هند کوچک در سنگاپور

هند کوچک،  امروز یکی از مناطق پر جنب و جوش سنگاپور است. همانطور که شما از خیابان سرنگون و خیابان های همسایه عبور می‌کنید، ترکیبی از معابد، مساجد و کلیساهای هندو و چینی را کشف می‌کنید. و می‌توانید شکم خود را با غذاهای گیاهی جنوبی هند و خوراکی های محلی مانند روت پراتا (پانکای گرد) و تاریر (چای کشیده شده) پر کنید.
و از تماشای افراد حرفه ای نمایشگری که با قوری های شیر داغ هنرنمایی می‌کنند، لذت ببرید. هند کوچک مرکز زندگی جامعه‌ی هندی‌ در سنگاپور است. در عبور از این محله خانه‌ها و مغازه‌های رنگارنگی را می‌بینید که در دو طرف خیابان کشیده شده‌اند. زمزمه‌های ستایشگران را از معابد و مساجد می‌شنوید. و رایحه‌ی خوش غذاهای تند هندی به مشامتان می رسد. رنگ، لبخند و عطر خوش که در سراسر این محله جریان دارد. در گوشه گوشه این محله می‌توان جاذبه های گردشگری و فرهنگی فراوانی را یافت. برای آشنایی بیشتر با این محله زیبا در سنگاپور این مطلب از آژانس مسافرتی قصرشیرین را دنبال کنید.

مسجد عبدالغفور

مسجد عبد الغفور اصلی در سال 1859 توسط یک وکیل به نام شایق عبدالغفور شیخ حیدر برای خدمت به بسیاری از تجار مسلمان هند ساخته شد. مسجد پس از آن سالها در حال تکمیل بود و سرانجام در سال 2003 تکمیل شد. مسجد ترکیبی از سبک های عربی، هند و رومی است. که با قوس های متعدد و گنبد های پیازی شکل ساخته شده است. 

خانه تان تنگ نیا

این خانه احتمالا رنگارنگ‌ترین ساختمان سنگاپور است. هرچند که خانه تان‌تنگ‌نیا با افتخار در مرکز هند کوچک جای گرفته، واقعا هندی نیست. همانطور که هر زبانشناسی می‌تواند متوجه شود، تاریخچه این ساختمان به دوران استیلای چین بر سنگاپور برمیگردد و تنها بازمانده آن دوران در محله است.
جامعه هندی نیز به دلیل شهرت این خانه رنگین کمانی که با رنگهای زیبا جذاب و بالکنهای زرد و سبزو قرمز و نارنجی تزیین شده در حفظ و نگهداری آن به خوبی کوشا بوده. این خانه یکی از محبوبترین نقاط محله برای عکس گرفتن توریستهاست و گردشگران میتوانند برای گنجاندن روح هندی در عکسشان رستوران بریانی که درست در کنار این خانه قرار گرفته را هم در قاب جای دهند.

آشنایی با جزایر لنکاوی در مالزی

 

چشیدن لذت زندگی با تور بالی اندونزی

معبد لئونگ سان سی Leong San See

این معبد تائویست چینی درست در راستای معبد بودایی تایلندی واقع شده است. و برای احترام به گوآنین Guanyin الهه چینی رحمت، ساخته شده است. این الهه بیشتر در میان زوج های نابارور محبوب است. ساختار اصلی آن شبیه کاخ های چینی است. و دو رنگ قرمز و زرد، رنگ های اصلی به کار رفته در این معبد هستند.

معبد سری سرینیواسا پرومال Sri SrinivasaPerumal

این معبد که قبلا به نام نارینشینا پرامال کوییل شناخته شده بود، .در سال 1850، زمانی که یک گروه از رهبران جامعه هندو قطعه ای زمین را از شرکت هند شرقی. برای ساخت معبد ویشنو خریداری کرد بنیان نهاده شد. در حال حاضر این معبد که به عنوان یک میراث ملی ثبت شده، .یکی از قابل توجه ترین جاذبه ها از نظر گردشگران تور مالزی و سنگاپور است.و بازدید از هند کوچک بدون بازدید از این ساختار شگفت انگیز. که دارای مجموعه ای از نقاشی ها و مجسمه ها است ممکن نخواهد بود.

معماری معبد 

معبد تا حد زیادی منعکس کننده سبک معبدهای جنوب هند است. روی دیوارهای ورودی آن یک ردیف از مجسمه‌های خدایان و الهه ها قرار گرفته است. شاید یکی از برجسته‌ترین آثار آن، «گیپورام» شش طبقه ای است. که به عنوان بخشی از نوسازی در دهه 1960 ساخته شد. این گیپورام با ارتفاع 20 متر با مجسمه هایی که عمدتا نمودهای مختلف لرد ویشنو را نشان می‌دهند تزئین شده است.

