بلیط هواپیما چارتر چیست

بلیط چارتر چیست؟

بلیط هواپیما چارتر، پرواز چارتری یکی از اصطلاحاتی بوده که مسافر به هنگام خرید بلیط هواپیما از آژانس قصرشیرین با آن مواجه می شود. بلیط چارتری توسط برخی از شرکت ها و دفاتر خدمات مسافرتی برای مسافر عرضه می شود. روند کار به این صورت است که دفاتر خدمات گردشگری در طول سال و برای یک مدت معین، تمام و یا بخشی از صندلی های مسیرهای هواپیمایی را از شرکت ها اجاره می کنند و به هنگام نیاز مسافر آن را می فروشند.

مزایای بلیط چارتر

 

همانند بلیط سیستمی که دارای مزایای زیادی برای مسافر و شرکت خدماتی می باشد، بلیط چارتری نیز از مزایای مخصوص به خود برخوردار است. یکی از بارزترین ویژگی و امتیازات بلیط چارتری در متغیر بودن نرخ بلیت می باشد. شما می توانید با اندکی صبر و حوصله بهترین گزینه مناسب را برای پرواز لحظه آخری پیدا کنید. در بخشی از فصل که تعداد سفر ها کم بوده و فروش زیادی وجود ندارد، بلیط چارتری می تواند گزینه مناسبی باشد.

 

ویژگی های بلیط چارتر

یکی از ویژگی های بلیت چارتر که بیشتر به نفع مسافر می باشد تا آژانس هواپیمایی، متغیر بودن قیمت بلیط چارتر می باشد. همیشه پیدا کردن ارزان ترین بلیت هواپیما، قطار و یا اتوبوس کار آسانی نیست. اگر زیاد اهل سفر کردن هستید و بیشتر کارهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهید می توانید پس از مدتی به راحتی ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما چارتر را پیدا کنید. یکی دیگر از ویژگی های بلیط چارتر شامل زمان سفر می باشد. به طور معمول بهترین زمان برای خرید بلیت چارتر در ماه هایی می باشد که مسافرت بسیار کم می باشد. برای نمونه در ماههای اسفند که بیشتر افراد به فکر خانه تکانی و برنامه ریزی برای تعطیلات نوروز هستند، شما می توانید از فرصت استفاده کنید و بلیط چارتری تور کیش یا بلیط چارتری تور مشهد را به راحتی رزرو یا خریداری نمایید.

 

آیا بلیط چارتر همواره قیمت پایین تری دارد؟

در جواب این سوال که آیا بلیط چارتر همواره قیمت پایین تری دارد؟ باید گفت خیر. در نظر داشته باشید که بلیت چارتر لزوما به معنای ارزان ترین بلیط هواپیما نمی باشد. برای اینکه شما بتوانید ارزان ترین بلیط چارتر را پیدا کنید لازم است نحوه صحیح خرید آنلاین بلیط را از وب سایت قصرشیرین به صورت حرفه ای بلد باشید و هم اینکه زمان صحیح خرید را بدانید. اما در مجموع باید گفت که در نهایت بلیط ارزان چارتر صرفا به نفع مسافر می باشد. دلیل این امر را می توان در متغیر بودن قیمت بلیط چارتر دانست. همانگونه که می دانید نوسان بودن شرایط بلیط چارتر باعث می شود که ارزان ترین بلیت تحت شرایط خاص توسط مسافر یا گردشگر خریداری یا رزرو شود.  

 

دلیل پایین بودن قیمت بلیط چارتر

در ابتدا بایستی گفت بلیت چارتر را می توان یک معامله برد – برد برای مسافر و آژانس هواپیمایی در نظر گرفت. شاید علت پایین بودن قیمت بلیط چارتر را در زمان سفر بیشتر مشاهده کرد. در بازه از ماهها که تعداد مسافرت ها و خرید بلیط به کمترین حد خود می رسد آژانس های مسافرتی اقدام به فروش بلیط هواپیما چارتر می نمایند. در این ایام هم مسافر با کمترین قیمت بلیط خود را تهیه کرده است و هم شرکت های مسافربری بدون مسافر پرواز خود را انجام نمی دهند.  

 

چه زمانی بلیط چارتر بخریم

زمان مناسب برای خرید بلیط چارتر در مواقعی می باشد که قیمت بلیط سیستمی با بلیط چارتر تفاوت زیادی داشته باشد. این زمان در مواقعی پیش خواهد آمد که درخواست برای پرواز به کمترین حد خود برسد و  مسافرت چندانی انجام نشود. می توان کمترین تعداد پروازها را در اسفند ماه و یا ماه رمضان به طور قابل وفور مشاهده نمود.  در این بازه های زمانی شما می توانید با کمترین جستجو و تنها با چند کلیک بلیط چارتر را خریداری نمایید.

