صفر تا صد مراحل اخذ ویزای کانادا

صفر تا صد مراحل اخذ ویزای کانادا

مراحل اخذ ویزای کانادا

اگرچه کووید 19 (کرونا) همه گیر باعث کاهش شدید روند مهاجرت ایرانیان به کانادا شده است، اما فرصت های مهاجرت و پیگیری برای مراحل اخذ ویزای کانادا همچنان باقی است. کانادا اخیراً طرحی را برای استقبال بیش از 400000 تازه وارد در سال از 2021 اعلام کرده است، زیرا به نظر می رسد از مهاجرت برای تأمین انرژی بهبود یافته از ویروس کرونا استفاده می کند.

بیشتر ایرانیان با هدف ماندن دائمی درکانادا به آنجا می روند. ایرانیان اغلب برای جستجوی امنیت و کیفیت بهتر زندگی، عزیمت به کانادا را انتخاب می کنند.

پس اگر شما هم به دنبال سفر به کانادا هستید، حتما به سایت آژانس هواپیمایی قصر شیرین سر بزنید. ما به شما بهترین پیشنهاد برای خرید بلیط آن لاین هواپیما و تورهای خارجی ارزان قیمت را ارائه می دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید، در این مطلب توضیحات کامل در مورد ویزای کانادا، انواع ویزا، چگونگی دریافت ویزای کانادا و مدارک مورد نیاز را آورده ایم.

 

انواع ویزای کانادا کدام است؟

مراحل اخذ انواع ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا

متقاضیان می توانند درخواست خود را برای ویزاهای توریستی که ویزای اقامت موقت (TRV) شناخته می شوند، را ارائه دهند. در حال حاضر برنامه های کاغذی پذیرفته نمی شوند و فقط از طریق برنامه های آنلاین می توانید برای گرفتن ویزای توریستی کانادا لازم ایت که مراحل اخذ ویزای کانادا را پیگیری کنید. براساس محدودیت های فعلی سفر به دلیل وجود ویروس همه گیر کرونا، افرادی که در حال حاضر واجد شرایط سفر هستند، در اولویت قرار خواهند گرفت.

اگر با هواپیما سفر می کنید، باید قبل از اینکه سوار پرواز شوید، تمام الزامات شرکت هواپیمایی را دنبال کنید و یک چک بهداشت انجام دهید. هرکسی که علائم COVID-19 را داشته باشد از طریق هوایی اجازه ورود به کانادا را نخواهد داشت.

برای ویزای توریستی کانادا تعدادی موارد اساسی وجود دارد. این الزامات شامل موارد زیر است:

 • دارای سند سفر معتبر (گذرنامه)
 • یک قطعه عکس رنگی ۳.۵x۴.۵ با پس زمینه سفید (عکس باید در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد.)
 • سلامت باشید (برگه منفی آزمایش کرونا ویروس را به همراه داشته باشید)
 • هیچ محکومیت کیفری یا مربوط به مهاجرت نداشته باشید.
 • ثابت کنید که از قبیل شغل، خانه، دارایی های مالی یا خانواده که با هم ارتباط دارید که ثابت می کند به کشور خود باز خواهید گشت.
 • ثابت کنید که در پایان بازدید خود کانادا را ترک خواهید کرد.
 • برای اقامت خود به اندازه کافی پول داشته باشید که به کجا و مدت اقامت شما بستگی دارد.
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی (گروه مسافرتی قصر شیرین برای شما تکمیل می‌کنند)
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی والدی باشد که آن‌ها را در طول سفر همراهی نمی‌کند.

خرید بلیط هواپیما و تور تفلیس

چه مدت می تواند یک توریست در کانادا بماند؟

بیشتر بازدیدکنندگان مجاز به اقامت شش ماهه از روزی هستند که وارد کانادا می شوند. اگر افسر اجازه اقامت کمتر از شش ماه را بدهد، آنها در گذرنامه شما تاریخی را که باید کانادا را ترک کنید را ثبت می کنند. اگر می خواهید بیشتر از اقامت مجاز خود بمانید، باید حداقل 30 روز قبل از پایان مجاز اقامت خود، درخواست تمدید کنید.

 

ویزای کاری کانادا

مراحل اخذ ویزای کاری کانادا

شرایط متفاوتی هنگام درخواست ویزای کار نیاز دارید، شما باید کارهای خاصی را رعایت کنید؛ تا بتوانید مراحل اخذ ویزای کانادا را دریافت کنید. ویزای کاری کانادا، با هدف نیروی ماهر، خود اشتغالی و شروع کسب و کار صادر می‌شود. اما صرف نظر از اینکه شما از کجا درخواست می کنید یا برای کدام نوع مجوز کار درخواست می کنید، باید موارد زیرا را انجام دهید:

 • به افسر ثابت کنید که با پایان یافتن اجازه کار خود کانادا را ترک خواهید کرد.
 • نشان دهید که پول کافی برای مراقبت از خود و اعضای خانواده خود در طول اقامت در کانادا و بازگشت به خانه دارید.
 • از قانون اطاعت کنید و سابقه فعالیت مجرمانه ندارید (ممکن است از شما گواهی عدم سوء پیشینه بخواهند.)
 • خطری برای امنیت کانادا ندارید.
 • در صورت نیاز از سلامت کافی برخوردار باشید و معاینه پزشکی داشته باشید.
 • اسناد دیگری را که از شما درخواست می کنند برای اثبات ورود به کشور به افسر ارائه بدهید.
 • ارائه مدرک زبان با توجه با ایالات انتخابی(باید برای کار در ایالت‌های انگلیسی زبان، مدارک زبان آیلتس ۷ به بالا و برای کار در ایالت‌های فرانسوی زبان، مدارک B2 و یا بالاتر را به افسر ویزا ارائه کنید.)

