باید و نبایدهای بار مجاز در پروازهای خارجی

بار مجاز در پروازهای خارجی

باید و نبایدهای بار مجاز در پروازهای خارجی را بدانید

بار مجاز در پرواز و سوالات مکرر مسافران در این خصوص!

شوق خرید بلیط هواپیما ارزان و سفر ذهن را چنان درگیر خود می کند که به هنگام بستن چمدان از باید و نبایدهای بار مجاز در پروازهای خارجی غافل می شوید. حال این سوال پیش می آید که میزان بار مجاز پرواز خارجی چقدر است؟ بدون شک داشتن اضافه بار برای مسافر هزینه مازادی را دربرخواهد داشت که شاید شیرینی سفر را برایش تلخ کند. برای پیشگیری از این اتفاقات بهتر است قوانین بار مجاز پروازهای خارجی را بدانید.

Baggage weight یکی دیگر از اصطلاحات مهم پروازی می باشد که در بلیط هواپیما به چشم می خورد. در برابر این عبارت یک رقم به همراه کیلوگرم نوشته شده است که بار مجاز به هنگام پرواز را مشخص می کند. در صورتی که این نوشته را پیدا نکردید حتما با پرسنل مجرب آژانس قصرشیرین با شماره 02183348 تماس بگیرید.

چنانچه تجربه سفر زیادی داشته باشید می دانید که برخی از شرکت های هواپیمایی هزینه بار را از مسافر نمی گیرند. در این حالت برای شما هزینه بار از بلیط اصلی سفر جداگانه محاسبه می شود. در نظر داشته باشید که این نوع بلیط ها ارزان تر از دیگر بلیت هواپیما می باشد و مناسب برای سفرهای کوله گردی است.

باید و نبایدهای بار مجاز در پروازهای خارجی

بار مجاز پروازهای خارجی چقدر است؟

در سفرهای خارجی با هواپیما میزان بار مجازی که یک مسافر می تواند به همراه خود داشته باشد حدود 30 کیلوگرم می باشد. البته در برخی از پروازها این مقدار می تواند به 40 کیلوگرم نیز برسد. نکته ای که در این میان وجود دارد این است که 40 کیلوگرم وزن برای کل چمدان های مسافر می باشد. یعنی در صورتی که یک مسافر دارای سه چمدان می باشد وزن خالص این 3 چمدان با هم حدود 40 کیلوگرم بایستی باشد.

اما اکثر شرکت های هواپیمایی مانند پرواز ایران ایر، هواپیمایی امارات، هواپیمایی قطر، هواپیمایی اتحاد، هواپیمایی ترکیش، هواپیمایی عمان، هواپیمایی ماهان و .. در بلیط پروازهای خارجی خود (پرواز سیستمی یا پرواز چارتری) وزن مجاز را در حدود 30 کیلوگرم اعلام کرده اند.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب در:

مقالات مرتبط

ارزان ترین مراکز خرید استانبول ارزان ترین مراکز خرید استانبول
خرید لوازم خانگی از ترکیه خرید لوازم خانگی از ترکیه
نکته های امنیتی در سفر به استانبول نکته های امنیتی در سفر به استانبول
سفر به سرزمین ایرانی تاجیکستان! سفر به سرزمین ایرانی تاجیکستان!
واچر هتل چیست و کاربرد آن چیست؟ واچر هتل چیست و کاربرد آن چیست؟
بهترین ایرلاین های ایران کدام است؟ بهترین ایرلاین های ایران کدام است؟
خرید بلیط هواپیما خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما لحظه آخری بلیط هواپیما لحظه آخری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *