای بیرون اصلا شباهتی به مسجد آبی ندارد اما زمانی که گردشگر در تور ارزان استانبول به آنجا پا می گذارد واقعا خود را در یک مسجد آبی می بیند.

از دیگر قسمت هایی که توانسته این مسجد را به یک مکان گردشگری و دیدنی برای مسافران هر ساله کشور ترکیه در آورد، وجود شش مناره بحث برانگیز است. مسجد آبی از شش مناره و یک گنبد بسیار بزرگ و هشت گنبد کوچک تشکیل شده است که تنها می توانید با رزرو بلیط هواپیما استانبول آن را مشاهده کنید. وجود شش مناره سبب شده است که شباهت زیادی به مسجدالحرام پیدا کند. از این رو با وجود تمام زیبایی ها برای بزرگان علمی و دینی یک مساله مهم و بحث برانگیز شده است.

 

اشتراک گذاری این مطلب در:

مقالات مرتبط

شیشلیک گل سرسبد غذاهای مشهد شیشلیک گل سرسبد غذاهای مشهد
هتل 5 ستاره گرند حیات، میزبان شما در تور عمان هتل 5 ستاره گرند حیات، میزبان شما در تور عمان
ایران، پایتخت پل های تاریخی جهان ایران، پایتخت پل های تاریخی جهان
تازه ترین قوانین سفر به ترکیه در شرایط کرونا تازه ترین قوانین سفر به ترکیه در شرایط کرونا
موزه‌ی ملی ایران به روی بازدیدکنندگان گشوده شد موزه‌ی ملی ایران به روی بازدیدکنندگان گشوده شد
جاذبه های شهر دبی را در تور دبی ببینید جاذبه های شهر دبی را در تور دبی ببینید
معرفی مراکز خرید استانبول معرفی مراکز خرید استانبول
کدام سفرهای خارجی در اوضاع کرونایی مناسب تر هستند؟ کدام سفرهای خارجی در اوضاع کرونایی مناسب تر هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *