دندانپزشکی زیبایی در ایران

دندانپزشکی زیبایی در ایران

دندانپزشکی زیبایی به مجموعه روش های زیباسازی و بهبود وضعیت ظاهر دندان و لثه گفته می شود. امروزه در دنیای مدرن و پیشرفته کنونی، زیبایی ظاهری از اهمیت ویژه ای برای همه اقشار جامعه، مردان و زنان در گروه های سنی مختلف، برخوردار است. دندانپزشکی زیبایی نیز از جمله امور رایج و مورد توجه در عصر حاضر است. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و دندانپزشکی، راهکارهای بسیاری برای برخورداری از دندانهای زیبا و چهره‌ای جذاب تر قابل انجام می باشد. با توجه به پیشرفت های کشور ایران در علم پزشکی و مهارت پزشکان ایرانی و همچنین به دلیل پایین تر بودن هزینه های درمان در ایران و به سبب وجود بازار رقابتی، بیماران متقاضی از سراسر دنیا به راحتی می توانند با دریافت ویزای درمانی ایران از آژانس هواپیمایی قصر شیرین، جهت انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی و درمانی در ایران اقدام نمایند.

 

خدمات دندانپزشکی زیبایی

علم دندانپزشکی، شاخه ای از علم پزشکی می باشد که به مطالعه و پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری های حفره دهان و بیماری های مربوط به لثه، دندان و دهان می پردازد  بسیاری از خدمات بین دندانپزشکی درمانی و دندانپزشکی زیبایی مشترک می باشند.

از جمله روش هایی که توسط دندانپزشکان برای بهینه سازی و زیبایی دندان ها انجام می شود می توان موارد زیر را نام برد:

 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان
 • بلیچینگ دندان
 • ارتودنسی
 • جرم گیری دندان
 • ایمپلنت
 • میناکاری دندان
 • ماسک دندان
 • لاک سفید کننده
 • پل دندان یا بریج
 • روکش دندان
 • درمان ریشه و عصب کشی
 • درمان و بهداشت لثه

لمینت دندان

لمینت دندان از در شاخه دندانپزشکی زیبایی است که بسیار پرطرفدار شده است. و در همه کشورها رواج پیدا کرده  است. لمینت پوششی پوسته مانند شیشه ای و ظریف و با استحکام بالاست، که سطح روی دندان را می‌پوشاند. لمینت یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش ها برای بهبود طرح لبخند است. از مزایای لمینت می توان موارد زیر را بیان کرد :

 • لمینت باعث سفیدی و بهبود رنگ دندان ها می شود.
 • سبب بر طرف شدن اشکالات ظاهری دندان مانند شکستگی و یا ترک خوردگی می شود.
 • برطرف کردن فاصله و بستن فضای بین دندان ها
 • بد فرم بودن دندان ها را برطرف می نماید.

انواع لمینت

انواع لمینت از نظر نوع ساختار دو دسته هستند: 1-کامپوزیتی  2- سرامیکی

مزایای لمینت

از مزایای لمینت ها، امکان جرم‌گیری لمینت است. پس از گذشت چند هفته از انجام لمینت، برای بررسی وضعیت لثه ها لازم است مجدد به پزشک مراجعه نمایید. در دندانپزشکی زیبایی ایران ، هزینه لمینت سرامیکی، بسیار مقرون به صرفه است. 

 درمان تومور مغزی با روش شوک الکتریکی در ایران

بلیچینگ

بلیچینگ عمل برطرف کردن زردی و کدری رنگ دندان است. و در واقع همان سفید کردن دندان‌ها است. البته با استفاده از مواد شیمیایی مانند پروکسید، کاربامید یا پروکسید هیدروژن که خاصیت سفید کنندگی آن ها در دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. برای انجام بلیچینگ مواد را روی دندان ها گذاشته و با کمک لیزر و انرژی حرارتی ماده فعال شده و لکه ها از بین می رود و دندانها لکه گیری و زردی آنها برطرف می‌شود. بلیچینگ را در منزل و مطب انجام می دهند. در مطب با استفاده از ژل های مخصوص در زمانی حدود 60 تا ۹۰ دقیقه بلیچینگ انجام می‌شود. اما برای بلیچینگ در منزل ژل های مخصوص با غلظت‌های متناسب استفاده می شود. غلظت ژل های بلیچینگ در منزل از مواد بلیچینگ در مطب کمتر است. برای بلیچینگ در منزل باید بر روی تمی که توسط پزشک قالب‌گیری شده است  ژل ریخته شده و بین ۵ تا ۲۰ دقیقه روی دندان گذاشته شود. این کار باید به صورت یک شب درمیان و در فاصله زمانی ۲۱ روز تا یک ماه انجام شود. بلیچینگ از جمله روش های زیبایی بی خطر و کم هزینه می باشد.

