باید و نبایدهای بار مجاز در پروازهای خارجی

بار مجاز در پروازهای خارجی

باید و نبایدهای بار مجاز در پروازهای خارجی را بدانید

بار مجاز در پرواز و سوالات مکرر مسافران در این خصوص!

شوق خرید بلیط هواپیما ارزان و سفر ذهن را چنان درگیر خود می کند که به هنگام بستن چمدان از باید و نبایدهای بار مجاز در پروازهای خارجی غافل می شوید. حال این سوال پیش می آید که میزان بار مجاز پرواز خارجی چقدر است؟ بدون شک داشتن اضافه بار برای مسافر هزینه مازادی را دربرخواهد داشت که شاید شیرینی سفر را برایش تلخ کند. برای پیشگیری از این اتفاقات بهتر است قوانین بار مجاز پروازهای خارجی را بدانید.

Baggage weight یکی دیگر از اصطلاحات مهم پروازی می باشد که در بلیط هواپیما به چشم می خورد. در برابر این عبارت یک رقم به همراه کیلوگرم نوشته شده است که بار مجاز به هنگام پرواز را مشخص می کند. در صورتی که این نوشته را پیدا نکردید حتما با پرسنل مجرب آژانس قصرشیرین با شماره 02183348 تماس بگیرید.

مهماندار هواپیما را بشناسیم

چنانچه تجربه سفر زیادی داشته باشید می دانید که برخی از شرکت های هواپیمایی هزینه بار را از مسافر نمی گیرند. در این حالت برای شما هزینه بار از بلیط اصلی سفر جداگانه محاسبه می شود. در نظر داشته باشید که این نوع بلیط ها ارزان تر از دیگر بلیت هواپیما می باشد و مناسب برای سفرهای کوله گردی است.

باید و نبایدهای بار مجاز در پروازهای خارجی

بار مجاز پروازهای خارجی چقدر است؟

در سفرهای خارجی با هواپیما میزان بار مجازی که یک مسافر می تواند به همراه خود داشته باشد حدود 30 کیلوگرم می باشد. البته در برخی از پروازها این مقدار می تواند به 40 کیلوگرم نیز برسد. نکته ای که در این میان وجود دارد این است که 40 کیلوگرم وزن برای کل چمدان های مسافر می باشد. یعنی در صورتی که یک مسافر دارای سه چمدان می باشد وزن خالص این 3 چمدان با هم حدود 40 کیلوگرم بایستی باشد.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما

اما اکثر شرکت های هواپیمایی مانند پرواز ایران ایر، هواپیمایی امارات، هواپیمایی قطر، هواپیمایی اتحاد، هواپیمایی ترکیش، هواپیمایی عمان، هواپیمایی ماهان و .. در بلیط پروازهای خارجی خود (پرواز سیستمی یا پرواز چارتری) وزن مجاز را در حدود 30 کیلوگرم اعلام کرده اند.

باید و نبایدهای بار مجاز در پروازهای خارجی

مقالات مرتبط

سفر با ماشین شخصی به ترکیه سفر با ماشین شخصی به ترکیه
بهترین مراکز خرید دبی بهترین مراکز خرید دبی
پرواز مستقیم آلمان به ایران پرواز مستقیم آلمان به ایران
با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید
پرواز مستقیم تهران به آلمان پرواز مستقیم تهران به آلمان
چگونه برای یک سفر خوب آماده شویم؟ چگونه برای یک سفر خوب آماده شویم؟
انواع کلاس های پروازی؛ از اکونومی تا بیزینس انواع کلاس های پروازی؛ از اکونومی تا بیزینس
آشنایی با بهترین ایرلاین های دنیا آشنایی با بهترین ایرلاین های دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *