16 جاذبه برتر گردشگری در میلان

در حالی که میلان ممکن است اولین شهری نباشد که یک توریست هنگام برنامه ریزی برای سفر به ایتالیا به آن فکر کند، اما جاذبه‌هایی بیش از سهم خود دارد. البته بدون در نظر گرفتن پیشینه تاریخی‌اش! میلان با وجود آوازه‌اش به عنوان قطب درآمد و تجارت ایتالیا، دارای گذشته‌ای تأثیرگذار و میراث فرهنگی غنی است.

شایان ذکر است، «سنت آگوستین» در کلیسایی تعمید داده شد که در میدان کنونی پیازا قرار داشت. هنرمندان مشهوری چون میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، وردی، انریکو کاروسو و جورجیو آرمانی، همه در اینجا زندگی و کار کرده بودند. همچنین ناپلئون در این محل تاجگذاری کرد. موسولینی حزب فاشیست را اینجا تأسیس کرد. و اینکه دنیای مد دو بار در سال برای مدهای فصل به میدان پیازای میلان می‌نگرد.

با وجودی که میلان، ثروت قابل توجهش را مدیون موقعیت مطلوب تجاری است، گنجینه‌ای از فرهنگ، هنر و معماری را برای لذت شما به آرمغان آورده است.

میدان بزرگ پیازا دل دومو در مقابل کلیسای جامع  و ایستگاه مرکزی مترو قرار دارد. در نزدیکی کلیسای جامع، کارهای زیادی برای انجام دادن پیدا خواهید کرد. در پیازا مرکانتی کوچک، وقتی زیر دروازه بازار سنگی روبروی «پیازا دلا راگیونه» قرن سیزدهم ایستاده اید، احساس می کنید که واقعا به دوران قرون وسطا بازگشته اید.

چند قرن جلو می رویم  تا وارد گالری زیبا و گنبدی شکل «ویتوریو امانوئل» شویم که روبروی «دوئومو» قرار دارد. در آن قدم بزنید تا در مقابل مشهورترین خانه اپرای جهان ظاهر شوید. کاری که با پنج دقیقه پیاده روی بدست می آید. در ادامه این مطلب از آژانس مسافرتی قصرشیرین با فهرستی از برترین جاذبه های میلان و بهترین مکان ها برای بازدید آشنا خواهید شد.

 

جاذبه‌های گردشگری ایتالیا

 

1- کلیسای جامع میلان (Duomo)

کلیسای جامع بزرگ سانتا ماریا ناسنته، که میلانی ها آن را   Duomoمی نامند، یکی از بزرگترین و باشکوه ترین کلیساهای جهان (با گنجانش حداکثر 40000 نفر) است. معماری بکار رفته در آن، نمونه نهایی سبک گوتیک است. سبکی که در قرن چهاردهم ابداع شد، اما کلیت آن تا اوایل دهه 1800، در زمان ناپلئون تکمیل نشد.

سقف داخلی دارای 135 قطعه سنگ  است که با ظرافت حکاکی شده است. نمای بیرونی نیز با 2245 مجسمه مرمر آزین شده است. فضای داخلی کم نور که در تضاد قابل توجهی با نمای بیرونی درخشان و پر نقش و نگار است با 52 ستون غول پیکر، تأثیر بسزایی بر جای می گذارد. پنجره های رنگی در شبستان  کلیسا( قرن 15-16 میلادی) بزرگترین  پنجره های جهان هستند. قدیمی ترین آنها در راهروی جنوبی بکار رفته اند.

دیگر آثار برجسته آن شامل شمعدان، هفت شاخه برنزی اثر نیکلاس وردون (سال 1200 میلادی) در ضلع شمالی، مقبره قرن شانزدهمی جیان جاکومو مدیچی  و ضریح طلای جواهرکاری شده سان کارلو بورومئو در هشت ضلعی نمازخانه رمزی بورومئو است.

در ضلع جنوبی، خزانه ای با آثاری از طلا و نقره قرار دارد که قدمت آن به قرن چهارم تا هفدهم می رسد.   پشت بام کلیسای جامع دارای یک فضای چشمگیر است که از آنجا می توان مناظری از شهر را به نظاره نشست. مناظری بی نظیر از کوه های آلپ در روزهای صاف و یا روزهای پوشیده از برف.