پاسپورت ایرانی در کدام کشورها اعتبار دارد؟

ویزای تحصیلی کانادا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اگر شما هم به دنبال تحصیل در کانادا هستید باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. این ویزا به طور خاص برای دانشجویانی مانند شما که آماده شروع تحصیل در خارج از کشور در کانادا هستند، ساخته شده است. برای کسب اطلاعات در مورد اینکه آیا تحصیل در خارج از کشور در کانادا برای شما مناسب است، بهتر است اطلاعات دقیقی در مورد روند دریافت مجوز تحصیل داشته باشید.

 

برای گرفتن ویزا چقدر زمان لازم است؟

حتما وقت اضافی را برای درخواست ویزا اختصاص دهید، بلافاصله پس از پذیرش و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود، می توانید از قبل درخواست مجوز تحصیل در کانادا را شروع کنید. شما باید حداقل 4-6 ماه قبل از شروع برنامه تحصیلات دانشگاهی خود اقدام کنید. پس از اقدام، می توانید انتظار داشته باشید که حدود 42 روز منتظر تصمیم کانادا برای دادن مجوز تحصیلی به شما باشید.

 

مراحل اصلی انجام ویزای دانشجویی کانادا

آنچه دانشجویان ایرانی برای گرفتن ویزای دانشجویی که به آنها امکان تحصیل در کانادا را می دهد باید انجام دهند در زیر آورده شده است:

می توانید بصورت آنلاین یا کاغذی برای مراحل اخذ ویزای کانادا اقدام کنید. در ایران مراکز درخواست ویزا وجود ندارد، بنابراین برای گرفتن بیومتریک باید به خارج از کشور سفر کنید و در صورت درخواست کاغذی مدارک خود را ارائه دهید. مقامات کانادایی توصیه می کنند برای ویزا تحصیلی در ترکیه اقدام کنید. بسته به شرایط شما، پس از تجزیه و تحلیل درخواست شما، ممکن است برای مصاحبه ویزا فراخوانده شوید.

دانشجویان ایرانی ممکن است در طی مراحل درخواست ویزا مجبور به ارائه بیومتریک باشند. اساسا بیومتریک شما شناسایی اضافی (به عنوان مثال اثر انگشت و تصاویر) است که کشورها برای اهداف امنیتی از آن استفاده می کنند. در طی مراحل درخواست باید در مصاحبه ویزا شرکت کنید.

اجازه تحصیل از کانادا تا مدت دوره 3 ماه معتبر است. برای اینکه بتوانید در کل دوره تحصیل خود بمانید، ممکن است لازم باشد هر ساله ویزا خود را تمدید کنید. اگر می خواهید بعد از اتمام مدرک خود در کانادا بمانید، باید از طریق دفتر مهاجرت برای ویزای متفاوت یا تمدید ویزا اقدام کنید.

متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا باید برنامه تحصیلی خود را در کشور کانادا به افسر ویزای این کشور ارائه دهند. در این برنامه تحصیلی، باید رشته تحصیلی مورد نظر، دانشگاه انتخابی، محل اقامت و همچنین اهداف پس از تحصیل نیز برای افسر ویزای تحصیلی کانادا مشخص شود.

اگر دانشجو هستید اما قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، باید از دانشگاهی که در حال حاضر در آن مشغول به تحصیل هستید یک گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمرات تان را مرجع صدور آن باید مهر کند، با ترجمه رسمی زبان انگلیسی به وزارت کانادا ارائه دهید.

فستیوال و جشنواره های اسپانیا در یک تور ارزان

اقدامات لازم برای مراحل اخذ ویزای کانادا

اقدامات لازم برای مراحل اخذ ویزای کانادا

 • ارسال مدارک مورد نیاز با توجه به نوع ویزا به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا
 • پرداخت هزینه های موجود برای گرفتن ویزا
 • برای انگشت نگاری و عکس برداری ویزای کانادا، سفر به یکی از کشورهای همسایه
 • پیکاپ پاسپورت به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزای کانادا (در صورت ویزا شدن)

 

 

مقالات مرتبط

مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی
اصطلاحات نوشته شده بر روی بلیط هواپیما اصطلاحات نوشته شده بر روی بلیط هواپیما
با پاسپورت ایران به کدام کشورها بدون ویزا می توان سفر کرد؟ با پاسپورت ایران به کدام کشورها بدون ویزا می توان سفر کرد؟
چک لیست وسایل مورد نیاز در سفر خارجی چک لیست وسایل مورد نیاز در سفر خارجی
به مسکو سفر کنیم یا سنت پترزبورگ؟ به مسکو سفر کنیم یا سنت پترزبورگ؟
به بالی سفر کنیم یا مالدیو؟ به بالی سفر کنیم یا مالدیو؟
انواع بلیط هواپیما انواع بلیط هواپیما
نکته های امنیتی در سفر به استانبول نکته های امنیتی در سفر به استانبول

1 دیدگاه برای ”صفر تا صد مراحل اخذ ویزای کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348