بلیط هواپیما سیستمی چیست؟

بلیط هواپیما سیستمی و بلیط هواپیما چارتری دو مدل از انواع فروش بلیط هواپیما بوده که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. فروش انواع بلیط هواپیما در ایران و شرکت های هواپیمایی از جمله آژانس هواپیمایی قصرشیرین می تواند به صورت حضوری و آنلاین باشد. بسته به شرایط مسافر و مدت زمان مورد نیاز برای خرید بلیط ارزان هواپیما و یا خرید بلیط هواپیما لحظه آخری نوع بلیت هواپیما مشخص خواهد شد. برای نمونه بلیط هواپیما سیستمی به صورت مستقیم از خود ایرلاین و یا نمایندگان فروش آن قابل خریداری می باشد. در نظر داشته باشید که تمامی مسائل مربوط به پرواز از جمله نرخ و ظرفیت پرواز توسط خود ایرلاین قابل مدیریت و پیگیری می باشد.

 

خرید بلیط  هواپیما سیستمی

با شنیدن نام بلیط سیستمی شما در ابتدا به جیب خود نگاه می کنید. شاید قیمت خرید بلیط سیستمی در ابتدا گران تر از بلیط چارتر به نظر آید اما با خرید بلیط سیستمی شما دیگر مجبور به تصمیم گیری در لحظه آخر باشید.

خرید بلیط  هواپیما سیستمی
خرید بلیط  هواپیما سیستمی

 

 اگر اهل برنامه ریزی هستید و کارهای شما قرار است بر مبنای یک برنامه ریزی خاصی پیش رود بهتر است اقدام به خرید بلیط سیستمی به صورت آنلاین یا حضوری از آژانس هواپیمایی قصرشیرین نمایید. شاید کمی گران تر بودن بلیت سیستمی به همین آرامش خاطر شما بازگردد. البته فراموش نکنید که راه دیگری برای کاهش هزینه ها وجود دارد. زمانی که وب سایت قصرشیرین مراجعه می کنید شما با لیستی ازقیمت های پرواز سیستمی روبرو می شوید که با کمی جستجو و چند روز اختلاف از روز مدنظر شما می توانید ارزان تر از آنچه که دیده اید را خریداری نمایید.

 

تفاوت بلیط سیستمی و بلیط چارتر

چارتر در اصطلاح آژانس های هواپیمایی به معنای اجاره کردن می باشد و بلیط هواپیما چارتر یعنی اجاره کردن صندلی توسط آژانس هواپیمایی می باشد. در نظر داشته باشید که بلیط چارتر در هر پرواز تنها توسط یک یا چند شرکت هواپیمایی به فروش می رسد.

تفاوت بلیط سیستمی و بلیط چارتر
تفاوت بلیط سیستمی و بلیط چارتر

 

 اگر بخواهیم یک تعریف کلی را داشته باشیم بایستی گفت که آژانس یا آژانس های مسافرتی یک واسط مابین ایرلاین ها و مسافر می باشند. از این روز گاهی برخی مشکلات و ناهماهنگی  ها پیش خواهد آمد که به هنگام خرید بلیط سیستمی این اتفاق رخ ندهد.

برای نمونه به هنگام خرید بلیط چارتر احتمال اینکه نام شما در لیست پرواز وجود نداشته باشد، خواهد بود اما در بلیط سیستمی نام شما به هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما سیستمی به صورت اتوماتیک به لیست پرواز ایرلاین اضافه می شود.

یکی دیگر از تفاوت های بلیط سیستمی با بلیط چارتر در قیمت آن می باشد. به طور معمول هزینه و قیمت بلیط چارتر نسبت به بلیط سیستمی کمی ارزان تر می باشد. اما از لحاظ کیفیت خدمات پس از خرید بلیط شما تفاوتی را حس نمی کنید. این بدان معنا است که از قبل صندلی هایی برای بلیط چارتر تعریف نشده است. و تنها دلیل ارزان تر بودن بلیط چارتر نسبت به بلیط هواپیما سیستمی در جلوگیری از متضرر شدن چارترکننده می باشد.  

 

مزایای خرید بلیط هواپیما سیستمی

  • بلیط هواپیما سیستمی قابل استرداد می باشد
  • لغو پرواز در بلیط هواپیما سیستمی بسیار کم اتفاق می افتد
  • دارای برنامه و ساعت مشخصی هستند و به طور معمول برای دوره های طولانی مدت طبق برنامه برگزار می شود
  • بلیط هواپیما سیستمی را می توان از مدت ها قبل تهیه نمود
  • قیمت بلیط هواپیما سیستمی برای کودک و نوزاد ارزان تر می باشد
  • قیمت پرواز سیستمی بر اساس کلاس نرخی پرواز و سن مسافر محاسبه می شود
  • پر نشدن پرواز سیستمی و خالی ماندن صندلی ها به خط هوایی برگزار کننده پرواز بستگی دارد
  • پرواز سیستمی در اکثر مواقع دارای قیمت ثابت هستند

 

معایب بلیط هواپیما سیستمی

بلیت هواپیما سیستمی در کنار آن همه مزایا برای مسافر دارای معایبی نیز می باشد. برای نمونه تفاوت بلیط سیستمی با بلیط چارتری در هزینه و قیمت آن می باشد. هر چند که بلیط هواپیما سیستمی که از آژانس هواپیمایی قصرشیرین تهیه نموده اید دارای قیمت ثابتی هستند اما نسبت به پرواز چارتری گران تر می باشد. پروازهای چارتری دارای نواسانات زیادی بخصوص در زمان خرید بلیط هواپیما لحظه آخری می باشد اما در مقابل پرواز سیستمی گرانتر می باشد.

استرداد بلیط سیستمی

در مواردی که مسافر مجبور به کنسل کردن بلیط هواپیما خود می باشد، اولین نکته ای که حایز اهمیت می باشد، نوع بلیط هواپیما می باشد. کنسل کردن بلیط هواپیما سیستمی بسیار راحت تر از کنسلی بلیط هواپیما چارتری می باشد.

استرداد بلیط هواپیما سیستمی
استرداد بلیط هواپیما سیستمی

 مسافر می تواند شخصا با ورود به حساب کاربری خویش در یکی از سیستم های آنلاین فروش بلیط، گزینه لغو بلیط هواپیما سیستمی را انتخاب کند. اما فراموش نکنید که دو عامل مهم مانند زمان اعلام کنسلی و کلاس پرواز در میزان پول استرداد شده بسیار اهمیت دارد.

 

مقالات مرتبط

انواع بلیط هواپیما انواع بلیط هواپیما
نکته های امنیتی در سفر به استانبول نکته های امنیتی در سفر به استانبول
راهنمای سفر به تایلند راهنمای سفر به تایلند
انواع کلاس های پروازی؛ از اکونومی تا فرست کلس انواع کلاس های پروازی؛ از اکونومی تا فرست کلس
معرفی انواع هتل ها و اقامتگاه ها معرفی انواع هتل ها و اقامتگاه ها
مالزی بهتره یا تایلند؟ کدام مناسب شماست؟ مالزی بهتره یا تایلند؟ کدام مناسب شماست؟
قوانین حمل بار و مقدار بار مجاز در سفرهای هوایی قوانین حمل بار و مقدار بار مجاز در سفرهای هوایی
آشنایی با جزیره پنانگ آشنایی با جزیره پنانگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348