در جلوی کلیسای دومو، نزدیک دروازه مرکزی، می‌توانید از زیر پیاتزا دل دومو به پایه‌های کلیسای سانتا تکلا (قرن چهارم و پنجم و هفتم)، حمام غسل تعمید (قرن چهارم)، Battistero di San Giovanni alle Fonti بروید. که در جریان ساخت سیستم متروی میلان کشف شدند.

آدرس: Piazza del Duomo, Milan

 

2- شام آخر لئوناردو داوینچی

کلیسای آجری گوتیک سانتا ماریا دل گرازیه، در کورسو، حدوداً در سال 1465 میلادی ساخته شد. گنبد بزرگ شش ضلعی آن به بهترین سبک اولیه رنسانس توسط برامانته، یکی از تأثیرگذارترین معماران دوره رنسانس ایتالیا طراحی شد.

کلیسا و سفره خانه مجاور آن، که شام آخر لئوناردو داوینچی را در خود جای داده است، در جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دیدند. در روند تعمیر و بازسازی، نقاشی‌های قدیمی گنبد کشف شدند. در انتهای راهرو شمالی، کلیسای کوچک باروک، و مهراب مدونا قرار دارد.

اما دلیل اینکه بیشتر گردشگران از سانتا ماریا دل گرازیه دیدن می کنند، وجود معروف ترین اثر داوینچی است که بر روی دیوار سفره خانه صومعه قدیمی دومینیکن نقاشی شده است.  Cenacolo Vinciano،  بین سال های 1495 و 1497 بر روی دیوار با مُهر برجسته نقاشی شده است.

داوینچی به جای نمایش های ثابت قبلی از آخرین وعده غذایی مسیح با شاگردانش، تصویری دراماتیک از صحنه ارائه می دهد که کاملاً بدیع بود و مرحله جدیدی در توسعه هنر را نشان می داد. این نقاشی قبل از تخریب بخشی از اتاق در معرض هوا و رطوبت قرار گرفته بود و شروع به پوسته پوسته شدن کرده بود و چندین بار بازسازی شده است. روندی که احتمالاً هرگز به طور کامل تکمیل نخواهد شد.

ورود محدود به کسانی است که بلیط های زمان بندی شده قبلی دارند. یک راه آسان برای دیدن این مکان و سایر مکان‌های معروف در میلان، تور گشت و گذار نیم روزه میلان با شام آخر داوینچی است. این تور پیاده روی 3.5 ساعته شما را به چندین جاذبه مهم می برد و شامل ورود به «لا اسکالا» و بلیط ورودی برای دیدن شام آخر است.

آدرس: Piazza Santa Maria delle Grazie 2, Milan

 

 

فروشگاه های لوکس و کافه‌های زیبا:

3- گالری بزرگ ویتوریو امانوئل2

گالری بزرگ ویتوریو امانوئل2 که یک طرف میدان دومو را تشکیل می‌دهد و از طرف دیگر به میدان اسکالا باز می‌شود، توسط جوزپه منگونی طراحی و بین سال‌های 1865 تا 1877 ساخته شده است. در آن زمان این بزرگ‌ترین پاساژ خرید با گنبدی سر به فلک کشیده  در اروپا  بود.

این گالری به عنوان آغاز معماری مدرن در ایتالیا و نمونه ای باشکوه از ساخت و سازهای صنعتی آهن و شیشه در قرن نوزدهم می باشد. و هنوز هم مکانی زیبا و پرجنب‌وجوش است که مردم بومی برای صرف ناهار یا قهوه در کافه‌های زیبایش گرد هم می‌آیند و در مغازه‌های لوکس آن گشت می‌زنند. ساکنان میلان از آن به عنوان «ایل سالتو» (سالون) یاد می کنند.