 

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان در دندانپزشکی زیبایی، یکی از روش های جایگزین برای پرکردن دندان هایی است که در اثر خرد شدن آسیب دیده اند. کامپوزیت ها جایگزین مواد آمالگام نقره ای هستند. کامپوزیت دو برتری و مزیت به آمالگام نقره ای دارد:  1-آمالگام نقره ای به دلیل داشتن جیوه برای سلامتی  ضرر دارد.  2- کامپوزیت همرنگ دندان است. اما کامپوزیت ها متاسفانه زود فرسوده می‌شوند و در پرکردگی های کوچک کاربردشان بهتر است. جهت ترمیم و در پرکردگی های وسیع آمالگام نقره ای گزینه بهتری می باشد.

 

ارتودنسی

 ارتودنسی معروف ترین راه و یکی از پر استفاده ترین خدمات دندانپزشکی زیبایی در ایران است. ارتودنسی اولین گزینه جهت حل مشکل نامرتب بودن و برای صاف شدن دندان ها است. همچنین ارتودنسی برای برطرف کردن فاصله میان دندانی و روی هم قرار گرفتن دندانها و اصلاح موقعیت فک و اختلالات مفصل فک و جفت شدن دندان ها به کار می رود. برای انجام ارتودنسی روش های مختلفی مورد استفاده می باشد.

از مزایا و کاربردهای ارتودنسی موارد زیر را می توان نام برد:

 •  کم کردن فاصله بین دندان ها
 •  هم تراز کردن سطح دندان ها
 • بهبود صحبت کردن
 •  بهبود سلامت لثه ها و دندان ها
 •  صاف کردن دندان های کج
 •  تصحیح جویدن.
 • پیشگیری از آسیب های دندانی

ایمپلنت یا کاشت دندان

ایمپلنت یا کاشت دندان، روشی به نسبت جدید و البته پر هزینه در درمان های دندانپزشکی زیبایی است. این روش، درمانی جایگزین برای دندان از دست رفته می باشد. در ایمپلنت ساختار دندانهای دیگر تغییری ندارد و فقط دندانی جایگزین دندان از دست رفته می گردد. ایمپلنت در واقع یک جراحی است. در ابتدا یک ایمپلنت (پایه) از جنس تیتانیوم در فک قرار داده می شود. پس از بهبودی استخوان و لثه در محل اتصال، اتصال دهنده و تاج دندان نصب می شود. با این روش دندانی با ظاهری طبیعی و زیبا، کاملا شبیه به دندان اصلی ایجاد می‌شود. روش ایمپلنت معمولاً دوره ترمیم در محل اتصال و زمان بهبودی در افراد مختلف، تفاوت دارد.

در روش ایمپلنت برای ثابت نگه داشتن ایمپلنت ها در این جراحی زیبایی از پیچ داخلی به نام اباتمنت استفاده می‌شود.

یکی از موارد مهم پیش از عمل کاشت دندان، اطمینان از سلامت استخوان فک و سلامت و بررسی وضعیت لثه ها و میزان استحکام فک و لثه می باشد. پس از انجام ایمپلنت بهداشت و تمیز نگه داشتن آن ها از ضرورت ها می باشد. برای حفظ ایمپلنت ها به مدت طولانی باید بهداشت را بسیار دقیق رعایت کرد و برای ویزیت در زمان‌های مشخص به دندانپزشک مراجعه نمود. ایمپلنت ها روشی بسیار رایج و پرطرفدار برای جبران از دست رفتن دندان ها می باشند. خدمات با کیفیت بالای دندانپزشکی در ایران و انجام جراحی توسط پزشکان ماهر و وجود قیمتهای مناسب و بازار رقابتی انجام جراحی زیبایی در ایران، از مواردی است که سبب علاقمندی متقاضیان این جراحی به انجام این درمان در کشور ایران می شود.

 

جرم گیری دندان

 جرم گیری دندان روشی مناسب برای افرادی است که جرم دندانی آنها کم است و پزشک بتواند با استفاده از جرمگیر پلاکت ها را از روی دندان بتراشد. در روش جرم‌گیری معمولاً از دستگاه هایی با سر فلزی که اسپری آب به همراه آن است، استفاده می‌شود. این ابزارها برای جرم گیری بدون درد وسیله‌ای بسیار مناسب هستند. پس از این روش و انجام آن، اگر بهداشت دهان و دندان رعایت شود تا مدت‌ها فرد به جرم‌گیری نیاز نخواهد داشت. معمولاً هر ۶ ماه یکبار می توان برای جرم گیری دندان ها اقدام کرد. اما نهایتاً همه افراد می بایست حداقل یک بار در سال، نسبت به جرم گیری دندان ها اقدام نمایند.

 

میناکاری دندان

میناکاری روش سریع و بدون درد برای از بین بردن اشکالات روی دندان های جلویی مانند دندان‌های نامسطح است. این روش، روشی سریع برای حصول نتیجه است. در اکثر موارد همزمان میناکاری دندان، سفید کردن و روکش کردن و باندینگ دندان به صورت مجموعه‌ای از خدمات انجام می‌شود.

