خرید بلیط هواپیما

همیشه خرید بلیط هواپیما به صرف سفرهای تفریحی و تورهای داخلی و خارجی نمی باشد. سفر دانشجویی، سفر کاری، سفر درمانی و یا دیگر سفرها هر کدام می تواند بدون برنامه ریزی قبلی برای فرد اتفاق افتد. در این حالت پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان چندان کار آسانی نمی باشد. فراموش نکنید که همیشه بلیط هواپیما چارتر به معنای بلیط ارزان یا بلیط هواپیما لحظه آخری نمی باشد. از این رو دانستن برخی نکات کلیدی می تواند شما را حرفه ای تر کند تا در چند کلیک ساده بتوانید ارزان ترین بلیت هواپیما را از آژانس هواپیمایی قصرشیرین خریداری نمایید. چند مورد ساده وجود دارد که شما را تا رسیدن به بلیط ارزان کمک خواهد کرد. اما بدانید که همیشه خرید بلیط ارزان نشانه بهترین پرواز و بهترین انتخاب نمی باشد. در ابتدا بایستی فرد از ایرلاین  پرواز اطمینان حاصل کند تا بتواند اقدام به خرید آنلاین هواپیما ارزان یاخرید به صورت حضوری از آژانس هواپیمایی قصرشیرین نماید.

راههای پیدا کردن و خرید بلیط هواپیما ارزان

  • به هنگام خرید بلیط هواپیما ارزان عجله کاذب نداشته باشید
  • سعی کنید برنامه سفر خود را برای روزهای شلوغ نگذارید
  • به شهرهای خاص کمتر سفر کنید
  • برای خرید بلیط هواپیما ارزان اواسط ماه اقدام نمایید
  • بلیط هواپیما چارتر تهیه نمایید
  • بلیط لحظه آخری یا بلیط دقیقه 90 خریداری کنید
  • قیمت های ایرلاین های مختلف را باهم مقایسه کنید
  • برای پروازهای خارجی از پروازهایی با یک یا دو توقف استفاده کنید
  • برای خرید بلیط هواپیما ارزان در تاریخ های مختلف جستجوی خود را انجام دهید
  • کلاس پرواز مناسب را انتخاب نمایید

چند روز پیش از سفر بلیط هواپیما رزرو کنیم؟

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما بسته به شرایط سفر شما و فصلی از سال که می خواهید بلیط بخرید، بسیار اهمیت دارد. اما در مجموع اگر بخواهیم بهترین زمان خرید بلیط را بازگو کنیم بایستی گفت که اواسط هفته بهترین فرصت برای خرید بلیط می باشد. برای نمونه اگر تمایل دارید آخر هفته سفر کنید بهتر است که در روزهای دوشنبه یا سه شنبه اقدام به خرید بلیط نمایید.

خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط هواپیما

 طبق آمارهایی که شرکت های هواپیمایی اعلام می کنند گران ترین قیمت خرید بلیط به روزهای چهارشنبه تا شنبه باز می گردد. اما فراموش نکنید که خرید بلیط می تواند در روزهای ماه، در روزهای مختلف هفته و حتی در ماه هایی از سال دارای قیمت های متفاوتی باشد. اینکه نکته را نیز به یاد داشته باشید که نه تنها در اواسط هفته اقدام به خرید بلیط نمایید بلکه این زمان را به صبح موکول نمایید. به طور معمول متقاضیان خرید بلیت هواپیما در صبح کمتر از عصر می باشد.

رزرو بلیط هواپیما از کدام ایرلاین‌ها ؟

رزرو بلیط هواپیما از کدام ایرلاین انجام شود؟! شاید یکی از سوالاتی که مسافران به هنگام مراجعه به شرکت هواپیمایی قصرشیرین و یا به صورت تلفنی از پرسنل مجرب آژانس می پرسند، همین سوال باشد. اما به طور دقیق نمی توان پاسخ صریحی به این سوال داد. زیرا بسته به زمان پرواز شما و اینکه در چه فصلی از سال می خواهید بلیط بخرید ایرلاین ها می تواند متفاوت باشد. از سوی دیگر اگر بدنبال پرواز خارجی یا داخلی هستید باز ایرلاین ها می تواند تفاوت داشته باشد. چنانچه می خواهید بلیط هواپیما خارجی را خریداری نمایید می توانید برای اطلاع از بهترین ایرلاین های دنیا از وب سایت «ایرلاین ریتینگر» می توانید کمک بگیرید. محبوب ترین و بهترین ایرلاین های ایرانی شامل شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما)، شرکت هواپیمایی کیش ایر، شرکت هواپیمایی آتا و شرکت هواپیمایی قشم ایر می باشید. برای اطلاعات بیشتر به هنگام خرید بلیط هواپیما ارزان می توانید با شماره 02183348 تماس حاصل فرمایید. پرسنل مجرب و کارکشته آژانس هواپیمایی قصرشیرین پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

نرخ بلیط هواپیما برای سنین مختلف

مسافرانی که به آژانس هواپیمایی قصرشیرین مراجعه می کنند دغدغه نوزاد خود و خرید صندلی را برای نوزاد خود دارند. هر چند که نوزاد می تواند در آغوش پدر خود یا مادر خود باشد اما با این حال بایستی هزینه ای در این خصوص پرداخت شود.

نرخ بلیط هواپیما
نرخ بلیط هواپیما

 

 طبق استاندارد هواپیمایی افراد 0 تا 2 ساله را نوزاد و افراد 2 تا 12 ساله را کودک می نامند و می توان گفت که خرید بلیط هواپیما برای سنین مختلف، یکسان نمی باشد.

تفاوتی در خرید بلیط هواپیمای داخلی و خارجی وجود ندارد طبق استاندارد مبلغ بلیط هواپیمایی که برای نوزاد درنظر گرفته شده است، 10 درصد از مبلغ بلیط هواپیما بزرگسال را به خود اختصاص می دهد. در شرایطی که بلیط برای مسافر خیلی ارزان باشد قیمت بلیط کودک و بزرگسال یکی خواهد بود. برای کودکان 2 تا 12 سال حدود 25 درصد از کل مبلغ تخفیف داده شده و 75 درصد از کل مبلغ بایستی پرداخت شود.

بلیط هواپیما تحت چه شرایطی مسترد می شود ؟

همیشه خرید بلیط هواپیما ارزان پایان کار نیست و در شرایط خاص شما مجبور به کنسل کردن بلیط هواپیما و استرداد پول خود می شوید. در این حالت نگرانی به خود راه ندهید و به اندکی وقت گذاشتن می توانید پول خود را استرداد کنید. چنانچه بلیط خود را به صورت حضوری خریداری کرده اید یا به صورت آنلاین، بایستی به همان شیوه اقدام به مسترد کردن پول خود شوید. در این یک نکته را فراموش نکنید که بسته به کلاس نرخ پرواز میزان استرداد نیز متفاوت خواهد بود. کلاس نرخی v، کلاس نرخی Q و کلاس نرخی N هر کدام قانون های مختص به خود را برای استرداد مبلغ بلیط را دارند. در صورتی که به هنگام استرداد بلیط خود به شیوه آنلاین با مشکل مواجه شده اید بهتر است با شماره تلفن 02183348 تماس حاصل فرمایید.

نرخ استرداد برای بلیط های سیستمی و چارتر

نرخ استرداد برای بلیت های سیستمی و چارتر برای هر ایرلاین و در هر ساعت از شبانه روز تفاوت هایی دارد.

استرداد بلیط سیستمی و چارتر
استرداد بلیط سیستمی و چارتر

 زمانی که شما اقدام به استرداد بلیط می نمایید باید ساعت ثبت درخواست کنسلی پرواز را به خاطر داشته باشید. براساس ساعت کنسلی که شما انجام داده اید استرداد نیز متغیر می باشد.

برای زمانی که شما بلیط چارتر را خریداری کرده اید و حال تمایل به کنسل کردن بلیت و استرداد آن را دارید بهتر است بدانید که باید توسط چارترکننده اقدام کنید. در این شرایط درصد جریمه را چارترکننده و براساس قوانینی که هر ایرلاین تصویب کرده اند و هر چارترکننده اعلام کرده اند، شما می توانید بلیط چارتر را استرداد کنید. اما این را هم فراموش نکنید که حتی ممکن است بلیط چارتر شما اصلا استرداد نشود و کاملا سوخت شود.

تغییر مشخصات بعد از خرید بلیط هواپیما

بهتر است در همین ابتدا اعلام کنیم چنانچه شما بلیط هواپیما داخلی یا خارجی را خریده باشید، اجازه تغییر نام و نام خانوادگی را پس از خرید بلیط هواپیما نخواهید داشت. از این رو به هنگام خرید بلیط هواپیما بیشترین تمرکز خود را به کار بگیرید. چنانچه بلیط خود را به صورت چارتر خریداری کرده باشید شانسی برای تغییر نام و نام خانوادگی پس از خرید بلیط هواپیما را توسط چارترکننده دارید. به یاد داشته باشید که جریمه تغییر نام و نام خانوادگی بر عهده صادرکننده بلیط (مسافر یا آژانس هواپیمایی) می باشد.

 

مقالات مرتبط

انواع بلیط هواپیما انواع بلیط هواپیما
نکته های امنیتی در سفر به استانبول نکته های امنیتی در سفر به استانبول
راهنمای سفر به تایلند راهنمای سفر به تایلند
انواع کلاس های پروازی؛ از اکونومی تا فرست کلس انواع کلاس های پروازی؛ از اکونومی تا فرست کلس
معرفی انواع هتل ها و اقامتگاه ها معرفی انواع هتل ها و اقامتگاه ها
مالزی بهتره یا تایلند؟ کدام مناسب شماست؟ مالزی بهتره یا تایلند؟ کدام مناسب شماست؟
قوانین حمل بار و مقدار بار مجاز در سفرهای هوایی قوانین حمل بار و مقدار بار مجاز در سفرهای هوایی
آشنایی با جزیره پنانگ آشنایی با جزیره پنانگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348