آدرس: Piazza del Duomo, Milan

 

 

4- مجموعه موزه های کاستلو اسفورزسکو

کاستلو اسفورزسکو که توسط خانواده‌های ویسکونتی و اسفورزا که به ترتیب از سال‌های 1277 تا 1447 و از 1450 تا 1535 بر میلان حکومت می‌کردند، ساخته شد. کاستلو موزه دل کاستلو اسفورزسکو را در خود جای داده است. مجموعه‌ای از موزه‌ها که یکی از آنها مجسمه‌سازی دارد. این مجموعه شامل Pietà Rondanini، آخرین شاهکار میکل آنژ است که در سال 1953 از کاخ Rondanini در رم به اینجا آورده شد.

موزه‌های دیگر مجموعه‌ای از هنرهای تزئینی، آثار باستانی ماقبل تاریخ و مصر، مجموعه‌ای از تاریخ موسیقی، و انباری از سلاح‌ها و زره‌های قرون وسطایی را به نمایش می‌گذارند.

گالری تصاویر شامل نقاشی هایی از بلینی، کورجو، مانتنیا، برگوگنونه، فوپا، لوتو، تینتورتو و آنتونلو دا مسینا است. بین دو حیاط عقبی کاستلو، گذرگاهی به پارک منتهی می‌شود که در ابتدا باغ دوک‌های میلان و بعداً یک زمین آموزشی نظامی بود.

آدرس: Piazza Castello, Milan

 

 

5- کاخ رنسانس دی بررا

کاخ رنسانس دی بررا که بین سال‌های 1651 و 1773 ساخته شد، در اصل یک کالج یسوعی بود. اما از سال 1776 به آکادمی هنرهای زیبا تبدیل شد. این کاخ شامل یک کتابخانه و رصدخانه است که یکی از بهترین موزه‌های هنری ایتالیا به شمار می‌رود.

بسیاری از هنرها با بسته شدن یا تخریب کلیساها به وجود آمدند. این موزه شامل  نقاشی‌هایی نفیس از استادان شمال ایتالیا می‌باشد. همانطور که از حیاط وارد کاخ می‌شوید، بنای یادبود ناپلئون اول در سال 1809 توسط مجسمه ساز کانوا را خواهید دید.

در میان تصاویر قرن پانزدهم، آثاری از Mantegna (مدونا در حلقه سر فرشتگان و مرثیه) قابل توجه است.

علاوه برآثار استادان معاصر، آثاری از پیکاسو، براک و مودیلیانی نیز در اینجا خواهید یافت. بیشتر بازدیدکنندگان «راز کوچک بررا» را از دست می‌دهند. Orto Botanico di Brera، باغی جذاب در یکی از حیاط های داخلی کاخ است.  باغی پنهان از درختان عجیب و غریب، استخرها، و تخت‌های گل با گلخانه‌ای متعلق به قرن نوزدهم.

آدرس: Via Brera 28, Milan

 

 

6- اپرا در تئاتر آلا اسکالا

لا اسکالا که معتبرترین سالن اپرای جهان به حساب می آید، با موسیقی همه آهنگسازان و خوانندگان بزرگ اپرا به صدا درآمده است.

 سالن تئاتر 2800 نفری آن به عنوان محبوب‌ترین سالن در ایتالیا شناخته می شوند.

بازدید از این اپرا از اوایل دسامبرآغاز و تا ماه می ادامه دارد. اما تهیه بلیط  آن اغلب دشوار است. بهترین راه برای تهیه بلیط از طریق دربان هتل شماست، اما ارزش بررسی آن را در گیشه دارد.

در همان ساختمان، موزه تئاتر آلا اسکالا قرار دارد. جایی که مجموعه‌ای از لباس‌های نمایش و یادگارهای تاریخی و شخصی بزرگانی که در لااسکالا اجرا کرده‌اند را خواهید دید. اگر تمرینی در حال انجام نباشد، موزه امکان دسترسی به داخل خانه اپرا را که یکی از باشکوه ترین خانه های جهان است، را می دهد.

آدرس:  Piazza della Scala, Milan

 

 

7- کلیسای سانت آمبروجیو

کلیسای  سانت آمبروجیو در سال 386 توسط سنت آمبروس که در میلان متولد شد و قدیس حامی شهر است، تأسیس شد. کلیسای کنونی شاهکاری از معماری رومی است که در قرن دوازدهم در اطراف یک کلیسای اولیه قرن نهم ساخته شده است.

در اینجا چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد که از قرن نهم شروع می شود.  سرستون های سنگی کنده کاری شده و دروازه ورودی اش، آن را در میان بهترین نمونه های اروپا از دوره رومنسکی قرار می دهد.

داخل کلیسا حتما منبر کاخ که دارای حکاکی های رومی و تابوت استیلیکن قرن چهارمی است را ببینید.

در داخل، حتماً منبر را با حکاکی‌های رومی اواخر، و تابوت استیلیکن قرن چهارمی که در زیر آن حجاری شده‌اند، ببینید. مهراب بلند پالیوتو که شاهکاری از هنر کارولینژی است در سال 835 در میلان یا ریمز ساخته شده است. به راحتی می توان گنبد موزاییکی ساچلو دی سان ویتوره متعلق به قرن چهارم را که در سمت راست آن است را مشاهده کرد.

آدرس: Piazza Sant’Ambrogio 15, Milan

 

 

8- کیمیترو مونومنتال

اگر همه معماری و هنر باشکوه ایتالیا از دوران یونان و روم باستان، قرون وسطا و رنسانس، را کنار بگذاریم، ایتالیا همچنان دارای نمونه های برجسته ای از دوره هنر نو است که در اینجا به عنوان Stile Liberty شناخته می شود.

کیمیترو مونومنتال، در نزدیکی ایستگاه راه‌آهن «استازیونه پورتا گاریبالادی» قرار دارد. و شامل یک گالری فضای باز از مجسمه‌های Art Nouveau است که آثار بسیاری از مجسمه‌سازان مشهور ایتالیایی هستند. این بناهای تاریخی در پشت یک ایوان سنگ مرمر پر نقش و نگار، مقبره ثروتمندان و افراد مشهور میلان از اواخر دهه 1800 تا اواسط قرن بیستم را نشان می دهد. در اینجا یک نقشه به زبان انگلیسی در یافتن نمونه های برجسته به شما کمک می کند.

آدرس: Piazzale Cimitero Monumentale, Milan

 

 

9- کلیسای سن مائوریتزیو و موزه باستان شناسی

برای بسیاری، فضای داخلی کلیسای سن مائوریتزیو زیباترین کلیسای میلان است. فضای داخلی کلیسا با نقاشی های دیواری از صحنه های کتاب مقدس پوشیده شده است. اینها نه تنها توسط برخی از بهترین هنرمندان قرن شانزدهم ساخته شده‌اند، بلکه رنگ‌های نقاشی‌ها به قدری زنده هستند که گویی دیروز نقاشی شده‌اند. شبستان بزرگ آن به دو بخش تقسیم می‌شود که قسمت پشتی به گروه کر راهبه‌ها اختصاص دارد.

این صومعه وسیع بر روی ویرانه‌های سیرک رومی و بخش‌هایی از دیوارهای رومی ساخته شده است. که اکنون همگی بخشی از موزه باستان‌شناسی Civico Museo هستند، جایی که می‌توانید بقایای حفاری شده از میلان رومی را ببینید.

همراه با تاریخ باستانی میلان، یافته‌های یونانی، اتروسکی و رومی از جاهای دیگر ایتالیا، از جمله مجسمه‌هایی از سنگ و برنز خواهید دید. مجسمه‌های قرن سوم ماکسی میلیان، یک سر برنزی و یک مجسمه زن با پرده‌های تا شده بسیار بی نظیر هستند.

آدرس: Corso Magenta 15, Milan

 

 

10- کافه ناویگلیو

برای جوانانی که به کافه‌های اطراف رودخانه و کلوب‌های موسیقی مراجعه می‌کنند، ناویگلیو یکی از بهترینهاست که می‌توان شب ها در میلان به آنجا رفت. اگرچه عصرها بسیار فعال است، اما صبح ها می توانید به بوتیک‌ها، کارگاه‌های هنرمندان، رستوران‌ها و جشنواره‌های پیاپی که در اینجا برگزار می‌شود بروید.

در ماه آوریل، منطقه اطراف ناویگلیو پوشیده از گل می‌شود. و رویدادهای مختلفی از جمله کنسرت‌ها، صنایع دستی و بازار عتیقه را به ارمغان می‌آورد. شناورهای بارج در اواسط ژوئن برای Sagra di San Cristoforo (جشنواره سنت کریستوفر) تزئین می شوند و ارکستر Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi حدود 50 کنسرت را در عصرهای پنجشنبه و جمعه و بعدازظهر یکشنبه در Auditorium di Milano اجرا می کند.

آدرس: Corso San Gottardo, Milan

 

 

11- کلیسای سانتا ماریا پرسو سن ساتیرو

از بیرون که به این کلیسا نگاه می‌کنیم، کلیسایی کوچک و غیرقابل توجه در یک خیابان خرید نه چندان دور از Piazza del Duomo به نظر می‌رسد. به داخل این کلیسا بروید و ببینید که این کلیسا کاملاً باشکوه است. مهراب با شکوه، بزرگ و طاقدار آن که تقریباً به اندازه طول بخش اصلی کلیسا است، امتداد می‌یابد.

در حالی که به جلو می‌روید، به آن نگاه کنید و تماشا کنید که در یک دیوار کاملاً صاف پشت مهراب قرار دارد. در حالی که این یک توهم نوری است، یک ترفند بسیار هوشمندانه که توسط معمار برامانته برای عظمت بخشیدن به کلیسایی با فضای محدود ایجاد شده است.

آدرس: Via Torino 9, Milan

 

 

12-موزه پولدی پتزولی

یک خانه قدیمی و زیبا محل این موزه هنری است که در قرن نوزدهم به عنوان مجموعه خصوصی جیان جاکومو پولدی پتزولی و مادرش، رزا تریولزیو، ایجاد شد. نقاشی‌های بوتیچلی، مانتگنا، پیرو دلا فرانچسکا، گواردی، و هنرمندان دیگر و همچنین جواهرات، نقره، برنز، چینی‌ها، سفال‌های اتروسکی، زره‌ها و اسلحه‌ها از نکات برجسته آن است.

منسوجات موجود در موزه شامل فرش‌های فلاندری و ایرانی، ملیله‌ها، مجموعه‌ای بزرگ از توری‌های دست‌کار و گلدوزی‌های بسیار کمیاب طراحی شده توسط بوتیچلی است.

خود خانه ارزش دیدن دارد، زیرا آثار هنری و مجموعه های دیگر در ترکیبی از تنظیمات اتاق و فضاهای گالری نمایش داده می‌شوند. بسیاری از اتاق‌ها در اواسط دهه 1800 برای نمایش مجموعه ها بازسازی شدند.

آدرس: Via Manzoni 12, Milan

 

 

13- موزه باگاتی والسی

چندین دلیل این مکان را به مکانی جالب برای بازدید تبدیل می‌کند. دو برادر در قرن نوزدهم زندگی خود را صرف جمع آوری اثاثیه و هنرهای تزئینی کردند. تا فضای داخلی کاخ رنسانس خود را آنطور که می‌خواستند نشان دهند.

نه تنها خانه‌ای از آن دوران را در وضعیت قابل سکونت می‌بینید، .بلکه اتاق‌ها و دیوارهای نقاشی شده آن، قابل توجه‌می‌باشند. تابلوهایی به زبان انگلیسی برای راهنمایی گردشگران در بالای هر اثر این موزه وجود دارد که در میان انبوهی از هیجان و شگفتی می تواند به اطلاعات تاریخی و هنری شما کمک کند.

با این حال، بیشتر از همه، دیدن مبلمان، ملیله‌  دوزی‌ها، ظروف شیشه‌ای، کتاب‌ها، اقلام کودکانه و نقاشی‌های استادان دوره رنسانس در یک محیط خانگی بسیار لذت بخش است.

آدرس: Via S Spirito 10, Milan

 

 

14- موزه ملی علم و فناوری لئوناردو داوینچی

این موزه که در صومعه سابق اولیوتان قرار دارد، تاریخ علم و فناوری از دوران باستان تا مدرن را به تصویر می‌کشد. گالری لئوناردو داوینچی با آثاری از اختراعات و ماشین آلات. او که از نقاشی‌های داوینچی خلق شده‌اند، مورد توجه خاص است.

