تایلند

قاره: آسیا
پایتخت: بانکوک
زبان رسمی: تایلندی
جمعیت: ۷۰۰۰۰۰۰۰ نفر
واحد پول: بات
ولتاژ: ۲۲۰ ولت

اطلاعات

دین رسمی: بودایی
مساحت: ۵۱۵ کیلومتر مربع

شهرهای مهم

شرح

مشخصات جامع

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌ جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. زبان تایلندی یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های شرق آسیاست و بیشتر مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملا برای کسانی که به این کشور سفر می‌کنند، غیر قابل فهم است با اینکه زبان انگلیسی در مدارس کشور آموزش داده می‌شود، اما میزان تسلط به آن میان مردم این کشور چندان زیاد نیست. با این وجود در بیشتر هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های این کشور، انگلیسی و برخی از زبان‌های اروپایی استفاده می‌شود و اسامی خیابان‌ها نیز به هر دو زبان انگلیسی و تایلندی هستند. برای سفر به این مقصد گردشگری فوق العاده می توانید تور تایلند را دریافت کنید. البته برای سفر به تایلند به یک ویزای تایلند نیز نیاز خواهید داشت که می توانید با ارائه مدارک به آژانس هواپیمایی قصر شیرین کارهای اداری دریافت آن را انجام دهید.

خوب است بدانید واژه «تای» در زبان رسمی این کشور علاوه بر نام قوم تای، که اکثریت مردم کشور را تشکیل می‌دهند، به معنی «لبخند» است. به همین علت بومیان تایلندی لبخند زدن را بخشی از سنت خود می دانند. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌ است.

شرایط جوی

آب و هوای تایلند در ۴ فصل پاییز و زمستان، بهار و تابستان با چیزی که در ذهن شماست متفاوت است.  تابستان های این کشور همراه با بارش های سنگین و رطوبت است. به همین علت در این فصل گردشگران کمتری به تایلند می روند. در بهار آب و هوای گرم و مرطوبی بر تایلند حاکم است که موجب باران های متعدد نیز می شود.

در پاییز و زمستان این کشور شرایط جوی مناسبی دارد و برای گردشگری بسیار مناسب است. تابش آفتاب کلافه کننده نیست و رطوبت موجود در هوا موهایتان را فر نمی کند. 

جاذبه های توریستی

این کشور زیبایی بی حد و مرزی دارد. به عبارتی با معرفی جاذبه های گردشگری آن نمی توان حق مطلب را ادا کرد. اما به هر ترتیب بهتر است راجع به دیدنی های این کشور اطلاعات مختصری داشته باشید.

  • جزایر سیمیلان در ۸۰ کیلومتری شامل غرب پوکت
  • آبشار اروان در ۴۰ کیلومتری شمال غرب شهر کانچانابوری
  • پارک ملی خائو یای در پارک ملی بزرگ تایلند
  • آبشار تی لر سو در رودخانه مائه کلونگ در تالک

و سایر موارد دیگر مانند خیابان واکینگ استریت، جزیره مرجانی پای، آکواریوم و دنیای زیر آب، کوه بودا، باغ وحش ببرها، باغ استوایی، موزه ریپلی، مینی سیام که می توانید با مراجعه به بخش تصاویر آن ها مشاهده و در لیست بازدید خود قرار دهید.

شرح

برای مشاهده اطلاعات ویزا به صفحه ویزای تایلند مراجعه کنید