چگونه برای یک سفر خوب آماده شویم؟

با این نکات برای سفر آماده شوید

سفر کردن هم یک سری سلسله آدابی دارد که با رعایت آن ها می‌توانید سفر لذت بخشی را تجربه کنید. اگر چگونه برای یک سفر خوب آماده شویم؟ سوال شما هم هست با ما در این مقاله همراه باشید. 

در ادامه این نوشتار می‌خوانیم:

با این نکات برای سفر آماده شوید

مهم ترین کاری باید پیش از سفر کردن انجام بدهید برنامه ریزی است. برنامه ریزی منفعت های بسیار زیادی برایتان به همراه خواهد داشت یکی از فواید آن این است که با ارائه کردن یک دید کلی از سفرتان به شما کمک می‌کند برای خود بودجه بندی کنید. همچنین در زمان خود صرفه جویی کرده و می‌توانید تا حدودی پیش بینی کنید چه اتفاقاتی برایتان رخ خواهد داد. در ادامه مواردی که باید پیش از سفر خود مورد توجه قرار دهید ذکر شده است. 

چگونه برای یک سفر خوب آماده شویم؟  

رزرو بلیط

اگر تور های مسافرتی از قبیل تور کیش، تور شیراز یا تور قشم تهیه نموده اید جای نگرانی از بابت تهیه‌ی بلیط نخواهید داشت زیرا مجریان تور این کار را برایتان انجام خواهند داد. اما اگر بدون تور سفر می‌کنید اولین و مهمترین کار که باید نسبت به انجامش اقدام کنید تهیه‌ بلیط است. باید به طور دقیق بدانید چه روز و چه ساعتی باید حرکت کنید و چه زمانی به مقصدتان خواهید رسید. 

آشنایی با بهترین ایرلاین های دنیا

مزایای سفر با تور‌های مسافرتی

معاینه فنی خودرو 

اگر با وسیله نقلی شخصی خودتان سفر می‌کنید حتما به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایید. با این کار از وقوع حوادث خطرناک پیشگیری خواهید کرد و امنیت خود و همراهانتان را تضمین می‌کنید. علاوه بر این ممکن است بیمه خودرویتان احتیاج به تمدید کردن داشته باشد و شما از این موضوع آگاهی نداشته باشید. 

بیمه مسافرتی

گاهی ممکن است کنترل اوضاع از دستتان در برود و در سفرتان خللی ایجاد کند. با این اقدام از لوازم شخصی خود در برابر مفقود شدن یا به سرقت رفتن پیشگیری کرده و همچنین می‌توانید در طول سفر خود از خدمات درمانی آن شهر یا کشور با صرف هزینه کمتر بهره مند شوید. بیمه مسافرتی برای اشخاصی که به تنهایی سفر می‌کنند ضرورتی دوچندان دارد. اگر با تور های مسافرتی سفر می‌کنید نیازی نیست خود را بیمه کنید زیرا یکی از خدماتی که برگزار کنندگان تور موظف هستند به شما ارائه کنن بیمه مسافرتی برای اخذ کنندگان تور می‌باشد. 

چگونه برای یک سفر سالم آماده شویم؟

از مدارکتان کپی تهیه کنید

از تک تک صفحات و مدارک احراز هویتتان از قبیل شناسنامه، کارت ملی، اسناد پزشکی، ویزا، بیمه نامه و پاسپورت خود کپی بگیرید و آن ها را نزد خودتا نگهدارید تا در صورت مفقودی اصل مدارک دچار دردسر و مشکل نشوید. 

بهترین هتل های فرانسه

جزیره کیش، مقصد چهارفصل گردشگری ایران

بانک تان را از سفر خود مطلع کنید

مطمئن شوید کارت اعتباری تان در مقصدی که به آن سفر می‌کنید قابل استفاده هست یا گزینه‌ی دیگری پیش رویتان قرار دارد. محض احتیاط به مقدار کافی و حتی بیشتر از حد نیازتان وجه نقد همراه خود داشته باشید تا در صورت عدم وجود دستگاه کارت خوان یا دستگاه عابر بانک دچار مشکل نشوید. البته مراقب سارقان و جیب‌برها باشید. 

لباس مناسب همراه داشته باشید

 طبیعتا باید با توجه به اقلیم منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنید لباس بپوشید. اما بهتر است از لباس های سبک با پارچه های نازک که فضای کمی از چمدانتان را اشغال می‌کنند همراه خود ببرید و در صورت سرد شدن هوا، هرکدام را به صورت چندلایه از روی یکدیگر بپوشید. با این کار هیچگاه توسط شرایط آب و هوایی غافلگیر نخواهید شد. همچنین بهتر است به آداب و رسوم مقصد سفرتان نیز توجه داشته باشیدتا با پوشش نا متعارف سبب رنجش اهالی آن منطقه نشوید. تجربه نشان داده است مهم نیست به کدام منطقه سفر می‌کنید، حتما یک دست لباس رسمی همراه خود داشته باشید. 

چند نکته مهم برای آن که لوازمتان جای کمتری در چمدانتان اشغال کند:

  • ابتدا لباس هایتان را رول کنید سپس به همان شکل درون چمدان بگذارید
  • ابتدا وسایل سنگین وزن را داخل چمدان قرار دهید
  • کفش را درون یک کیسه پلاستیکی قرار داده و ته چمدانتان بگذارید تا از آلوده شدن لباس هایتان جلوگیری کنید
  • روی کفش ها شی سنگین وزنی قرار ندهید زیرا فرم کفش هایتان را تغییر خواهند داد
  • تنقلات، شارژر، مدارک مهم و لوازم ضروری تان را درون کیف دستی کوچکی قرار دهید
  • ممکن است در طول سفر حوصله تان سر برود و احساس کلافگی کنید بنابراین یک وسیله کوچک سرگرم کننده (کتاب یا وسیله بازی) همراه داشته باشید

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط

مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی
اصطلاحات نوشته شده بر روی بلیط هواپیما اصطلاحات نوشته شده بر روی بلیط هواپیما
با پاسپورت ایران به کدام کشورها بدون ویزا می توان سفر کرد؟ با پاسپورت ایران به کدام کشورها بدون ویزا می توان سفر کرد؟
چک لیست وسایل مورد نیاز در سفر خارجی چک لیست وسایل مورد نیاز در سفر خارجی
به مسکو سفر کنیم یا سنت پترزبورگ؟ به مسکو سفر کنیم یا سنت پترزبورگ؟
به بالی سفر کنیم یا مالدیو؟ به بالی سفر کنیم یا مالدیو؟
انواع بلیط هواپیما انواع بلیط هواپیما
نکته های امنیتی در سفر به استانبول نکته های امنیتی در سفر به استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348