 

لاک سفید کننده

استفاده از مواد سفید کننده ای مانند زایلیتول، فلوراید و پروکساید به عنوان لاک سفید کننده روشی است که سبب از بین رفتن لکه های زرد دندان میشود. جهت سهولت استفاده، این لاک ها به شکل قلم یا لاک عرضه می‌شوند. روش مصرف این لاک ها به این صورت می باشد که ابتدا دندان ها را مسواک زده و سپس لاک سفید کننده را روی دندان استفاده می کنند. پس از گذشت 15 دقیقه، دهان و دندان را شسته و مجدد مسواک زده می‌شود. از لاک های دندان می توان دو یا سه بار در روز استفاده کرد.

ماسک دندان

ماسک دندان در دندانپزشکی زیبایی، روشی برای از بین بردن جرمهای روی دندان است. در این روش طبق اعلام انجمن دندانپزشکی آمریکا خمیر دندان های سفید کننده، می‌توانند جرمهای روی دندان را از بین ببرند. این خمیردندان‌ها معمولاً حساسیت زا نیستند. البته افرادی که دندانهای حساسی دارند، ممکن است در آنها سبب بروز حساسیت شود. این افراد باید بلافاصله مصرف آن را متوقف نمایند.

پل دندان یا بریج

پل دندان یا بریج در دانپزشکی زیبایی در مواردی که دندانی بین دو دندان دیگر دچار افتادگی شده باشد و یا شکستگی های بزرگ داشته باشد استفاده می شود. در این روش دو دندان مجاور به عنوان پایه در نظر گرفته می شود و وسط آن را با روش بریج پر می کند. به این روش پل کردن دندان یا بریج کردن می گویند. دندان آماده شده که به وسیله پایه روی دو دندان مجاور قرار می گیرد، از جنس چینی، طلا، آلیاژ و یا ترکیبی از این گروه مواد می تواند باشد. بریج د ندان ،روشی برای درمان افتادگی و نبود تک دندان ها است.

 

روکش دندان

روکش دندان، روکشی همرنگ و نازک است که روی سطح جلویی دندان را می پوشاند. روکش ها غیرقابل برگشت بوده و نمی‌توان مجدد آنها را برداشت. روکش ها از جنس چینی و یا صمغ هستند. روکش های جنس چینی در برابر بلکه مقاوم تر می باشند و بازتاب نور در آنها شبیه به بازتاب دندانهای طبیعی است. روکش های صمغی نازکتر هستند و برای گذاشتن آنها باید قبل از قرار گرفتن روی دندان مقداری از دندان برداشته شود.

 

درمان ریشه و عصب کشی

درمان ریشه و عصب کشی از دیگر مواردی است که در خدمات دندانپزشکی در کشور ایران انجام می شود. در مواردی که فرد با عوارضی همچون دندان‌ درد به پزشک مراجعه می‌کند. یکی از درمان های بسیار رایج و لازم عصب کشی دندان ها می باشد. مهارت پزشک در انجام این کار بسیار مهم می باشد. بررسی وضعیت ریشه و انجام درمان های لازم در بسیاری از موارد قبل از انجام خدمات زیبایی لازم و ضروری است.

 

درمان لثه

یکی دیگر از موارد دندانپزشکی بهداشت و سلامت لثه ها می باشند. وضعیت ظاهری لثه ها از موارد تأثیر گذار در زیبایی لبخند می باشد. در  مواردی مانند لثه های متورم و قرمز یا مزه بد دهان یا بوی بد دهان و یا لق شدن دندان ها معمولاً نشانه های بیماری پیشرفته لثه می باشند. این بیماری ها نیز گاهی منجر به نیاز بیمار به درمان های ریشه و عصب کشی می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای درمانی ایران و خرید بلیط هواپیما سیستمی و بلیط هواپیما چارتر به آژانس هواپیمایی قصر شیرین مراجعه نمایید.

مقالات مرتبط

بیمارستان فارابی، اولین و بزرگترین مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی در ایران بیمارستان فارابی، اولین و بزرگترین مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی در ایران
درمان تومور مغزی با روش شوک الکتریکی در ایران درمان تومور مغزی با روش شوک الکتریکی در ایران
ویزای درمانی ایران، مقصد پرطرفدار گردشگری پزشکی در جهان ویزای درمانی ایران، مقصد پرطرفدار گردشگری پزشکی در جهان
بیمارستان جم، یکی از بزرگ ترین مراکز درمانی تهران بیمارستان جم، یکی از بزرگ ترین مراکز درمانی تهران
گردشگری پزشکی در ایران گردشگری پزشکی در ایران
آشنایی با گردشگری پزشکی یا مدیکال توریسم آشنایی با گردشگری پزشکی یا مدیکال توریسم
بیمارستان رجایی تهران، بهترین بیماستان قلب در خاورمیانه بیمارستان رجایی تهران، بهترین بیماستان قلب در خاورمیانه

2 دیدگاه برای ”دندانپزشکی زیبایی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348