در نمایشگاه‌های فیزیک، دستگاه‌هایی هستند که توسط گالیله، نیوتن و ولتا ساخته شده اند. همچنین بخش‌هایی مربوط به اپتیک، آکوستیک، تلگراف، حمل‌ونقل، کشتی‌رانی، راه‌آهن، پرواز، متالورژی، .وسایل نقلیه موتوری، زمان‌سنجی، و الوار نیز وجود دارد. در مجموع، بیش از 15000 شیء فنی و علمی در این موزه. نشان دهنده تاریخ علم، فناوری و صنعت ایتالیا است.

آدرس: Via St Vittore 21, Milan

 

 

15- کلیسای سنت اوستورجیو

کلیسای رومی سنت استورجیو در قرن‌های 12 و 13 ساخته شد. و یک قرن بعد به آن کمپانی زیبا اضافه شد. نمای آن تا سال 1863 وجود نداشت. در این کلیسا یکی از اولین نمونه‌های معماری رنسانس را می بینید. که شامل نقاشی های دیواری اثر وینچنزو فوپا است.

در فاصله نه چندان دور از سنت اوستورجیو، کلیسای دیگری. به نام San Lorenzo Maggiore قرار دارد که قدمت آن مربوط به دوره مسیحیت اولیه است. گنبد رنسانس آن در سال 1574 اضافه شد، اما موزاییک‌های کلیسای سنت آکیلینوس متعلق به قرن چهارم است. در جلوی کلیسا، رواقی از شانزده ستون قرنتی، بزرگترین بنای یادبود باقیمانده از مدیولانوم رومی دیده می شود.

آدرس: Piazza Sant’Eustorgio, 1, 20123 Milan

 

 

16- گالری هنر مدرن

این کاخ محل اقامت و فرماندهی ناپلئون در زمان اشغال میلان بود. امروزه، آثار گچبری و تزئینات خود را حفظ کرده است. این گالری به عنوان ویترینی گسترده از مجموعه هنر مدرن میلان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

از رمانتیسیسم قرن نوزدهم تا پست امپرسیونیست ها، تاکید بر هنر ایتالیاست. اما مجموعه های بسیار گسترده تری از آثار رنوار، پیکاسو، ماتیس، روو، مودیلیانی، دوفی، و ویلارد. در این مجموعه وجود دارد. همچنین گروه گسترده ای از مجسمه های نئوکلاسیک ساخته کانوا و معاصرانش به چشم می خورد.

در محوطه گالری، یک باغ به سبک انگلیسی و یک باغ گیاه شناسی قرار دارد. و در مجاورت آن چمنزارها، باغ های گل و زمین های بازی قرار دارند. همچنین در مجاورت آن موزه تاریخ طبیعی با تنوع زیستی بالا قرار دارد. که بخش دیرینه شناسی آن دارای آثاری برجسته می باشد.

آدرس: Via Palestro 16, Milan

 

 

بهترین هتل‌ها برای اقامت در میلان

وقتی به نقشه میلان نگاه می‌کنید، از دیدن شهری بزرگ و درهم غافلگیر می‌شوید. اما وقتی متوجه می‌شوید که بیشتر جاذبه‌های گردشگری میلان در فاصله چند قدمی  از دومو(میدان اصلی شهر) قرار دارند، از دلهره تان کاسته می شود. بنابراین به سادگی در فهرست جاذبه های تور ایتالیای شما قرار می گیرند. که تنها با یک پیاده روی کوتاه می‌توانید از همه آنها لذت ببرید. در اینجا با بهترین هتل های میلان که در نزدیکی جاذبه‌های گردشگری. این شهر و میدان اصلی میلان هستند آشنا می‌شویم:

 

هتل های لوکس:

چند قدمی Piazza Duomo و Piazza Mercanti قرون.وسطایی، هتل سرشار از هنر Spadari al Duomo و دارای دکوراسیون معاصر قرار دارد. روبروی هتل فروشگاه های طراحان Monte Napoleone، هم برای دوستداران اپرا و هم برای شیک پوشان مناسب است. پارک حیات میلان درست در کنار مرکز خرید Galleria Vittorio Emanuele II، در میان سالن. اپرای Duomo و La Scala قرار دارد.