طراحی منحصر به فرد هندسی سقف معبد اصلی نیز در جای خود بسیار قابل توجه است این طراحی یاد اور نه سیاره منظومه شمسی است. علاوه بر این، در معبد اصلی مجسمه خدای پرامال (ویشنو) همراه با همسرانش (لکشمی و اندال) و خدمتکار پرنده او گارودا قرار دارد و همانطور که در حیاط معبد گام برمیدارید، در کنار جوبی کوچک که منبع اصلی آب های مقدس معبد است ، گیاه تولاسی – بوش مقدس هندوها را نیز خواهید یافت.

غار نیاح ساراواک مالزی، اقامتگاه 38 هزار ساله انسان

جشنواره تاپوسام

دراین معبد سالنی برای برگزاری عروسی وجود دارد که از زمان ساخت آن در دهه 1960 مکانی محبوب برای انجام مراسم عروسی هندوهای سنگاپوربوده است. مهم‌تر از همه، این معبد محل برگزاری جشنواره تاپوسام است . جشنی به افتخار خدای ویشنو که در ماه تامیل (اواخر ژانویه یا اوایل فوریه) آغاز می‌شود.  در طول آن افرادی که به این خدا توسل جسته اند گونه ها و زبانشان را سوراخ کرده و با پر طاووس تزیین می‌کنند.

معبد سری ویرماکالیامان Sri Veeramakaliamman

این معبد که در سال 1881 ساخته شده و به الهه Kali اختصاص دارد، امروزه شلوغ ترین معبد در هند کوچک است. بازدید از این مرکز رایگان است اما به یاد داشته باشید کفش های خود را هنگام ورود دربیاورید.

معبد هزار فانوس

معبد 1000 فانوس (Sakyamuni Buddha Gaya Temple) یک معبد بودایی گایا است. که در سال 1927 توسط راهبان تایلندی ووتیسارا Vuthisara تاسیس شد. معماری این معبد عمدتا در سبک تایلندی است. و یک مجسمه بزرگ 15 متری بودا را در خود جای داده است. اطراف این معبد توسط فانوس های متعدد احاطه شده. و به همین دلیل هزار فانوس خوانده می‌شود. 

مراکز خرید هند کوچک

در هند کوچک چند مرکز خرید از جمله بازار سرپوشیده هند کوچک و مرکز خرید مصطفی را می‌توان یافت. که مکانی مناسب برای خرید و تخفیف گرفتن می‌باشند. بازار سرپوشیده هند کوچک، مجموعه ای جمع و جور از کوچه ها با مغازه های عجیب و غریب است که همه چیزهای مربوط به فرهنگ هند را ارائه می‌کنند. در اینجا شما می‌توانید ساری، ادویه گیاهان خشک و ترشیجات خاص هند را پیدا کنید. مرکز خرید مصطفی نیز با برندهای معتبر بین الملی پوشاک و تجهیزات الکترونیکی به راحتی و با قیمتی مناسب در دسترس شما قرار دارند. 

چطور به منطقه هند کوچک سنگاپور برویم؟

برای رفتن به منطقه هند کوچک سنگاپور چندین راه وجود دارد. ایستگاه های قطار پرسرعت MRT به نام ایستگاه هند کوچک و ایستگاه فارر پارک در نزدیکی خیابان سرانگون قرار دارند و نقطه شروع خوبی برای گشت و گذار در منطقه هستند. ایستگاه بوگیس در خط شرق به غرب هم فاصله اندکی با این منطقه دارد و با کمی پیاده روی می توان خود را به منطقه هند کوچک رسانید. خط جدید MRTبه نام راچور و جالا بسار در نزدیکی برج سیم لیم هم از گزینه های دسترسی به این منطقه از سنگاپور هستند.

توجه داشته باشید که تاکسی گرفتن در منطقه هند کوچک سنگاپور به ویژه در آخر هفته ها کمی سخت است. بهترین راه این است که به صورت تلفنی تاکسی رزرو کنید یا آن که به خیابان های اصلی بروید و از آن جا سوار تاکسی شوید.

مقالات مرتبط

پل هوایی لنکاوی، لحظاتی در میان ابرها پل هوایی لنکاوی، لحظاتی در میان ابرها
کاخ امپراتوری توکیو کاخ امپراتوری توکیو
مسجد کبود ایروان مسجد کبود ایروان
بهترین شهرهای ترکیه برای سفر بهترین شهرهای ترکیه برای سفر
دریاچه لوگانو، همنشین همیشگی کوهستان آلپ دریاچه لوگانو، همنشین همیشگی کوهستان آلپ
موزه ملی چین موزه ملی چین
توریستی ترین کشورهای اروپا کدامند؟ توریستی ترین کشورهای اروپا کدامند؟
با دیزنی لند توکیو آشنا شوید با دیزنی لند توکیو آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348