 

بار مجاز برای بلیط چارتر با بلیط سیستمی تفاوت دارد؟

اگر قصد سفر دارید و همزمان دارای بار زیادی هستید بهتر است برخی نکات را مدنظر قرار دهید. بار مجاز برای بلیط چارتر یا سیستمی بسته به ایرلاین متفاوت می باشد. از سوی دیگر در پروازهای خارجی با پروازهای داخلی نیز شما می توانید تفاوت بار مجاز در بلیط چارتر با بلیط سیستمی را به خوبی مشاهده کنید. در پروازهای داخلی تفاوت چندانی بین بلیط چارتر با بلیط سیستمی وجود ندارد مگر در ایرلاین مورد نظری که شما بلیط را خریداری نموده اید. اما در اکثر مواقع در پروازهای خارجی بلیط چارتر دارای وزن کمتری در بار مجاز نسبت به بلیط سیستمی دارد.

 

بلیط چارتر را چگونه کنسل کنیم

قبل از اینکه اقدام به کنسل کردن بلیط چارتر نمایید بهتر است که با آژانس هواپیمایی قصرشیرین تماس بگیرید تا همکاران مجرب و کارکشته به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند. فراموش نکنید که به هنگام تماس گرفتن حتما کد خرید خود را به همراه داشته باشید که درصد کنسلی شما بسته به شرایط پرواز و ایرلاین مورد نظر به شما اعلام گردد. پس از اینکه با قصرشیرین تماس گرفتید می توانید به پنل خود مراجعه نمایید و از قسمت داشبور اقدام به کنسل نمودن بلیط چارتر خود نمایید. در صورتی که قبلا اقدام به کنسل کردن بلیط چارتر نکرده اید بهتر است راهنمای استرداد بلیط هواپیما را مشاهده نمایید.  

 

پرفروش ترین بلیط های چارتر داخلی کدامند؟

با شنیدن نام پرواز و هواپیما ترس و دلهره پرواز بعضی از افراد را خواهد گرفت. اما زمانی که اطمینان خاطر از امنیت، راحتی و آسایش به هنگام پرواز باشد این استرس کمتر خواهد شد. حال تصور کنید در این میان بلیط هواپیما چارتر نیز در میان باشد دیگر بدون معطلی اقدام به خرید بلیط هواپیما خواهید کرد. بیشترین مخاطب درخصوص بلیط چارتر شامل تور کیش، تور مشهد، تور شیراز و تور اصفهان می باشد. پروازهایی که به سمت این شهرها انجام می شود همیشه بیشترین مسافر و بیشترین گردشگر را به خود دیده است.

 

چه ارتباطی میان بلیط لحظه آخری و بلیط چارتر وجود دارد؟

بلیط لحظه آخری به نوعی همان بلیط چارتر می باشد که به هنگام نزدیک شدن به زمان و یا روز پرواز، شرایط پرواز، قیمت پایین تر و دیگر موارد قابل خرید می باشد. در نظر داشته باشید که بلیط لحظه آخری قابل پیش بینی نیست و شما نمی توانید اطمینان صد در صد داشته باشید که حتما بلیط لحظه آخری به مسیری که انتخاب کرده اید تعلق می گیرد. اما بلیط های چارتر قبلا توسط شرکت های مسافربری خریداری شده و با قیمت پایین تر به مسافران عرضه می گردد.

 

استرداد بلیط چارتر

شاید مزایای بی شمار بلیت چارتر سبب شود که مسافر بدون توجه به برخی موارد مانند استرداد بلیط چارتری اقدام به خرید آن نماید. اما در نظر داشته باشید که استرداد بلیط چارتری چندان هم آسان نمی باشد. برای خرید بلیط آنلاین چارتر بایستی دقت زیادی داشت زیرا در صورت منصرف شدن از پرواز مجبور به پرداخت هزینه زیادی می شوید. استرداد و تغییر تاریخ پرواز در پرواز چارتر مشمول جریمه لغو زیادی می باشد.

فراموش نکنید که احتمال اینکه آژانس هواپیمایی تمام پول بلیط هواپیما به هنگام کنسلی بلیت برای خود نگه دارد. زمانی شرکت هواپیمایی مسئولیت مشکلات را به عهده خواهد گرفت که پرواز کنسل شده باشد و یا بار مسافر گم شده باشد.

 

پرواز چارتر

در صورتی که یک شرکت هواپیمایی تمام صندلی ها و یا بخشی از صندلی ها را در مسیرهای پرتردد مانن تهران – مشهد اجاره کند، گفته می شود که پرواز چارتری صورت گرفته است. با این کار صندلی ها توسط آژانس هواپیمایی خریداری می شود و چنانچه صندلی ها فروخته نشود، بلیط لحظه آخر چارتری را قیمت ارزان به فروش می رسانند.

مقالات مرتبط

مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی
اصطلاحات نوشته شده بر روی بلیط هواپیما اصطلاحات نوشته شده بر روی بلیط هواپیما
با پاسپورت ایران به کدام کشورها بدون ویزا می توان سفر کرد؟ با پاسپورت ایران به کدام کشورها بدون ویزا می توان سفر کرد؟
چک لیست وسایل مورد نیاز در سفر خارجی چک لیست وسایل مورد نیاز در سفر خارجی
به مسکو سفر کنیم یا سنت پترزبورگ؟ به مسکو سفر کنیم یا سنت پترزبورگ؟
به بالی سفر کنیم یا مالدیو؟ به بالی سفر کنیم یا مالدیو؟
انواع بلیط هواپیما انواع بلیط هواپیما
نکته های امنیتی در سفر به استانبول نکته های امنیتی در سفر به استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348