 

هتل‌های میان‌رده:

در یکی از خیابان های فرعی ساکت، هتل گرن دوکا دی یورک، درست در نزدیکی. میدان شلوغ Piazza Duomo، فضایی از آرامش را به آرمغان می آورد. میدان میلانو دومو در نزدیکی ایستگاه مترو که دورتاتور آن را رستوران فراگرفته است. و در فاصله پیاده روی آسان از Duomo قرار دارد. در هوای خوب میلان، با خوردن یک صبحانه در تراس پشت بام این میدان لذت ببرید. در همان محله، اتاق‌های هتل دی کاوالیری به سبک معاصر هستند. اما در یک ساختمان قدیمی. یک تراس روی پشت بام نیز در اینجا وجود دارد.

 

هتل های مقرون به صرفه:

هتل مهمان نواز آنتیکا لوکانتا لئوناردو در نزدیکی میدان سانتا ماریتا دل قرار دارد. که با یک پیاده روی آسان از آنجا به موزه علمی و تاریخی سان آمبروجیو می رسید. از اینجا از طریق خطوط مترو به برج پیتزا، حدود 30 دقیقه پیاده روی  فاصه دارد. همچنین از  هتل برنا با پنج دقیقه پیاده روی از ایستگاه مرکزی به پایانه خدمات فرودگاهی، قطار و دریاچه کومو می رسید. هتل سانپی میلانو نیز در مجاورت یک باغ موزه می باشد. که با پنج دقیقه پیاده‌روی می توانید به مرکز خرید کورسو بوئنوس آیرس برسید. همچنین فاصله کوتاهی با Quadrilatero della Moda، منطقه مد میلان دارد.

 

 

نکته ها: چگونه از سفر خود به میلان نهایت استفاده را ببرید؟

 

سفر یک روزه آلپ سوئیس:

یکی از بهترین راه ها برای دیدن مناظر زیبای کوهستانی. در نزدیکی میلان، استفاده آسان از قطار است. تور قطار تندرو برنینا آلپ سوئیس از میلان یک سفر شگفت انگیز از طریق گذرگاه برنینا به سنت موریتز دارد. این گردش 12.5 ساعته شامل حمل و نقل با اتوبوس از میلان به تیرانو می باشد. جایی که شما از آنجا سفر ریلی را آغاز خواهید کرد. گذراندن یک روز در دریاچه کومو یکی دیگر از سفرهای محبوب است.

 

سفرهای روزانه دریاچه کومو:

سفر روزانه دریاچه کومو از میلان یک سفر 9 ساعته است. که شامل، تور پیاده روی با راهنما در شهر، و سفر دریایی در دریاچه کومو می شود. سپس از آنجا می توانید با یک توقف کوتاه در بلاجیو به سمت لوگانو در سوییس بروید.و در یک بعد از ظهر از مناظر لذت ببرید یا به مراکز خرید مراجعه کنید.

 

Resource: www.planetware.com

مقالات مرتبط

ناپل، شهر تاریخی ایتالیا با طعم پیتزاهای خوشمزه ناپل، شهر تاریخی ایتالیا با طعم پیتزاهای خوشمزه
رم ، شهر معروف به گلادیاتورها رم ، شهر معروف به گلادیاتورها
ورونا شهر رومئو و ژولیت در ایتالیا ورونا شهر رومئو و ژولیت در ایتالیا
ونیز بزرگترین شهر بدون خودروی جهان ونیز بزرگترین شهر بدون خودروی جهان
فلورانس، شهر موزه‌ها و تاریخ ایتالیا فلورانس، شهر موزه‌ها و تاریخ ایتالیا
پالرمو، پایتخت فرهنگی ایتالیا پالرمو، پایتخت فرهنگی ایتالیا
جاذبه های گردشگری ایتالیا جاذبه های گردشگری ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02183348